Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságyban hogyan alszik el...

Kiságyban hogyan alszik el magától?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapos a kisfiam, és csak ölben alszik el. Mamák, ti hogyan tudjátok kiságyban altatni? Illetve ha berakom a kiságyba mikortól alszik el magától?

Egyenlőre nem olyan nagy probléma,hogy csak ölben alszik, szeretem altatni, csak hát lassacskán átlépi a 6 és fél kilót a lelkem, és nehéz a popija :)


2008. dec. 14. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg plédbe vagy pólyába tenni.Az enyém 3 hó körül aludt el először az ágyában,de utána is sokáig az ölemben altattam utána tettem a helyére.Most 1 évesen beteszem és sokszor forgolódik,maga alá gyűri a takaróját.Ált 5-10 perc mire elalszik,viszont ölben most már nem lehet altatni,mert akkor rögtön ki akar mászni a karomból játszani stb...(ilyenkor a fáradtság sem számít neki:))
2008. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kicsim tegnap volt egy hónapos. A kezdetek óta nem altatom kézben, a nővérével se tettem. Nem is tudtam volna, mert hiába a ringatás, a dúdolás, félhomály, zene, vagy csend, inkább kipattannak a szemei. :) Az ágyban nyűglődik egy kicsit, helyezkedik, néha fel is sír pár mp-re, de olyankor rázogatom a popóját (hanyatt nem tud ellenni, akárhogy próbálom, csak hason). Így magától alszik el. Van, hogy 2 perc alatt, de van, hogy 20 perc kell hozzá. De szerintem ő is szeretni fogja a kiságyat, ahogy a nagylány, mert ő is imádott benne lenni (járóka híján), pedig bizony akadt, hogy sírt benne, mert én éppen a kétbetűsön voltam, vagy a zuhany alatt, amikor rázendített. Vagy éppen répáért a kertben... De szerencsére nem utálta meg az ágyat, a mai napig az a birodalma, csak ő mehet bele, meg a játékok. :)
2008. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kicsim tegnap volt egy hónapos. A kezdetek óta nem altatom kézben, a nővérével se tettem. Nem is tudtam volna, mert hiába a ringatás, a dúdolás, félhomály, zene, vagy csend, inkább kipattannak a szemei. :) Az ágyban nyűglődik egy kicsit, helyezkedik, néha fel is sír pár mp-re, de olyankor rázogatom a popóját (hanyatt nem tud ellenni, akárhogy próbálom, csak hason). Így magát
2008. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudom, miért ment be kétszer. Helyesebben másfélszer. :)
2008. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi már szinte 4 hónaposak vagyunk és még soha nem aludt el magától a kiságyban, én mindent megpróbáltam, de csak zokogott keservesen sokáig a lányom.

A mellen szoktunk karban elaludni vagy az esti etetésnél fekve, de szintén a cicin.Olyankor hagyom kb 10-20 percet amig mélyen elalszik és csak utánna rakom be a kiságyba.

2008. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A nappali szundikálásokhoz a mi babánk is igényli a ringatást és a hurcolászást,sőt még a cumit is...az éjszakai alvás előtt viszont a szokásos rítusok (fürdetés, masszázs, torna) ugyanabban a sorrendben történnek, nagyjából ugyanannyi idő alatt végzünk,majd jön a szopi és a nagyságos urat szépen beleteszem a kiságyába...ezután jön az esti puszi, simi-simi (kb. 2 perc), anya kimegy a konyhába, apa meg a másik szobába. Kb. 10 perc (néha annyi se) és a kismaszat horpaszt. Az elején még vergődött,meg fel-felsírt, de aztán -mivel odarohantunk hozzá megvígasztalni- megtanulta, hogy anyáék itt vannak és biztonságban érzi magát, így már nem bőg. Kell egy szokásmenet, mert arról jobban tud asszociálni és hamarabb beleszokik a kiságy-alváshoz.

A baba 4 hónapos.

2008. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Erre én is szeretném tudni a választ. A 6 hetes kislányom 3 napja csak úgy hajlandó elaludni, ha kb fél-1 órán keresztül tartom a karjaimban, rázom a fenekét és közben cumizik. Előtte minden este a kiságyában altattam, sokszor ültem mellette 1-2 órát, mire elaludt. Akkor is a cumit kellett a szájában tartani, mert a kis hadonászó kezeivel mindig kiverte saját magának, aztán meg panaszkodott:). Mert sajnos cici után a cumi a mindene. Tehát most ott tartunk, hogy a kiságyban nem tudom elaltatni, csak ha már mélyen elaludt a karomban, akkor próbálom átcsempészni óvatosan. Nem tudom mi válthatta ezt ki és meddig tart, de engem is érdekelne a megoldás.

Türelem!

2008. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy apuka vagyok. Én imádtam amikor a lányom a kézemben aludt el. Már majdnem 1 éves volt amikor a feleségem megelégelte a kézben altatást (persze addig is ülve egy Tesco-s hintaszékben ringatva altattuk hol ő, hol én). De egyszer bennhagytuk az ágyban (mert ezt ajánlotta valaki)és kimentünk a szobából és úgy sírt, hogy be kellet mennem mert nem bírtuk. aztán rájöttem, hogy beültem mellé a szobába egy darabig mászkált az ágyba majd lefeküdt és hagyta magát álomba simogatni.
2008. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem most 8 hónapos a kisfiam és én akkor kezdtem el a kiságyba való altatást, mikor már nagyon nehéz volt. Addig állandóan ráztam a fenekét és a karomba volt hajlandó elaludni. Szóval ott voltam mellette beszéltem hozzá, hagytam hogy hagyj játsszon még közben felhúztam a plüss zenélőjét és nehezen, de elaludt. Szóval próbáld ki nálatok mi válik be, minden baba más, én is magam tapasztaltam ki.

2008. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nálunk is a napközbeni dolgokkal van gond! Azt nem szeretem, ha álomba sírja magát, mert akkor marha nyugtalanul alszik, és fel-fel ébred, vagy ordítva kel. Hála istennek az ejszakát átalussza (2,5 hós). Próbálkoztam már én is felhúzós játékkal, simivel, ágyban ringatással, cumival (amit nem szeret mint utóbb rájöttem :) ). Napközben lenne jó változtatni, de majd bőszen próbálkozom :)

Köszönöm még egyszer

2008. dec. 15. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!