Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » TSMT torna jó lehet?

TSMT torna jó lehet?

Figyelt kérdés

A kislányom most tölti a 15 hónapot.

8 hónapos kora óta mászik és áll. Az állás is néha önálló tehát nem mindig kapaszkodik. A fal és a bútorok mellett lépeget.

Ha fogom az egyik kezét jön mellettem.

Már megtesz pár lépést ha leülök hozzá és hívom persze akkor ha megtudja magát támasztani a fal mellett.

De önállóan még nem akar elondulni.

Úgy vettem észre, hogy a mászást választja mert az gyorsabb megoldás.

Dévényen már voltunk 6 hónapos korában mert nem forgott és letapadtak az izmai. Ott nem mondták, hogy a lábával lenne valami probléma.

Hintában is sokat van.

A TSMT-t ajánlotta a védőnő mert 15 hónapos korára már önállóan kellene járnia.

Kicsit húzós egy vizsgálat több tízezer forint.

Voltatok hasonló helyzetben? Dévényre vinnétek vissza hátha vagy megpróbálnátok a TSMT tornát?



2021. dec. 2. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell önállóan járnia, 18 hónapos korig kell. Én nem vinném sehová, időben van és nem jó siettetni a dolgokat. 3 honap múlva vinném, ha akkor sem jár.
2021. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos korig kell önállóan járni, addig semmi értelme feleslegesen kitenni a tsmt, vagy mas ilyen kezeleseknek, ezeket a kicsik nagyon nem szeretik. Elég akkor vinni valahova, ha tényleg szükséges, es nem indul el masfel éves koraig.
2021. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs elkésve az önálló járással.
2021. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor várok még egy kicsit.
2021. dec. 2. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos koráig kell önállóan elindulnia.

Ne vezetgesd, azzal csak ártasz és azt segíted elő, hogy minél később induljon el önállóan. Ezen kívül az egyensúlyának a megtalálásában is hátráltatod, ami az önálló járás alapja.


A TSMT alapjában véve hasznos dolog. Nekünk a Dévényesünk azt mondta, hogy ő kötelezővé tenné minden ovis gyereknek. De most még - pláne emiatt - még nincs rá szükségeteket valószínű.

2021. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Derjaderja ***** válasza:
84%

Nem tudom a dévényest azért. TSMT "Organikus érési zavar" diagnózissal fut. Konkret tünettant írnak a normàlis oldalakon. Ez olyan "mindenki szedjen aszpirint" dolog...

Óvodás ha nincs az adott betegsége, óvoda utan mért egy kötelező gyakorlatsort csinàljon?

A baba mozgásfejlődése egészben szàmít, ha jól halad, fejlődik, ügyes a baba, akkor nem baj ha nem jár 15 hónaposan, mert 18-ig kell, de még az is csak egy szám.

2021. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Derjaderja ***** válasza:
Mármint arra reagàltam amit az 5-ös írt. Hogy a dévényes szerint mindenki tsmt-t csinàljon
2021. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett volna szabad megfognod a kezét.

Nem akarlak megbántani, de ez az igazság.

Azért nem jár egyedül, mert még nem tart ott a fejlődése, az egyensúlya.

Amikor megfogod a kezét, hamis biztonságérzetet nyújtasz számára.

2021. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!