Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nagymama betegesem...

Minden nagymama betegesem rajong az első unokáért?

Figyelt kérdés

Megszületett a bátyam gyereke, mosr 2 éves aranyos de nagyon hisztis kislány.

Azóta anyám megtestesíti mindazt amitől falra mászok. Már már beteg ez szerintem de mondjátok meg ti.

1. Másról se lehet veke beszélni csak a gyerekről

2. Állandóan gügyög affektál a gyereknek..de ne azt a normális szintent képzeljétek el hanem amire mar igy nézel hogy atyavilág.

3. Elhalmozza ajándékokkal, már nem lehet hova tenni (1.5 éves a gyerek könyörgöm)

4. Amikor az egész család covidos volt apám is énis brutál rosszul voltunk csak az érdekelte hogy a kislánynak lement ea hőemelkedése.

5. Mindent megenged neki

6. Mindent ki tudsz hisztizni a hisztinek állandóan teret enged

7. Az egész család az 1.5 éveshez kell hogy alkalmazkodjon. Pl ha valami bent alszik a hálóban, de a kislány tévézni akar a hálóban (másik 3 tv nem jó) akkor anyám leszarja h alszik ott valaki, akkor bemennek es tévéznek. Ez csak egy példa az ezerből.

8. A gyerek személyisége folyamatosan torzul. Egy hiszterika, minden meg van neki engedve. Nem lehet emberek közé engedni, nem fogad szót senkinek pedig nagyon jol erti amit mondunk neki.


Tudtam hogy nagyon fogja szeretni az unokát, de hoás sincs a világon azt egyszerűen nem értem.

Mindig nagyon felnéztem anyámra, de ez amit művel szerintem túlzás. Vagy nem?


Szülők: hát maradjunk annyiban hogy most készülök a gyerekvallalásra de semmit se csinálnék utánuk... viszont a nagymama a legrosszabb.

Vagy ez normális? Ne kövezzetej meg ha igen csak mashol is van a családban kisgyerek és náluk nem tapasztaltam ezt az őrületet.



2021. nov. 15. 20:58
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok elírás miatt, telefonról írtam és nem néztem át küldés előtt :( remélem azért érthető.
2021. nov. 15. 21:00
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát a 2 évesek általában elég őrültek nagymamák nélkül is 😆😂
2021. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%

Szereti. Amit itt látok, egy tipikus, szerető, vajszívű nagymama. Semmi extra.


Te meg nem tudod megállapítani merre halad a gyerek személyisége, mert:

1. nem láttál még gyereket rajta kívül, pláne nem neveltél

2. féltékeny vagy rá

3. ahogy mondtad, még csak 1.5-2 éves, amit pedig leírsz, az korjellemző, nem személyiségjellemző.

2021. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
De itt a nagymama az őrült kicsit szerintem :D
2021. nov. 15. 21:02
 5/24 anonim ***** válasza:
29%

A nagymama nem őrült, a gyerek meg nem hisztis, csak 2 éves.

Neked meg fáj, hogy nem a tiéd. Sajnálom. Majd lesz, ne félj!

2021. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk nincs ilyen első unoka, és a nagymama 8 hónap alatt 10 ujjamon megtudom számolni hányszor látta😅

Viszont a családban a 2. pont nálunk is előfordult, és én szóltam, hogy egy baba nem fogyatékos lehet normálisan is beszélni/viselkedni, úgy hogy én vagyok az anyja.

Igazából abból amit leírtál, nem csak a “nagymama” hibája, és gyerek már most jobban irányítja a családod, mint a Forma1-es pilóták a kocsijukat.

2021. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
21%
Fu nem tudom nem hangsúlyoztad eléggé, hogy minden megvan neki engedve és nagyon hisztis, így nem tudunk segíteni.
2021. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Belőle ezt hozza ki. :)

Személyiség függő. Az én édesanyám egy kimért, realista, vidám nő. Az elsőszülött unokája nála is “szent”, de ő csendben imád és neki is megvannak a határai, amit enged és amit nem. De neki a személyisége is ilyen.

A te anyukád viszont más személyiség és bizony vakon imádja az unokáját. Nem tudhatod, lehet egy több évtizedes hiányt tölt most be a szívében, lehet ő mindig is imádta a baba/gyerek korszakot, de felnőttetek és nem élhette át újra. Na de most unokája született!

(Feltételezés, nem biztos hogy igazam van.)

2021. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Minden gyerek más. Az enyém csak nekwm volt hisztis, pedig anyum mindent mefengedett neki ha ott voltunk nála.

Mondjuk a túlzott afektálás, engem is idegesít (nálunk ezt nem szokták) de aki csinálja annak fel sem tűnik.

Mi kb 2 havonta járunk a nagyszülőkhöz, így hagyom h kibontakozzanak. Ha ő megengedi h ott tvzzen, akkor tegye, az ő háza az ő szabályai.

Téged miért zavar? Ott laksz még, és téged nem hagytak aludni?

Mivel mi "ritkán" járunk így nálunk is a gyerekhez igazodnak ilyenkor.

Ezt nem én mint szülő várom el, ez az ő döntésük.

Ettől nem romlik el a gyerek. Itthon tudja h mások a szabályok.

Egyébként a többedik unokával is így viselkednek a nagyszülők.

Őket már nem nekik kell nevelniük és ezt kiélvezik. Nincs ezzel semmi baj

2021. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

3-as honna veszed hogy nem láttam gyereket rajta kivul? Le van irva hogy A CSALADBAN TOBB GYEREK IS VAN! olvasni tudsz e?

Ráadasuk édesapám is hasonlo véleményen van mint en, sokat beszélgetünk róla. Az esetről és a gyerek viselgedéséröl beszéltlt is egy iskola pszichologussal, és ő sem tartja sok esetben normálisnak a kislány viselkedését


Féltekeny meg hova lennék 33 évesen és 2 évesre? Teljesen mas igényeim vannak. Nem is tudom ezt a feltételezés összerakni...max Te beteg vagy, vagy valami nincs rendben nálad.... mindenesetre nagyin egy gonosz idegebteg ember vagy :)


5-ös fáj hogy nem az enyém? Megis miert fájna? Ha akartam volna előbb akkor lenne. De nem akartam... képzeld nem minden nő a gyerekben látja a kiteljesedést, szoporodni egy amőbe is tud.

2021. nov. 15. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!