Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Raffaella névről?

Mit gondoltok a Raffaella névről?

Figyelt kérdés

#név #névadás #Raffaella
2021. nov. 11. 00:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon szép, különleges név, de sajnos itt sokan lecigányozzák.
2021. nov. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
Azért, mert a Raffael az tipik cigó vezetéknévnév, spanyol sorikban van Rafaéla hősnő. Azok is elég bronzosak. Ha ez nem lenne elég, ott a desszert, egy betű az eltérés. Mondjuk a desszert fehér.
2021. nov. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a Raffaello golyó jut eszembe, de szerintem nem rossz név. Ez olyan, hogy például a Donát névről folyton egy fánk jut eszembe, az angol 'donut' miatt.

Becézni is lehet, Raffi, vagy Ella.

A kettes válaszolónak meg, a spanyoloknak semmi közük a cigányokhoz.

2021. nov. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem tetszik egyáltalán. És nem azért, mert esetleg cigányos lenne, hanem mert szerintem rosszul hangzik. De ez nem kellene, hogy befolyásoljon téged a döntésben.
2021. nov. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is cigányos, illetve szappanoperás. Ráadásul férfi névből képzett női, amiket mind utálok, legjobban az Andreát
2021. nov. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is tetszenek a "latino" nevek, de sajnos tényleg lecigózzák.

Ami gáz, mert így valamennyire korlátozva vagyunk.


Múltkor összefutottam egy nem cig. Pénelopé kislánnyal. Szóval talán van remény, hogy az új generáció nem gondolkodik annyira szűklátókörűen.

2021. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

De most őszintén,kit érdekel,hogy valaki 'lecigányozza'? Az vagy? Amúgy is rég jobb helyeken is túl jutottak azon,hogy név alapján szelektáljanak.

Nekem is olyan nevem van amire mindenki azt mondta,hogy hű de hátrányban leszek vele..

Soha nem voltam semmilyen hátrányban.Se az iskolában,sem a munkahely keresésnél,de még csak párkeresésnél sem,nem kell annyira drámainak lenni.Ha tetszik egy név add azt,kit érdekel ki mit gondol.:D


Ha tömeg nevet adsz azért fognak bele kötni,hogy tiéd a százmilliomodik Alíz idén.

Ha régies nevet adsz akkor azért fognak furcsán nézni,hogy nem-e volt valami kevésbé 'divatjamúlt' mint a Sanyi.

Ha pedig kifejezetten 'új generációs' vagy külföldi nevet akarsz adni akkor cigány vagy idétlen nevet adsz.


Foglalkozzon mindenki a saját gyereke nevével,az is pont ugyan olyan idétlen mint az összes többi,és mivel neked tetszik pont olyan szép is mint amilyennek TE láttad amikor adtad a gyerekednek.

Tetszen az apukának,és neked,ti fogjátok így szólítani legalább 18 további éven keresztül.

2021. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy nekem is ritkább nevem van, nem az a tipikus Dzsesszika, de az én nevemet is lecigányozták már itt. Nem vagyok az. A való életben pedig sosem kaptam egy rossz megjegyzést sem, sőt, kb akárhová megyek, mindig dicsérik a napi napig. Hivatalokban, munkahelyeken, kb az összes orvos akinél jártam, a tanárok, random emberek akik hallották, még a neten is szokták dicsérni. Nem mellesleg egy szintén nem cigány barátnőmnek az én nevem a kedvenc neve.

Fenét sem érdekli a beszűkült gyakorizók véleménye. Olyan nevetséges dolgokat lehet itt olvasni hogy csuda. Pl valaki a jelentése miatt nem ad egy nevet a gyerekének mert mit fognak szólni, holott soha senki nem fog utána nézni mit jelent, meg nem is érdekel senkit.

Még valami: nekem volt egy fehér osztálytársam, Dzsenifer névvel. Sosem gondoltam hogy ez cigány név, amíg fel nem jöttem erre az oldalra... amúgy aki ennyi "cigány" nevet ismer, az vajon milyen környezetben élhet?

2021. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
A gyakoris közösség nagyon maradi nevek terén. Itt minden modern hangzású nevet mocskolnak, de például múltkor volt egy kérdés a Katalin névről. Gondolhatod... 1000 komment jött hogy milyen gyönyörű név 😂
2021. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%

8# "amúgy aki ennyi "cigány" nevet ismer, az vajon milyen környezetben élhet?"

Például sok cigány között, amire utalni akartál... írd csak ki! Nem kell itt sejtelmesen fogalmazgatni. De élhet az ilyen általános iskola vagy óvoda "közelében", ahol még együtt van cigány és magyar, előjönnek a névadási szokások. Vagy sokat nézi a bűnügyi híreket ahol egyik másik keresztnév többször elhangzik. Óhatatlan, hogy párhuzam keletkezik a fejekben.

Az, hogy téged nem érdekel a beszűkült gyakorizók véleménye a kérdezőt meg igen, ezt tiszteletben is lehetne tartani ám. Konkrétan szerette volna tudni, hogy én is és te is mit gondolok az adott névről. Ha szerintem hercegnős vagy cigányos akkor azt írom, te meg a saját érzetedet írod, kérdező kezd vele valamit.

Tök jó, hogy szép neved van, a névadás lényege ez lenne, hogy a gyerek elégedett legyen a nevével. Egyébként a cigányos nem egyenlő a csúnyával.

2021. nov. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!