Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok Anyóssal...

Mit csinálnátok Anyóssal babalátogatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szoval, én most 26 hetes vagyok még, de már egy ideg vagyok, hogy a párom anyja azt tervezi, hogy ha megvan a baba, idejön (350km-ről) a gyermekágyi időszakra "segíteni".

Oda meg vissza van, hogy unokája lesz, aki egyrészről jó, másrészről viszont...

Már mondtam neki, hogy én ezt nem akarom és hogy az első 2 hétben, míg a párom is itthon van, 3asban akarok velük lenni.

Meg azt is, hogy bőven ráérnek 4-6 héttel a kiírt dátum utánra szabadságot kérni, az volt rá a válasza, hogy az nem úgy megy...

A párom azt mondja, joguk van láni az unokájukat, szóval nem igazán áll az én oldalamon, amellett, hogy én sem eltiltani akarom őket, csak nem akarom hogy itt lebzseljenek a nyakamon hetekig, vagy akár csak napokig.

Szóval aki hasonló helyzetben volt, volt megoldás, vagy ha meg akarom őrizni a jó viszonyt, max. Annyit tehetek, hogy még kétszer elmondom neki, hogy én ezt nem szeretném és remélem, hogy van annyi esze, hogy belássa...?



2021. márc. 17. 13:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, hát ez egy nehéz kérdés. Fontos tényező, hogy mi van a te szüleiddel, nekik milyen lehetőségeik lesznek a kicsivel kapcsolatban?
2021. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ők is 150 km-re vannak, de ők vezetnek, szóval ha úgy van el tudnak jönni 1.5 óra alatt, és 2-3 óra múlva hazamehetnek.

Anyós kb vonattal jönne 3 átszállással 5-6 óra alatt, szóval ha eljön, marad is, arról nem beszélve hogy amikor ő "segít", az nekem inkább nyűg.

Pl én eltervezem hogy kacsát sütök, de mire bekapcsolnám a sütőt, tele van hurkával, amit hozott otthonról.... szoval pár nap alatt kiakaszt és eddig is csak a távolság meg a ritka találkozások miatt vagyunk jóban amellett, hogy ha értene a szóból, tudnánk jóban lenni, csak ez az erőszakos makacs stílus... emiatt nehéz.

Alapvetően jó fej és szeretjük egymást, jót is akar meg minden, csak rosszul csinálja.

2021. márc. 17. 13:42
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Egyik unokatesóm úgy oldotta meg, hogy közölte az első 6 hètben nem fogad làtogatót, ne menjen senki. Se az ő szülei, se a fèrje szülei. Még covid előtt volt, nehezen de megèrtettèk.
2021. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Én megertelek. Első gyereknél én is ezt mondtam, és jó is volt, mert szinte egész nap meztelen voltam, az egész napos szoptatasok miatt.

Úgy volt h anyukám se jön,épp ezért, hogy ne legyen vita 2 hétig. Viszont anyám más, előtte levetkozok, és hát depresszió szélén voltam, másra nem nagyon tartozott, így 5 nap múlva athivtuk. Viszont így anyosomek 2 hét múlva jöttek, és 5 napig maradtak, mert 250kmre élnek. Anyukám meg 5 percre kocsival.

A férjed azért ki alhatna melletted. Most min múlik 2 hét? Nem fog senki belehalni.

2021. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Egy dolgot tehetsz, szépen, nem bántó stílusban megmondod ezt neki és a párodnak is. Köszönd meg, hogy próbál segíteni de mondd hogy te nem kérsz belőle. Ha kell, annyiszor ahányszor csak felhozza. Aztán ha ott terem az ajtód előtt egyszerűen nem engeded be.
2021. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Fogd a vírusra, hogy nem szeretnéd, hogy ez a sok átszállás meg vonatozás meg minden végül oda vezetne, hogy a baba elkapja.

