Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetnék felkészült...

Hogyan lehetnék felkészült Anya? Mire van itthon szükség, ha baj van?

Figyelt kérdés

Első gyerekes Anyuka vagyok, pár hete szültem. Azóta volt egy mell gyulladásom és be is lázasodtam, nem tudtam hirtelen, hogy szopizhat e így a pici,vagy sem.. később a védőnő mondta, hogy 39fokig szopizhat.

Nem voltam felkészült, így eddig a lefejt tejet mindig kiborítottam, azóta lefagyasztottam pàrat.. illetve vészhelyzet esetèn vettem tàpszert is.

Aztàn azon gondolkoztam, hogy ha Ő lenne làzas, még làzcsillapítóm sincs neki itthon… úgyhogy most azokra lennék kíváncsi, amik nálatok tapasztalt anyukáknàl kellettek, jó ha volt otthon, mert biztonságban éreztétek a piciteket!


Lehet túl parázom, de mi pl kicsit messzebb lakunk a vàrostól, így időben egy ügyeletes gyógyszertàrba elmenni, időbe telik, így ezeket akarom elkerülni.. :)


Köszönöm, ha segítetek! 🙏🏻


Egy Anyuka


2021. nov. 22. 08:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Elméletileg a gyerekorvostól kellett volna kapnod újszülött recepteket, ami a köldökápoláshoz szükséges szer és gyógyszertári fürdető stb. mellett tartalmaz lázcsillapító kúpot is.
2021. nov. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%

Elméletileg az orvos írt fel lázcsillapító kúpot, amikor jött miután hazajöttünk a kórházból. Azt lehet használni. De mi a kis lázat nem szoktuk csillapítani, csak ha nem tud tőle aludni. Kicsinek egyszer volt lázas, akkor egész nap csak cicizett vagy aludt.

1 éves kora körül volt, hogy mikor jött a foga belázasodott. Nurofennel próbálkoztunk, de gyűlölte az ízét, így kínszenvedés volt beletukmálni azt a fecskendőnyit. Azóta Flamborin cseppet használunk. Én másnak sosem éreztem szükségét, de ez lehet azért van mert még sosem volt igazán beteg a lányom. Meg lehet túl lazán veszem.

2021. nov. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Addig lehet lázasan szoptatni, amíg bírod. Nincs semmilyen kikötés szerencsére.
2021. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
65%

Nekem anno el kellett mennem a kiválasztott gyerekorvoshoz még szülés előtt beíratni a gyereket. Akkor kaptam egy csomó receptet: furdetokrem, lázcsillapító, testápoló, stb.

Amúgy nálunk sosem volt más gyógyszer itthon, mint fájdalom és lázcsillapító, meg egy egy hetes kórházi tartózkodás utan szalmonella miatt elektrolit por. Emellett ragtapasz és steril ragtapasz van még itthon.

2021. nov. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
37%
A gyerekorvos receptjeivel mi a helyzet?? Ugye kiírattátok szülés előtt?
2021. nov. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem kaptunk lázcsillapítót a dokitól. Nem írtad, hány hetes, de asszem pár hónapos korig ha belázasodik, az rögtön kórház. Én a 3 hónapos oltáskor kértem lázcsillapítót a dokitól megelőzésképpen, de még nem kellett használni. (21 hónapos)
2021. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
66%

3 hónapos korig, ha lázas, az azonnal kórház.

Ezért nem kaptál lázcsillapítót.

2021. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem úgy lehet felkészülni, ha kicsit elengeded magad. Könnyű belepörögni ebbe a témába és kétségbeesni, hogy úristen hát ez sincs itthon, meg az sincs itthon. :) Engedd el. Lázcsillapító valóban nem árt, ha van otthon, illetve nálunk mindig is alap tartozék volt a fertőtlenítőszer, kötszer és lázmérő, de nagyjából ennyi.

Ha bármi baj van, úgyis felkeresitek a háziorvost, vagy az ügyeletet és segítenek.

Ami szerintem még pozitív, ha van egy meleg borogatás, legyen az valamilyen magpárna, sópárna, vagy akármi.

2021. nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%

7#


Ez egy jó nagy marhaság amit írsz.


Szülés előtt vagy közvetlen utána az orvos ír fel :

Gyógyszertári fürdetőt

Gyógyszertári popsikrémet

Parafin olajat

Glicerin boraxot

Vigantol d vitamin


Ezek rajtad állnak kiváltod vagy veszel helyette neked tetsző márkát.



100% szoptatás mellett K vitamint.



Germicin (c) kúpot lázcsillapításra!

2021. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
65%

9!


Ugyan nem 7. vagyok, de az ugye megvan, hogy attól, hogy felírja, nem kell beadni? Hogy épeszű ember valóban a kórházat hívja először?

Amúgy valaha elolvastad a GermiciD betegtajekoztatojat? Érdemes lenne, ugyanis világosabb ott áll benne, hogy 3 honapos kpr alatt nem adhato.

2021. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!