Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban "illik"...

Mennyi idős korban "illik" már egyedül kanállal enni egy babának?

Figyelt kérdés
Az enyém 11 hós, de még csak a kezével eszi a szilárdat (pl vajaskenyér kis falatokba, felvágott, karikára banán, kockára barack, keksz stb..), de a kanállal hiába mutatom neki, meg segítenék, de láthatóan még nem tudja mit kéne vele csinálni.vagy még korai?nálatok hogy volt?
2010. szept. 7. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

21 hósom van, szerintem még most sem "illik" tudnia. Néha kanállal eszik, de néha még beletúr, nincs ebben semmi.

11 hósan meg még aztán tényleg bőven ráér :)

2010. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11 hónapos még csak! Nem kell sietni. A kisfiam 18,5 hónapos, most kezdett kanállal enni, de még segíteni kell neki.
2010. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

először ált. villával lesznek ügyesek a kicsik a banánt eheti villára szúrva


a kanál olyan másfél éves korban jön majd akkor lehet neki kezdetben főzeléket adni ami rajta marad a kanálon azzal sikerélménye lesz és utánna lehet a levest is!

2010. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jajj, akkor most megnyugodtam, hogy nem baj hogy én még etetem a gyerekemet.Csak mostanában annyit hallottam körülöttem anyukákat, hogy alig idősebb babájuk már egyedül kanállal eszik!és megilyedtem, hogy az enyém még nem hajlanó egyedül..
2010. szept. 7. 16:40
 5/11 A kérdező kommentje:
bocsi javítok: megijedtem és hajlandó
2010. szept. 7. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem két évesen már illik egyedül enni ill. próbálni, de "kulturáltan" is az még plusz idő......11 hós még nem érett rá, most csak egyszerűen a kezébe kell adni, h szokja
2010. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
jézus, miket várnak el egyesek a még nem 1 éves gyereküktől.... döbbenetes...naponta olvasok ilyeneket...honnan veszitek hogy ennyi időseb bármi hasonlót tudniuk kéne?!
2010. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kétéves státusz vizsgálatnál van olyan kérdés,hogy próbál-e önállóan enni.Ott is a próbálon van a hangsúly.Ez is változó van aki hamarabb ragaszkodik az önállóságához,van akinek kényelmesebb ha etetik.Én ezt úgy csináltam hogy egy kanalat mindig adtam neki is,én etettem ,ő próbálkozott.Most 25 hónapos és villával,kanállal és egyedül eszik :) már a levesből belé is jut! :) Nyugi 1 év és nagyon ügyes lesz!
2010. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam úgy eszik, hogy ha én teszem a kanálra az ételt akkor betalál a szájába! De ezt nem erőltettem, egyszer csak kivette a kezemből a kanalat. Amikor kedve van, akkor eszik így, nem mindig.
2010. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a kisfiam 18 hónaposan már egyedül evett kanállal és villával, az unokatesóm kisfia viszont 21 hónapos, és még etetik. Szóval szerintem erre nincs recept, majd maikor megérik rá. Úgy 2 év körül azért már elvárható, hogy próbálkozzon.
2010. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!