Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason edzés 2 hónaposnak nem...

Hason edzés 2 hónaposnak nem megy?

Figyelt kérdés

védőnő azt mondja, naponta 5-8x 1 percet kellene a kisbabának hason lennie és jobbra meg balra fordítania a fejét.


a baj azzal van, hogy ha hasra rakjuk a kisbabánkat, azonnal el kezd sírni, mindegy mikor próbálkozunk vele.. ha sír, akkor meg begörcsöl és csak sír és semerre se fordul


szerintetek ezzel nagy probléma lesz, hogy nem tudjuk ezt az edzést végezni?


Köszi.



2021. nov. 14. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szépen lassan erősödni fog. Nem kell rögtön tudnia teljesíteni az 1 percet...
2021. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha függőlegesben tartod, büfizteted, akkor sem emelgeti, forgatja a fejét? Esetleg azt lehet még megpróbálni, hogy párnát raksz alá, ami kicsit megemeli a felsőtestét, azt szokták szeretni azok a babák, akiknél problémás a hasaltatás
2021. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Edzés? Ezen jót mosolyogtam. Nagyon sok baba utál hason lenni, mert nehéz megemelni a fejüket, pár hónap múlva meg már csak hason akar lenni, de ehhez az kell, hogy erösödjön kicsit, tedd hasra, tegyél elé játékot, ha elkezd bőgni fordítsd a hátára, naponta párszor (kétszer) kell csak.
2021. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom sem szeretett hason lenni. De mindig leraktam egy kicsit, hogy szokja. Egy idő után megszerette, mindig többet volt lent, fokozatosan emeltem az időtartamot. Tegyél elé játékot, feküdj le vele szemben, hogy lásson.
2021. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

És ki számol ilyesmit,hogy hány percig tartja magát? :D

Tedd hasra,ameddig élvezi is had legyen úgy,aztán,vissza fordítod.Magától is át akar majd egy idő múlva fordulni,hiszen úgy többet lát mint háton.

Nem szeretem,amikor ennyire erőltet valamit egy védőnő,én sose csináltam semmit tovább mint ahogy ahhoz a babának is kedve volt.

2021. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Sose voltam ennek a "a babát hasra KELL tenni" dolognak. Szerencsétlen gyerek nem tud kijönni abból a pozícióból hiszen még nincs készen rá. Olvass utána a szabad mozgásnak, ha esetleg tetszik próbáld aszerint. Nekem bejött.

A védőnőnek meg mindig bólogatni kell, mert képes mindenbe belekötni. Mikor a fiam 3hósan nem fordult, el kellett vinnem gyógytornászhoz mert biztos baja van.. nem mondom, hogy sosincs a háttérbe semmi de adjunk időt a babának a saját tempójába fejlődni.

2021. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell hasra tenni. De ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, akkor fektesd magaddal szemben a mellkasodra, az neki is jobban fog tetszeni :)
2021. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Nekem egy tünemény a védőnőm, és azt mondta, napi 1-3x tegyem hasra, de ameddig a picinek jólesik.

Mivel az elején nem esett neki jól, azt csináltam, hogy a mellkasomra raktam, majd szép lassan elkeztünk hátradőlni. Így nézelődhetett mindig és tovább is bírta, mint ha csak úgy letettem volna. Amikor kezdett nyűgös lenni, felültünk. Most 4 hós és ha a hátára rakom, akkor ő fordul hasra, magától. Ha viszont megunja, akkor még nem tud vissza fordulni, úgyhogy nekem reklamál.


Amúgy arra készülj, hogy napról napra változni fog. Szinte az összes dolog úgy jött, hogy vártam, hogy csinálja, aztán nem. Meg másnap sem, meg azután sem, aztán hopp már úgy csinálta, mintha tréningeltük volna rá.


Ne aggódj!

2021. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!