Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól kell, hogy...

Mennyi idős kortól kell, hogy egyedül egyen kanállal? Nálatok, hogy van/volt?

Figyelt kérdés
15 hónaposan baj, hogy még nem eszik úgy egyedül, próbálkozik, de nincs sok türelme hozzá, kézzel gyorsabb lenne.
2011. máj. 16. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

15 hóaposan úgy evett, hogy nála is volt kanál, nálam is.

18 hós korától eszik önállóan.

2011. máj. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már régóta adok a kezébe kanalat, mikor etetem, de nem sok minden jut még el a kis szájába... Villával már önállóan eszik, de a kanalat még megfordítja, mielőtt a szájába veszi, így kiömlik minden belőle.

Most múlott 19 hónapos a kisfiam.

2011. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk is az a gond, hogy játszik a kanállal vagy mikor enné megfordítja és a semmi kerül a szájába, de remélem hamarosan változni fog és ügyesen eszik majd.
2011. máj. 16. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:

17 hónapos a lányom, 14 hónapos kora óta próbálkozik, mostanra már egész szépen eszik egyedül (joghurt, tejberizs, tejbegríz, vagy a szószos tészták, rizs, ami nem csúszik le olyan könnyen a kanálról).

én végig hagytam önállóan próbálkozni, igaz, hogy tiszta kaja volt ő is, én is, a macskák is, a fal is, de így nagyon gyorsan megtanulta. a pohárral is így voltunk, naponta 3-4x öltöztettem, de mostanra már nagyon ügyesen iszik egyedül is, éppen azt tanuljuk, hogy ha már nem kér többet, ne eldobja, hanem tegye az asztalra:)

2011. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb 13 hónapos volt mikor nemengedte hogy etessem.Most 21 hónapos,de még mindíg tiszta kaja a gyerek a végére:) Azt sem tűri ha beleszólok ahogy eszik,nálunk a kétkanalas módszer nemvált be:( Azzal van gond hogy nagyon púposan megrakva teszi a szájához és mire odaér vele a szájáig a fekét letúrja az előkére meg mellé szanaszét!Mostanában már velünk egyasztalnál eszik és mintha kezdené elnézni tőlünk hogy hogykell szépen enni!
2011. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!