Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett hogy maradsz...

Baba mellett hogy maradsz csinos? Mit teszel azért hogy jobban érezd magad a bőrödben?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisfiam, a terhesség végén eléggé elhagytam magam. Sokat híztam, toxémiás lettem, bedagadt mindenem, undorodtam magamtól. Most érzem úgy hogy szeretném visszakapni a testemet, szeretném picit csinos nőnek érezni magam amellett hogy anya vagyok. Fogyni nem merek a szoptatás miatt, félek hogy elapad a tejem. Ti mit tesztek azért hogy nőnek érezzétek magatokat?Mi fér bele baba mellett?
2021. dec. 10. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban kell hozzá egy jó férj/apa, aki támogat, önbizalmat ad és nem lehúz, nem hanyagol el. Akinek néha lepasszolod a babát, amíg elmégy fodrászhoz, kozmetikushoz.

Én beszereztem otthonra egy ellipszis trénert, így akkor is tudok edzeni, ha a gyerek alszik/elvan és játszik. Youtube-on vannak jó kis torna videók, és a gyerkekkel tél ellenére is ki lehet mozdulni sétálni mindenfelé.

2021. dec. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Olyan mázlim van, hogy a férjemnek egy szakadt zsákban is nagy betűs nő vagyok és így nulla a motivációm 6 év után is. Most vettem egy futópadot, mert engem elkezdett zavarni. De nem érzem magam kevésbé nőnek, csak kevésbé csinosnak.
2021. dec. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Sírni tudtam volna, mikor a szülés utáni hetekben tükörbe néztem. A 6 hetes kontroll után elkezdtem heti kétszer edzeni, olyankor a férjemmel van a baba.
2021. dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Pont úgy, ahogy előtte.
2021. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A minden napos mosakodás, fésülködés és fogmosás sosem marad el. Egy nagyon pici alap sminket is felteszek és felöltözök. Nem vagyok ágyban, pizsiben egész nap. 2 hónapos volt a gyerek, amikor elkezdtem odafigyelni az étkezésre és elkezdtem itthon tornázni. Hiába fogytam 7 kilót sajnos egy kis hasam maradt, mert mindig hasra hízós voltam. Próbálok számomra előnyösebb ruhákat hordani, hogy a kényes részt elrejtsem és a szépet kihangsúlyozzam. Pl egy magas derekú farmer ami leszorítja a pocakot, egy picit lazább blúzzal vagy felsővel és hozzá való cipő/csizma. De nekem sokat számít, hogy dícsér a férjem. Jól esik.
2021. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tovább húztam az időt. 9hónapot adtam magamnak, hogy addig én kicsit háttérbe vagyok. Most elkezdtem tornázni járni, ha megyek valahova magassarkút veszek, kicsit jobban kicsinosítom magam mint eddig, talán még a hajam is leengedem ha a baba nélkül megyünk valahova :D

De ahogy előttem is írták mindig is nőnek éreztem magam csak nem a kinézet volt a legfontosabb.

2021. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Sok minden nálam nem változott. Összesen 11 kg-ot híztam, abból már a kórházban lement 6 kg. Aztán pár hét múlva még 3 kg lement rólam. Viszont 4-5 kg utána vissza is jött. A kialvatlanságtól nem vagyok képes úgy kontrollálni az étkezésemet, ahogyan korábban tudtam. Most sem vagyok kövér, de számomra ez már a jó ízlés felső határa, ahogyan kinézek. Ameddig nem tudom magam kialudni, addig le sem fogok fogyni a korábbi súlyomra, ezt elfogadtam.


És mit teszek? Próbálok olyan gyakran hajat mosni, amennyire tudok, manikűrözni, körmöt lakkozni. Mert ettől jobb a hangulatom. Az otthoni ruhám sem melegítő (korábban sem volt az), és ugyanúgy hordok ékszereket is. Az arcomat kedvesnek és csinosnak tartom, elég a korrektor, hogy a durván karikás szemem ne látszódjon.


Ám én a legjobban aludni szeretnék :-). Nőnek ugyanúgy érzem magam, csak már normális embernek nem a 16 hónapnyi éjszakai buliktól :D.


Amúgy én tudom is szeretni a testemet. Akkor is, ha kicsit nagyobb a hasam, és maradtak rajta terhességi csíkok.

2021. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!