Amúgy nekem anyám volt ilyen. Mondjuk őt nem bántam, ha megbántom, kerek-perec elmondtam neki, hogy NE jöjjön, amíg a férjem is itthon van, mi hármasban szeretnénk ismerkedni a babával, kialakítani valami ritmust és a saját életünkbe valahogy beintegrálni. Nem esett jól neki, de végül elfogadta és azóta se romlott a viszonyunk. Anyósom esetében mondjuk a férjemre bíztam volna a kommunikációt, de azért neki is elmondtam, hogy jobban örülnék neki, ha békén lennénk hagyva az elején. Végül kétnaponta jött egy fél-egy órára, azzal még ki tudtam békülni, de nálatok ugye ez nem opció.


Sajnálom kérdező és kitartást. Igazából most kell elkezdened meghúzni a határokat, mert ha most ebben ilyen akaratos, akkor később a gyerekneveléssel kapcsolatban is képes lesz majd mindig aláásni az elveidet és az elképzeléseidet. Két erős akaratú ember között alkalmanként egy kis konfliktus elkerülhetetlen. Sok sikert, remélem sikerül békésen megoldanotok.

2021. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

3as

Erre jött a válasz, hogy az nem úgy megy...

4es

Na igen, ha jön, marad, valószínű jön a nagypapám együtt, amiből meg az lesz, hogy pálinkával egész nap a fiúk a nagy örömre, a Mama meg "segít".

És igen, ezen is gondolkoztam, hogy ha szenvedek a szoptatással meg alig tudok lábra állni, ahhoz nekem nem kell közönség. Én jobban szeretek egyedül szenvedni.

Viszont egy 3-4 hetes babával talán már jobban elviselhetetlen ezt mint egy 3-4 napossal.

A párom máshogy látja ezeket a dolgokat mint én, hiszen neki kb annyi lesz a szülés utáni pár nap, hogy tejet fakasztanak a haverokkal meg vagy főz valamit vagy elmegy ebédér, szóval ha itt az anyja apja neki az jó, és nem igazán vágja, én miért nem akarom őket.

De fogok erről beszélni még addig vele.

2021. márc. 17. 14:02
 8/23 anonim ***** válasza:
98%

Kerek perec kijelenteném, hogy köszönöm, de nem élek a lehetőseggel.


Először is mivel otthon a párom, megoldjuk. Ha mégsem, akkor meg ott a saját anyám, elöbb kérném meg őt, mint anyóst.


Én 6hérig szo szerint senmit nem akartam látni a lakásban, hármunkon kívül. Ez el is lett mondva mindenkinek. Anyós kórházból hazajövet napján beállított. Megmondom őszintén, nem engedtem be. Direkt meg lett kérve, ennyit nem tus tiszteletben tartani, nem tudok vele mit csinálni...

2021. márc. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért.. a telefonom nem tud szépen írni 🙃


Sajnos a szépen elmondom neki nem szokott működni. Az eddigi hasonló helyzeteket az élet megoldotta helyettünk, de ez más.

Pl eltökélte hogy az ő barátnői sütnek az esküvőre (250 km-ről, csomagtartóban szállítva a sütiket), hiába mondtam hogy nem fogunk több napos süteményt adni a vendégeknek szalmonellával potenciálisan fertőzve, de ő már mindent lebeszélt... végül a covid miatt lefújtuk a lagzit. Amugy meg itt vettem volna úgyis sütit, amit hozott volna meg kuka...

Aztán karácsonykor úgy volt, jönnek, én összeállítottam a menüt mint házigazda , ő meg azt mondta majd hoz halaszlevet meg töltött káposztát, otthonról, vonattal.... végül mondtam akkor főzzön, mentünk mi, nekem volt pár pihenő napom, ő meg főzött.. szóval ilyenek vannak.

És most ez az eljön segíteni.


Az a baj, tudnám neki mondani ugy hogy vegye észre magát, de a szép szót nem érti vagy nem akarja érteni, azt meg nem akarom hogy örökre nehezteljünk egymásra.

Más dolog hogy lassan gyomoridegem lesz, ha eszembe jut.

2021. márc. 17. 14:15
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

1x kellene a sarkadra állni, és megoldódnsnak ezek a problémák.


Mivel látja rajtad, hogy irányíthat, nem fog változni...


Aztán majd jönnek a gyerekevelő tanácsok, amivel pont szembe fog menni csakazértis veled.

2021. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!