Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám sokat volt kézben, most...

Babám sokat volt kézben, most nem nagyon akar egyedül lenni - elcsesztem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez mennyire baj, mert a környezetemből sokaktól megkapom, hogy elcsesztem a babám, mert sokat volt a kezemben. Valóban sokszor vettem fel a babát, de nem tudtam volna lennhagyni a kisszőnyegén, amikor sírt. Meg valahogy úgy is érzem, hogy ez normális, hogy a pici baba sokat szeretne testközelben lenni (egyébként 4 hónapos), mert erre van igénye, a hordozást sem véletlenül találták ki...mostanában még bújósabb lett, imád kézben lenni, leginkább azt szereti, ha sétálok vele a házban és a kertben. Kevés ideig van el a szőnyegen, kicsit olyan, mintha a játékaira is ráunt volna. Valóban elcsesztem, hogy sokat volt kézben, vagy ne hallgassak a környezetemben élőkre? Mit gondoltok? Nem kellene jobban "önállósítanom"?


Egyébként nagyon vidám, mosolygós, nevetgélős kisbaba.



2021. nov. 10. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Van amikor a 14 hónapos fiam is kézben lenne egész nap.

De ha ilyen kicsinek a kezedbe szoktatod a mozgásfejlődésben lemaradhat.

Próbáld többet lerakni a játszószőnyegre maximum ülj mellette, hogy lásson.

2021. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan ne beszélt butaságot 1-es, dehogy marad le a mozgásfejlődésben...


Kérdező, semmit sem csesztél el. Természetes,hogy egy ilyen pici baba testközelben szeretne lenni. Sőt, később is lesznek anyás időszakok. Nagyon jól csinálod,mindig hallgass az ösztöneidre, ne másokra.

2021. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem beszéltem butaságot!

A Dévényes mondta nekem.

Vinnem kellett az első gyereket mert feszes volt az izomzata.

Akkor mondta, hogy ha egy mód van rá a földön legyen a gyerek.

2021. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baj nem lesz, jól csinálod. Az én babám is ilyen volt. Amíg bírta, lent volt a szőnyegen, játszottunk, ha elég volt, felvettem. Kicsit kézben volt, letettem újra, akkor megint elvolt 10 percig. Nagyon kicsik még ilyenkor, kevés 4 hónapos baba olyan, akit leraksz, és fél óráig elvan. A játékokat tényleg megunják, szoktam olyankor adni neki egy műanyag dobozt vagy egy bögrét, ami ,,új", azzal eljátszik megint. Önállónak majd ráér lenni 10 évesen :) Amikor mi voltunk gyerekek, más volt, anyukám is mondja, hogy az első sokszor a háztartás, főzés volt, ,,elvárás" volt, hogy a gyerek legyen el magában. Egyszer megunják úgyis a sírást... ez a szemlélet az, ami beragadt sokaknál, ezért hallod, hogy elkényezteted. A lányom 7 hónapos, most már mászni próbál, van, hogy felé se kell néznem 20-30 percig, csak titokban rákukkantok, mert néha ,,rosszalkodik" :)
2021. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
3-as persze, alapvetően legyen lent, amikor játszana és jókedvű, érdeklődő. Ne nagy ágyon/kiságyban/járókában/ugrálós hintában/pihenőszékben legyen örökké (mert mondjuk anyának az kényelmes). De annak semmi értelme, hogy szegény hanyatt fekve üvölt 20 percig, mert megunta a játszást/hiányzik anya/bármi, vagy hason elfáradt már 10 perc után, és te nem veszed fel emiatt...
2021. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Én nem írtam érthetőbben sajnálom.

Persze én is felvettem amikor hisztis és nyűgös volt.

Nekem ezt mondta a Dévényes:

Szakaszosan kell rászoktatni a gyereket.

Mindig egy kicsit tovább legyen a földön.

Először 15 percet kellett a játszószőnyeg alatt lennie és mindig egy kicsit tovább.

Nem azt mondtam, hogy 0-24-ben legyen a földön.

Próbáltam lefoglalni és játékokkal körberakni, hogy beinduljon a forgás.

Két hétig szenvedtünk mire már fél órát is elvolt egyedül.

2021. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
4 hónaposan teljesen normális, hogy a kezedben akar lenni. Lányomnak volt olyan időszaka, amikor fel kellett venni és mutogatta hogy merre menjünk, pedig már tudott mászni is :D ez is elmúlt. Ma reggel hatalmas örömöm volt, hogy a 20 hónapos lányomat ölelni tudtam a karomban tartva 5 percig :D nem maradt úgy, látod :)
2021. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Én is megmondtam anno anyámnak, amíg nem ő cipeli, mit fáj neki, ha ölben van a baba? Pláne egy 4 hónapos!!!!

Szóval csodás anyukája vagy a babádnak, szuperül csinálod!!!! 🥰🥰 Lesz majd idő, mikor rohansz utána egy pici ölelésért 😉

2021. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Miért,hol akarjon lenni,ha nem a kezedben? Óriás keréken?

Az is egy idióta f*sz aki ilyet mond,még hogy elcseszted..:D

Szüksége van a testközelségre,mert még kicsi.Majd ha már el kezd járni fogja még ő el is lökni a kezed,hogy hagyd egyedül menni..


És az is téves meglátás,hogy ha sír és felveszed elcseszed.Akkor cseszed el,ha érzelmileg elzárkózol előle és nem segíted amikor neki szüksége lenne rá.

Aki gyereket szül készülök fel rá,hogy az majd az ölében akar lenni,a közelében,mert az anyja vagy,az egyetlen aki neki igazán fontos az életben.

2021. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Ilyesmi bűntudatkeltő okoskodásokat mindenki kap. A babák nem egyformák és nem tiszta lapok, ahol csak a nevelésen múlik. Valaki jól eszik, alszik, és sokat elvan egyedül, a másik meg pont fordítva. Te ismered a tiédet, és most még az a jó, ha válaszkészen reagálsz arra, ha hív, akkor lesztek jóban. Szerintem jól látod, még kicsi és ez a normális, nem kell ridegtartásba rakni :) és nem fog hazajönni majd még az egyetemről is négykézláb anyatejet kérni a babgulyás helyett és hasonló bölcsességek... Ezeket engedd el a füled mellett, a te gyereked, te ismered és a te választásod, hogyan csinálod.
2021. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!