Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legtöbb kisbaba miért cumizik?

A legtöbb kisbaba miért cumizik?

Figyelt kérdés
Lehet, furának tűnik a kérdés, de nekem két gyerekből egyik sem szerette a cumit. Persze, evvel nincs is semmi probléma, de szinte minden ismerősöm kisgyereke cumizik, meg ha találkozunk mondjuk játszótéren más babákkal, kisgyerekekkel, mindnek a szájában van a cumi. Néha már marslakóknak érzem a gyerekeimet, mert ők nem cumiznak. Tényleg ilyen sok gyereknek kell a cumi? Vagy csak az én környezetben van ez? Nem mintha zavarna, mert nem vagyok cumi ellenes, én is próbálkoztam náluk vele, de hiába, nem erőltettem. Csak kíváncsi vagyok, hogy miért lehet ez.

2021. szept. 27. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Az én környezetemben pedig a sajátjaimon kívül egyik gyerek sem fogadta el a cumit.
2021. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a cumizás ösztönös igény és ha a baba tápszeres, mellen nem cuppoghat. Ha pedig anyatejes, nem mindenki akarja vagy tudja mellen kielégíteni ezt az igényt, ezért cumit ad, hogy inkább azt mint az ujját.

Nekem egy tápszeres, egy anyatejes gyerekem van. A tápszeres cumizott, az anyatejesnél nem, ugyanakkor nála elég kemény munka volt, hogy ne kelljen a cumi, se az ujja.

2021. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek és a csecsemők nem egyformák, az én gyerekem kiköpte a cumit és elkezdett bőgni, mert nem jött belőle tápszer, utálta a cumit, sok gyerek viszont szereti, nincs ebben semmi fura.
2021. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos az én gyerekem sem fogadta el a cumit, és 2 hónaposan rászokott az ujjára, pedig igény szerint volt szoptatva... Hát nem örülök neki, főleg amikor kint játszik a homokban, sárban, kutyákat, cicákat dögönyöz aztán teszi be az ujját a szájába én meg szedhetem ki a szőrt...
2021. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az én gyerekeim is inkább az ujjukat szopják, nem tudok mit csinálni, a cumit kiköpték, csak az ujj kellett. Amúgy mindketten tápszeresek.
2021. szept. 27. 10:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez gyerek függő.Valamelyik elfogadja,valamelyik kiköpi és akárhogy próbálkozol nem fog neki kelleni.

Nekem például 7 is volt egy láncra fűzve.Elalvás előtt mindnek meg kellett lennie vagy nem aludtam.


A fiamnak nem kellett sosem.

Plusz ez cumi függő is.Vannak a hagyományos cumik (MAM) és vannak a kicsit kisebb,hajlított és lapított cumik amiket többnyire (hiába elvileg jobb) nem szoktak elfogadni babák.Könnyen kiesik.

2021. szept. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira gyerekfüggő. A fiam nem fogadta el a cumit, az ujját szopta helyette. A kislányom a cumit szereti, sosem kellett neki az ujja, pedig ugyanazok a szülők nevelik őket, ugyanúgy. Én jobban örülök amúgy a cuminak, mert a fiam nehezen szokott le az ujjáról és a fogán is látszik sajnos.
2021. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
A lányom is tápszeres, cumival alszik, de napközben nincs a szájában. Míg kisebb volt apa, a nagyi meg a nagynénik folyton nyomkodták a szájába a cumit én meg mindig kivettem, hogy ha folyamatosan betömik a száját, akkor nem akar majd beszélni. Napközben nem is veszi a szájába a cumit és egyfolytában magyaráz (14 hónapos). Néha arra gondolok, hogy lehet mégiscsak hagyni kellett volna, hogy kicsinek betömjék a száját a cumival 😄😄😄
2021. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
A cuminak nem sok köze van a beszédhez.Az enyémnek ott a szájában a cumi,azzal együtt dumál..Hol kiesik,hol félig kilóg.Bár én is haragudtam amikor az anyós mindenért a szájába tömte,én azért igyekeztem figyelni arra hogy miért szól a baba épp.. :D
2021. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!