Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a gyerekemnek ha...

Mit adjak a gyerekemnek ha nagyon finnyás?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kislányom. Eddig nem volt baj az evéssel, de párommal elutaztunk egy hétre, és addig nagyszülőknél volt. Úgy elkényesztették, hogy mostmár semmit nem hajlandó megenni amit eddig. És ennek már 3 hete. Abban bíztunk, hogy visszaszokik, de nem így lett. Egyedül a mekit eszi, de nem szívesen veszünk neki ilyen kajákat. Régebb mindent szeretett, most 3 hete krumplipürén, spenóton és HappyMeal-en kívül nem eszik semmit meg. Kétségbe vagyunk esve, orvos azt mondta, adjunk neki amit eddig evett, majd visszaszokik. Tegnap egy kis tál spenótot tömtem bele este, mert egész nap semmit nem evett. Hiába volt minden előtte.

Most mit tegyünk? Segítsetek!



2018. febr. 10. 20:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
34%
tudja a gyerek mi a jó
2018. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Büntet titeket amiért elhagytátok.

Ne adjatok neki olyanokat, csak annyit mint régen. Mindig legyen előtte normális étel, majd eszi ha megéhezik.

2018. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbáltuk, de nem megy. Ma semmit nem evett. Sír, hogy éhes, fáj a hasa, de bármit adok, nem eszi. Ott sír, kezében a kekszszel, egyszerűen nem! Titokban elküldtem páromat bébi ételért, amit a 0,5-1 éveseknek adnak. Már nem tudom, mit tegyek, ki vagyok készülve...
2018. febr. 10. 21:14
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
3as most ugye viccelsz hogy egy harom eves gyerek mellett nem lehet elmenni egy hetre nyaralni amig a nagyszulok vigyaznak ra?!?!? Mar ne is haragudj de en ennyi idosen a nagymamammal nyaraltam balatonon es nagyon jol erezten magam! Azert is jo mert erositi az unoka nagymama koteleket. Halas vagyok anyukamnak higy sok idot toltotottem a nagymamammal mert a koztunj levo kapcsolat nagyon szoros
2018. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is ez lelki eredetu nala most, amiert mindketten eltuntetek mellole egy egesz hetre. Hiaba nagyszulok, akkor is megviseli azt a kis 3 evest. Nem 1-2 nap volt hanem egy het.
2018. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
4-es: ez nagyon gyerekfuggo! Aki nagyon anyas, vagy alapbol ragaszkodo termeszetu, azt megviseli hiaba a nagyszulo az akinel van. Igen, van olyan gyerek aki orul neki, jol erzi magat massal is. De a gyerekek sem egyformak, ahogy a felnottek sem.
2018. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szoktattuk hozzá, mielőtt elmentünk. Volt olyan hogy hétvégére vittük ki, volt hogy a nagyi jött hozzánk 2 napig, és mi elmentünk. És így fokozatosan egyre több időre. Most nagy kínok árán evett egy kis tál almapürét, majdnem kiugrottunk a bőrünkből, de többet semmit. Most megint sír, hogy éhes...
2018. febr. 10. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Nyaklevest!😂

Viccet felre teve! Azt szoktak mondani, hogy ehes gyomor mindent bevesz! Ne felj, ha ehes a sz@rt is megenne...

2018. febr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
én azt mondom, teríts meg, üljetek le enni, ha odamegy, oké, ha nem, nem. Éhenhalni nem fog, de gyanítom, most kihasználja, hogy mindenki vele foglalkozik, próbáltok a kedvében járni, és addig húzza míg csak tudja. Ha látja, hogy nem foglalkoztok vele, akkor nem lesz miért folytassa. Kis tálban keksz vagy alma vagy szendvicsfalatkák legyenek a keze ügyében, elérhető helyen, de ne könyörögj neki. Nem eszik nem eszik, ez van. Ha nem foglalkoztok vele hidd el hamar abbahagyja
2018. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is engedd el egy picit a témát, ne görcsöljetek ezen egéyz nap, és ne vegyél mekis kaját csak mert megsajnálod.

Terítsetek meg,üljetek le együtt enni,de megtömni nem kell,mert annak hányás lesz a vége.

Arra figyelj hogy igyon eleget.

És legyen szem előtt keksz, ropi,kölesgolyó,de ne mondogasd neki.

2018. febr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!