Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy 14 hónapos baba csak "husi" vagy elhízott, amivel foglalkozni kellene?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos, most 10.2 kg. 3400 grammal született.


Husi. Mindenki ezt mondja.

De nem hurkásak a végtagjai.


Jár, megy, szalad, pakol, egész álló nap.


Párom mindig ugyanakkor, ugyanakkora adagokkal eteti (tehát nem a gyerek szól, hogy elég, hanem egyszercsak elfogy). Azért ezek nagy adagok, a pocakja jó nagy, kerek ilyenkor, ülő helyzetben. Állva nem.


Néha kér tőlem játékok között enni. Ilyenkor a szívem megszakad, de párom szerint csak unatkozik, azért kér, és ki kell várni a következő étkezést.


Így az étkezési szokások alapján alultápláltnak kellene lennie, de ő határozottan husi. Jó ez így? Vagy kapjon többet/mindig amikor kér? Vagy pont, hogy kevesebbet, hogy ne legyen husi?


2021. okt. 22. 01:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Már ne haragudj kérdező, de 8-assal kell egyetértenem, ez veszélyeztetés. Minél hamarabb belátod, annál jobb lesz a kicsinek. Ha nem hiszed, beszélj egy szakemberrel, mondd el neki ugyanezt. Talán majd akkor észhez tértek...
2021. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Miért veszélyes az, ha túlsúlyos a gyerekem?

Éhenhal, miközben zsírpárnás mindene?

2021. okt. 22. 12:13
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom jártok gyerekorvoshoz és védőnőhöz is. Ők mondták a gyerekedre h túlsúlyos vagy ez csak a te téveszméd?
2021. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
2 hónapja voltunk legutóbb, akkor még határértéken belül volt, de a felső határ közelében, azaz az átlagosnál teltebb.
2021. okt. 22. 12:51
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Ehhez a magassághoz kb 12 kilónak kellene lennie, hogy felmerülhessen egyáltalán a túlsúly, de az sem lenne biztosan az. A babák nagyrészt ilyenek, husik. Általában olyan 2-3 éves koruk körül leszek inkább kisgyerek-formájúak.

Szóval ne aggódj, semmi baj nincs a kislánnyal 🙂

Az evéssel kapcsolatban viszont, jó tanácsként: étkezések között tényleg ne adjatok neki nasikat, VISZONT étkezéseknél hadd egyen annyit, amennyi jólesik neki, így valószínűleg kevesebbszer is kérne "csak úgy". (persze nem kell görcsösen ragaszkodni az időpontokhoz sem, ha pl 3 órakor van uzsonna, de előtte negyed órával már jelzi, hogy éhes, nyugodtan lehet kicsit előbb is az az étkezés)

2021. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

Ezt írtad:

"Így az étkezési szokások alapján alultápláltnak kellene lennie"


Na ez a gáz. Egy éves múlt, tudod, hogy nem eszik annyit, mint kellene, de még így is diétáztatod...

2021. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Dorisz98 válasza:
70%

Úgy látom el kell magam ásnom, azért mert a lányom (aki jelenleg 3.5 éves, 22kg , 115cm),kimondva sok de nem látszik született (4kg 57cm) 4hónapos kora körül 9kg volt

Már jó ideje pár deka ingással megállt a 21-22kilónál már vagy a 3éves státusz óta ,örökmozgó

És nem etettem halálra mielőtt az lenne,addig adtam neki ameddig kellett,pocakja az minden gyermeknek ,főleg egy alig múlt 1évesnek lesz is evés után , ez az egézségtudat meg addig fog fajulni,hogy ti daginak látjátok és abból lesz a baj.Életemben nem láttam olyat ,hogy gyümölcsöt , vagy neki való babakekszet ne kapjon egy baba .

A gyümölcsről meg annyit ,hogy óvodai dolgozó vagyok , minden tízórai vegyes gyümölcs a gyerekeknek és ha közbe az ebédhez vagy uzsihoz is lenne vagy kap otthon (jaj a galádok beteggé és elhízottá teszik a gyerekeket) :D

2021. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Na ez a gáz. Egy éves múlt, tudod, hogy nem eszik annyit, mint kellene, de még így is diétáztatod..."


Nem, nem tudom, hogy nem eszik annyit, mint kellene.

Nem tudom, mennyit kellene.

Feltételezem, hogy annyit, hogy a súlya a mediánhoz közelítsen.

De nem oda közelít, hanem fölötte van.

Ezért kérdezten, hogy akkor most mi van. Ti hogy etetitek, és majd az alapján eldöntöm, hogy változtassunk-e.

De amennyi tapasztalatot az első 11 válaszból leszűrtem, az annyi, hogy ide 0 empátiás készségű, neveletlen, beszólogató bunkók járnak kommentálni.

Gondolom egy vízben fuldoklót is csesztetnétek, hogy miért nem tanult meg korábban úszni. Szüleik szégyellnék magukat.


Aztán amikor kiderült, hogy a doki szerint is kicsit túlsúlyos, hirtelen elhitték. Azt, amit már a kérdésben is leírtam. De nekem persze nem lehet hinni, az én gyerekem biztos anorexiás! Zseniális. Miközben elhízott, egyszerre anorexiás is!


A 15öst köszönöm szépen, pont ilyen tanácsok érdekeltek.


Az, meg, hogy egy óvodai dolgozó szerint bármennyit lehet nassolni, jól mutatja, hogy miért elhízott a gyerekek több, mint negyede, 10 éves korára. Amerikában a jólét miatt, nálunk meg úgy látszik, a tanulatlan, buta óvónők miatt.


Többet nem nézem a válaszokat, de nyugodtan szórakoztassátok magatokat.

2021. okt. 22. 14:14
 19/21 anonim ***** válasza:
81%
Azta, de nem lennék a gyereked (sőt még ismerősöd sem). Szép, diétás napot kívánok!
2021. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%
Szegény gyerek :(..
2021. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!