Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mehetek babalátogatóba?

Mikor mehetek babalátogatóba?

Figyelt kérdés
Nővérem most szült és én teljesen azt hittem, hogy mehetek majd segíteni neki meg megnézni a picit. Viszont a sógorom nem akar látogatókat. Ajándékot is olyat vettünk ami az első pár napban hasznos. Ha hetekig be sem engednek, akkor nincs is értelme odaadni. Ti mikor mentetek/jöttek hozzátok testvérek?
2021. nov. 17. 20:59
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Amikor majd szól neked a testvéred, hogy mehetsz.
2021. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
Az ajándékot akkor tedd le az ajtajuk elé, menni meg majd amikor szólnak.
2021. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%

Hát én vagyok olyan viszonyban a tesómmal, hogy megmondanám őszintén, ha én és a párom kicsit később szeretnénk az első látogatást.

Egyelőre (23 hetes terhes kismama) el se tudom képzelni, hogy heteket várjak a közeli! családom első látogatására, szükség esetén a segítségükre, de őszinten szólva mindenki más, nem mindenki áll ennyire közel a családjához, stb. Ami alap és szerintem a legfontosabb, hogy kommunikáljatok őszintén és egymás iránti megértéssel!

2021. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
76%
Az első babáját kórházba 2. Nap bemehettem megnézni, aztán kb 4 hetesen mentem először ki hozzájuk látogatóba. A második baba nagyon nehéz szülés volt, intenzív, sokáig kórház plusz jött a vírus is, kb 4 hónaposan láttam először..
2021. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
67%
Majd ha ők készen állnak rá,hogy vendéget fogadjanak.Most a nővéred 24 órában szoptat,pelenkáz,altat,fej,stb kiszámíthatatlan időpontokban éjjel is.Valószínűleg itt-ott fáj is neki,meg kellemetlen,és kényelmetlen a gyermekágyi folyás is.Ráadásul influenza szezon és Covid járvány van.Majd ha szólnak, akkor lehet menni,nem akkor amikor a kedves rokonok,barátok gondolták,vagy szeretnék.
2021. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%
Mi is ugy voltunk anno, h nem szerettuk volna h egybol jojjenek a rokonok pedig anyukammal meg a tesommal nagyon szoros es bensoseges a kapcsolatunk. De valahogy ugy ereztem h akkor valunk mi a ferjemmel es a babankkal egy igazi csaladda es meg akartam adni magunknak adni azt a csidalatos haboritatlan idot. Nagyon merges lettem volna h barki ezen fennakadt volna…
2021. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
46%

7 hetes a lányunk. Csütörtökön jöttünk haza a kórházból, pénteken jöttek a keresztszülei, szombaton hugom, vasárnap a szomszédék, hétfőn anya.

Nem azért így naponta, mert én kertem így, hanem mert igy értek rá.



Ha ők, vagyis sógorod így gondolja (tesód meg papucs) akkor hiába erölködsz, akkor sem mehetsz.

2021. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%
De miért lenne papucs,azért,mert esetleg ő sem vágyik hulla fáradtan vendégekkel jópofizni.Nem értem mit nem lehet azon megérteni,hogy az első 6hetet azért hívják gyermekágyi időszaknak,mert az arra van,hogy anya-baba egymásra hangolódjon,összeszokjon,beálljon a kereslet-kínálat,vagy ha mégsem akkor kitapasztalják melyik tápszer jó pl.elmúljon a vérzés,stb.Ők egy külön család,apuka is kap pár nap szabadságot ilyenkor, valószínűleg együtt szeretnének pihenni.Nem lehet megmondani mikor fog enni,aludni a baba.Ha épp akkor vannak a látogatók mikor aludna, akkor anya elől veszik el a lehetőséget a pihenésre,ha épp éhes, akkor szoptatni kell,vagy végig ordítani fog.Amúgy meg egy egy hetes babát nem kell mindenkinek dajkálgatni,mert igenis fertőzésveszélyes,(nem kifejezetten a covidra gondolok,lehet sima nátha,vagy bármi más vírus is) márpedig aki odamegy,az dajkálni akarja majd.Nekem is megsértődött a sogórnőm annó,mert hazaküldtem,pedig előre mondtam,hogy pár napot legalább kérünk,erre jött a férjemmel a kórházba értünk mikor hazaengedtek.Hazaértünk és a kapuban elköszöntünk,pedig azt hitte,hogy órákat nálunk lesz majd.Hát nem.Le akartam zuhanyozni normálisan,és pihenni.Biztos rosszul esett neki,nekem meg az,hogy nem vette figyelembe a kérésemet,hogy ne jöjjön.Amúgy nem létezik olyan ajándék ami pár napig hasznos.Vagy hasznos,azt lehet használni hónapokig,vagy csak egy kacat ami szerinted hasznos.
2021. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
87%

Én el nem tudtam volna képzelni, hogy hetekig ne jöjjön senki látogatóba. Már aznap, amikor haza jöttünk a kórházból jött a nővérem, anyukám, apukám. A férjem anyukája és tesójáék is beugrottak. Mondjuk nekem könnyű szülésem volt és teljesen jól voltam.

Ebből is látszik, hogy mindenki más. Nekem nem volt gond egyáltalán, de tiszteletbe tartanám, ha valaki nem szeretne vendégeket fogadni. Mondjuk a nővéremmel megbeszélném azért, hogy legalább az ajándékot hadd adjátok át egy röpke alkalommal.

2021. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
47%
Modernkori hiszteria ez a hetekig nem lathatja a gyereket senki. Jo, most a covid miatt- illetve a natha szezonokban jogos, de azert nemar h mondjuk egy nagymamanak 2-3-stb heteket kell varni arra h atmehessen a babat megnezni. Ugyse megy minden nap es nem orakat fog ott lenni. Tavoli ismeros/rokon raer kesobb is persze, de nekem pl nagyon eletidegen h a kozeli rokonok se mehessenek.
2021. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!