Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Miért érzek csalódott...

Anyukák! Miért érzek csalódottságot?

Figyelt kérdés

17 hónapos kislányom mindezidáig eszméletlen, extrémen anyás volt, mostanában (kb. a napokban) fordult a kocka. Éjszaka 2-szer kell, van, hogy apa, apa, apa!!! ismételgeti, van, hogy anya! anya! anya!, de visszaaltatni csak én tudom (cicin).

Aztán nappal (ha itthon van apa persze)...néha totál levegőnek néz, átkéreckedik apára, játszani se játszik velem, ha apa ott van, csak cicire jön olykor-olykor cumizni (kicsit inni is).

Őszinte leszek: ez nekem nagyon rosszul esik. Félre ne értsétek, csodás, hogy ilyen szoros a kapcsolatuk, kívánni se lehetne jobb, odaadóbb édesapát, de az bánt, hogy így mellőz a kislányom. Sőt, már az is megfogalmazódott bennem, hogy csak egy 2 lábon járó csöcs vagyok, akire senkinek semmi szüksége. Lehet azt se venné észre, ha napokra eltűnnék. Ennyit sikerült nála elérjek 17 hónap alatt. A biocumija vagyok.

Búsulok nagyon, tudom ő még nagyon pici, de az érzés, ami van bennem a csalódottság. 😔

Van ennek valami magyarázata? Ti hogyan éltétek meg a hasonló élethelyzetet?


Előre is hálásan köszönöm.


2021. nov. 7. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút természetes. Nem szereti jobban, de te mindig ott vagy,

apa meg csak munka után. Te elsősorban ellátod, eteted, itatod,

főzöl, ellátod a háztartást, sétáltatod, játszol vele.

Apa meg játszik vele, természetesen, gondolom, este ő is besegít

a gyerek körül. Örülj neki, hogy szépen alakul az apa-gyerek kapcsolat.

Harmonikusan fejlődik a gyereked.

2021. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

"Lehet azt se venné észre, ha napokra eltűnnék."

De,amikor éhes feltűnne neki.Ne aggódj,fog ez még változni.

Te most az vagy akit a nap 24 órájában lát,aki sokszor kell hogy nemet mondjon,aki tartja otthon a szabályokat,és aki a kellemetlen rutin dolgokat is muszáj szerűen megcsinálod vele.

Se neked,se neki nem izgalmas a pelus csere,de kell.Az öltözés is nyűg,de muszáj.Nemet kell,hogy mondj sokszor az elvett tárgyakra vagy a levett evőeszközökkel való rohangálásra,nemet kell néha mondanod a boltban is amikor már minden kell a polcokról..


Apa az aki haza jön,és móka-kacagás van abban a pár órában ami még fenn marad kettejüknek az adott napból.

Ez kb 4-5 óra,ha 16:00 körül otthon van és max 21:00-kor alszik a gyerkőc,ez alatt már elfárad veled annyira egész nap,hogy könnyebb legyen vele,ebben sem hiszem hogy végig csak kettesben vannak. :D

Ergo apa egy full pozitív dolog.Nagymama,nagypapa is ilyen dolog többnyire.


De ettől függetlenül szüksége van rád,persze.Csak ők még ilyenek ebben a korban,kis árulók.:')

2021. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Durva önbizalomhiányban szenvedhetsz, ha egy két lábon járó csöcsnek érzed magad és féltékeny vagy a férjedre mert a gyereked nem vevő arra, hogy belőle akarsz egy kis (vagy inkább még több) figyelmet kisajtolni magadnak. Ép lelkivilágú ember örül ha a gyereke ilyen jól elvan az apukájával és nem azon kezd el gondolkodni, hogy értéktelen, józan paraszti ésszel is egyértelmű, hogy egy 17 hónapos gyerek egyrészt még tudatos ilyenekben, másrészt pedig, hogy szüksége van az anyjára akkor is ha nem rajta lóg 0-24. Keress fel szakembert és rakasd rendbe magadat mentálisan.
2021. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
* még NEM tudatos ilyenekbeb
2021. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak úgy ittam minden mondatot, amit írtatok kedves 1-es és 2-es Válaszoló, annyira leszállt a szürke köd az agyamra, hogy ezeket végig se gondoltam. Mennyire igazak. Köszönöm, hogy kedvesen válaszoltatok, jól esett a lelkemnek, megvígasztalt.
2021. nov. 7. 19:33
 6/20 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es Válaszoló, sajnos ezzel nem mondtál újat, önbizalomból nem sok van, sose volt. És nem is lesz, nem az a típus vagyok, erre nincs az a szakember...
2021. nov. 7. 19:38
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Én is volt,hogy mérges lettem,mikor egész nap ott álltam a konyhában,hogy finomat főzzek neki,mellette takarítok hogy ne legyen koszban,őt is szórakoztatom és minden egyebet megcsinálok ÉRTE első sorban,ő meg "apaaa". 😂

Még engem is apának hívott eleinte.


De persze nem komoly mérgességre kell gondolni,csak úgy az embernek rosszul esik abban a pillanatban,ha valóban egy háztartási multifunkcionális gépezet lesz otthon. :D

Ilyenkor csak engedtem le egy finom kávét,ettem egy tál ételt nyugodtan ameddig ők elszórakoztam,és néha őket fotózgattam ahogy bohóckodnak.

Jó vissza nézni,mert tudod hogy alapjáraton csak nem csinálsz semmit rosszul,ha a gyereked kiegyensúlyozott,tiszta,egészséges és az apját is szereti,vele is jól kijön,plusz még apa is úgy áll a dolgokhoz ahogy kell.:)

2021. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es Válaszoló, remélem én is ilyen pozitívan látom majd, mint Te, nagyon tetszik a hozzáállásod!!!! 😊

Talán mégsem csinálom olyan rosszul és nem rontottam el semmit.

2021. nov. 7. 19:53
 9/20 anonim ***** válasza:
61%
Azt kell elengedni, hogy szimmetrikus viszonyt várjak a gyerekemtől. Hogy visszajelezzen, ahogy az az én érzéseimnek jólesik. Ugyanis most meg nem megy neki, de ha megtanulja, hogy anya összeomlik, ha én nem ölelgetem vagy csinálom azt, amit szeretne, akkoraz nagyon káros egy gyerekre. Sajnos ez ilyen, máshonnan kell az érzelmi töltődést szerezni. 1 és 2 amúgy mindent tökéletesen leírtak.
2021. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Úristen, milyen igazad van 9-es Válaszoló! 😊😉 Nagyon elgondolkodtat a kommented! Ha a nap elején írok ide, sokkal derűsebb vasárnapom lett volna.

Mindannyiótoknak nagyon hálásan köszönöm, sokmindenre ráébresztettetek 🥰

Mentek a zöldek 😊

2021. nov. 7. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!