Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha én finnyás vagyok, a babám...

Ha én finnyás vagyok, a babám is finnyás lesz?

Figyelt kérdés

Babát várok, és anyukámtól kaptam egy olyan megjegyzést, hogy ha a kisfiam előtt is ilyen válogatós leszek mint most, ezt fogja eltanulni tőlem. Tény hogy pár dolgot nem eszek meg, és ezt nem nőttem ki majdnem 30 év alatt sem. Nem szeretem a legtöbb főzeléket (van pár kivétel), nem eszem meg a legtöbb főtt vagy párolt zöldséget (nyersen viszont nagyon szeretem őket), az aszalt gyümölcsöktől rosszul vagyok, és édességekben is elég válogatós vagyok, de talán ez nem olyan nagy baj, úgysem akarom hogy a gyerkőc sok cukrot egyen.


Volt valaki hasonlóképp? Tényleg válogatós lett a baba is? Rossz példát mutatok, ha nem eszek meg mindent előtte?



2021. dec. 9. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon látványosan megy a finnyáskodás, akkor lehetséges. Unokanővérem kisfiai babaként gyakorlatilag mindent is megettek, de unokanővérem rendszeresen finnyázik, így hároméves koruk körül a gyerekek rászoktak a hasonló finnyáskodásra. Azért az otthoni minta nagyon meghatározó. Saját magamon is tapasztalom.


De amúgy nem válogatós embereknek is lehet válogatós gyereke és fordítva, tehát azért ez nem 100%.

2021. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Attól mert te nem főzöd magadnak ezeket, a gyereknek meg kell csinàlni, nem? Mármint azért mert te nem szereted a brokkolit attól még ő szeretheti..

Nyílván azt fogja enni amit eléraksz. Egy babakanálnyit meg mindenki meg tud enni még abból is amit nem szeret.

2021. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alig van olyan amit megeszek, a gyerekeim bezzeg...

Olyanokat szeretnek amik gondolatától is rosszul vagyok

2021. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem ezt a főzelékmániát... Miért hiszik olyan fontosnak a főtt zöldséget lisztes szószban? Egy csomó egészségesebb alternatíva létezik a zöldségfogyasztásra.

Nem, nem biztos, hogy a gyereked is válogatós lesz (a finnyás szót nem szeretem használni)

Ahogy korábban is írták, attól, hogy te valamit nem szeretsz, még neki megfőzheted. Ha nem undorodsz látványosan, akkor nem fog neki gondot okozni, hogy megegye.

Van egy csomó jó babáknak való szakácskönyv, ami segíthet. Pl kiskanál kommandó, anya kérek még, van válogatós gyerekeknek való is, ha arra lenne szükség.

2021. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
remeljuk a hulyeseged nem orokli
2021. dec. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!