Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babával mit szoktok...

15 hónapos babával mit szoktok játszani, van e valami napi rutinotok? Szeretnék vele mást játszani már de kifogytam. Hogy néz ki egy napotok? Illetve szerintetek milyen a nagymama viselkedése?

Figyelt kérdés
Vettem neki most új játékokat amik már az ő korosztályának valóak, el is van velük( halacskás, halászni kell a halakat mágneses, fából 12 hónapos kortól van, de szerintem annyi idős baba ezt nem tudná, ebben nagyon is ügyes. Vettem nagyobb azt a FP-s rúd és rá kell a színes karikákat rakni. Van kissebbe is. Ez mikor hogy köti le. Vannak tanuló asztalkái 2 db azokkal is elvan de csak kis ideig, és ilyen hasonló játékai vannak). Inkább a háztartás iránt érdeklődik, segít porszívózni, pelust elviszi a kukába, kirakodik az edényekkel, kanalakkal, de a nagymama nagyon elkényeszteti amikor náluk vagyunk, és nem bírom helyre hozni őt itthon ha pár napot ott vagyunk. Állandóan az asztalra akar menni mert a nagymama szívesen hagyja azon rosszalkodni, vagy a konyha linkára akar menni, mert a nagymama azon is hagyja naponta több poharat is eltörni mintha mit sem számítanának a poharak. Kávét főz vele, mintha nem forrázhatná magát le… nem egyszer rántottam el a forró kávét mert leforrázta volna magát; na mindegy ez már nem is ide tartozik, csak szeretném elterelni a figyelmét, mert én nem hagyom így játszani, nálunk amúgy sincs annyi hely mint a családi házban, meg nem arra van az asztal hogy rajta másszon a gyerek. Nem egyszer én kaptam el, vagy kaptam ki valamit a szájából, amit a konyhalinkán vagy az asztalon talált és nem neki való( elemes lámpa gombját lerágta a lámpáról amit hagytak neki rágni, zuhanyzórózsába van ilyen kis átlátszó műanyag gombszerű valami, ami arra szolgál, hogy kevesebb víz jöjjön ki stb stb). Tudja a nagymama, hogy nem tetszik ez nekem, de nem tudom én reagállom e túl, meg nem akarok veszekedni. Aztán hiszti van, mert állandóan olyat akar amit a mama enged én meg nem. Túl etetik, 4 nap alatt fél kilót hízott a gyerek. (Nem mintha minden nap méregetném, csak ő szokja a mérleget kihúzni és ráállni mint mi, innen tudom mennyi volt) Multkor néztem videót a baba rizsát pakolt szépen egyik tálból a másikba, ki is próbáltam vele, de csak dobálta és meg akarta enni. :D

2021. dec. 11. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Mi az a konyhalinka?
2021. dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a mindjárt 15 hónaposommal a következőket: labdázás, mondókázás, hintázás, mesekönyvek nézegetése, pakolás fiókból, dobozból, játékból takarítás, ill. ő is majdnem minden házimunkában segítenk akar. :D Szereti a karika-tornyot vagy mit pakolgatni, formabedobózni, ruháit cipelni, haját fésülni. Plüssökkel bábozunk. Kukucsjáték, elgurítjuk a kisautót és versenyt négykézlábazunk utána (még csak most kezd járni). Zsírkrétával rajzolunk. Zenehallgatás, tánc. Főzésnél max annyit segít, hogy adogatja a zöldségeket, tésztát már gyúrtunk együtt, csak nehéz volt megértetni vele, hogy ne egye meg.



Nagymamával pedig tisztázd, hogy gondod van abból, hogy hülye dolgokat is megenged a gyereknek, amire te azt mondod, nem szabad, azt nem szabad. Te vagy a szülője, a te felelősséged és a te gondod a gyerek nevelése, legyen szíves alkalmazkodni. Cserébe meg te legyél olyan pontokon elnézőbb, ahol tudsz, de nyilván pohárdobálásra ne szoktassák rà...

2021. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
14 hónapos. Formabedobó, kis állatos kirakó, kukucs könyvek, toronyépítő, fa kisautó, labdák. Nagyon szereti a könyveket, mondókák, Pipp és Polli, Agócs Írisz könyvek, Kisnyuszi sorozat, de egy Pom pom mesét is simán végighallgat, illetve képeskönyvben állatokat megmutogatni, milyen hangot adnak. Minden szobában van egy kis műanyag doboz, amiben olyan apróságok vannak, amit ki-be pakolhat, azzal fél órát is elvan. 2 szobás lakás amúgy. Szennyes ki-be pakolása szennyestartóba, nem tudok vele mit csinálni, imádja. Egy kiszolgált festőhengert tologat nagyon lelkesen. Egyáltalán bármit ki-be pakolni, textilpelusokat akár, nálunk szabad azt is, szerintem semmi bajuk nem lesz. Vagy a begombócolt zoknikat.
2021. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves első, látom kiragadtad az egész szövegből a legfontosabb dolgot :D


Konyhalinka nálunk a konyha pult vagy nem tudom nálatok hogy hívják, felvidéki magyar vagyok. Amin vágtok, szeleteltek, bármit csináltok ha főztök, mikrohullámúsütő meg a kávégép is rajta van, ha mosogatsz oda pakolsz ki. :D


Kedves második és első, nagyon köszi :)

2021. dec. 11. 13:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagyis második és harmadik, bocsi. :D
2021. dec. 11. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!