Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul a pelenká...

Mit csinálok rosszul a pelenkázásnál?

Figyelt kérdés

A kisfiam két hetes múlt, kb négy kiló, vagy inkább a felett van picivel. A születésekor huggies 1-es pelust használtunk, nem volt vele semmi gond, majd kaptunk egy csomag pamperst, abból is a legkisebb méretet. Ott kezdődött az, hogy éjszakánként és nappal néha kifolyt a pisi a pelusból, majd egyre gyakrabban. Volt úgy, hogy naponta háromszor öltöztettem át szegény gyereket, mert a háta közepéig pisis volt ébredés után. Akkor használtam utoljára a pamperst, inkább elraktam és váltottunk huggies 2-esre, mert közben belenőtt a baba.

Semmi gond nem volt napokig, erre ma éjszaka ismét pisisen ébredt. A fütyijét lehajtom, a pelenkát meghúzom amennyire csak tudom, egy ujjnyi rés marad kb a poci és a pelus között. Ez a kettes méret még biztosan nem kicsi.

3 óránként van kb cserélve a pelenka, néha 4, tehát minden etetés előtt, ébredés után.

Mégis mi a gond? Én rontok el valamit? Nagyon idegesít a dolog, nem éppen a mosás miatt, hanem amiatt, hogy szegény babám utál öltözni, így viszont az éjszaka közepén ordít szegény gyerek percekig és teljesen kimegy az álom a szeméből, alig tudom visszaaltatni utána.


2008. dec. 13. 11:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a Libero jött be, a többiből ilyen idős korában nálunk is kifolyt a pisi. Kérj mintát a Libero oldalán hogy ne kelljen kidobni ha mégsem jön be. Biztos jól csinálod különben.
2008. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a DM-es pelus bevált eddig, 6 hetesek vagyunk.

A pampers meg huggiesból nekünk is kifolyt, pedig nekem kislányom van. :)

2008. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Cserélj nagyobb méretet. Mert én úgy tapasztaltam hiába van rá írva a kg addig soha nem tudtam használnia pelust..Most már mindig az alsó határt nézem.
2008. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól pelusozol, azzal nincs gond. A lányomnál a huggies jött be, a fiamnál a libero. De így is volt számtalan eset, amikor kifolyt a pisi vagy a kaki. Pedig sűrűn cseréltem, mert soha egyik gyereknek sem volt pelenkakiütése.

Szerintem ez attól is függ, hogy mennyi tejcsit szopizott. Van mikor kevesebbet, akkor kibírja 3 órát a pelus. Ha többet, akkor sűrűbben kell cserélni. Én mondjuk a szopi mennyiségét grammra sosem tudtam, mert nem méregettem. Csak saccoltam, hogy a cicin mennyi időt töltött evéssel és mennyit komfort szopival.

Hát, nem mindig találtam el.

A harmadiknál már egy mérettel nagyobb pelust fogok használni éjjelre, mert annak nagyobb a nedvszívó képessége. Hátha az megoldja a problémát. Próbáld ki. Ha mégsem jön be a dolog, az sem baj, mert a nagyobb méretű pelus nem veszik kárba, előbb-utóbb úgyis azt kell megvenni, mert belenő.

2008. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
A Pampersből és a Huggiesből nekünk is mindig kifolyt. Mi most nappal Tescosat, éjszaka Liberot használunk. Azóta nincs gondunk. (A Tescos ugyanolyan jó, mint a Libero, csak nem tud annyit elnyelni, ezért használunk éjszakára Liberot)
2008. dec. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Mi az elején Pamperst használtunk,a kaki a háta közepéig kifolyt,a pisi is ,folyton kinlódtunk,most Liberózunk,és semmi gond,nagyon bevált,éjjelre is,nem is cserélek éjjel pelust,rengeteget bír,és a babám popiját nem csípi ki.

2008. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb pelus a Liberó mi is próbáltunk mindent és nekünk is kifolyt a pisi kaki.Próbálgasd nektek mi válik be.
2008. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Egyel nagyobbra, tehát 3-asra még korainak találom a váltást, mert ott általában 5 kg az alsó határ, a fiam viszont még csak négy körül van.

Még van egy csomag huggies 2-esünk, most kezdtük meg, azt elhasználom, megnézem, hogy lesz-e még több baleset, illetve addig szétnézek, hogy itt milyen márkák vannak még. Külföldön élek, Libero nincs, de Tesco színes szerintem van.

Köszönöm még egyszer!

2008. dec. 13. 14:08
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A huggisból nekem is állandóan kipisílt.Oda is ajándékoztam egy ismerősömnek.
2008. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nekünk a Liberoval volt ilyen problémánk 2X.-de miota jobban meghuztam a tapasznál azota semmi probléma nincsen vele, nekünk nagyon bevált eddig! 12 napos baba mamája
2008. dec. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!