Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes lenne a napirenden...

Érdemes lenne a napirenden változtatni?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam és a következő a napirendünk: fél 10 körül ébred és akkor minél hamarabb megreggeliztetem, hogy ne olyan későn reggelizzen. 1 órakor én már éhes vagyok, szóval ebédelek, viszont ő még nem, szóval ilyenkor "tízóraizik", eszik egy banánt vagy joghurtot. Aztán megy aludni és egy 2-2,5 órát alszik. Így nagyjából fél 4-kor ebédel. 7-kor vacsora és 8-kor alvás.

Ez egy néhány hete van van így, mióta átállt a napközbeni egy alvásra. Teljesen jól működik ez a rendszer, de most, hogy az imént megéheztem és ettem egy kicsit az ebédből gondolkodtam el, hogy még mindig alszik a gyerekem, 4 óra lesz mire ebédel, miközben más, normális emberek délben ebédeltetik a gyereket és négykor szinte vacsora van már vagy uzsi.

Jobb lenne,ha mondjuk 2 órával korábban kelteném és így csúsztatnák a napot? Nálatok hogy van ennyi idős gyerekkel?


2022. jan. 3. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

én felébreszteném korábban, és többet aludna ebéd után így.


de igazából ha neked kényelmes így, miért ne maradhatna akár?


mire oviba kerül, valószínűleg úgyis más lesz már a napirendje, bár a késői kelés után lehet nehéz lesz átszoknia a korai kelésre. ha akarod bölcsibe vinni, akkor lehet érdemes lenne átállni a korábbi ébredésre, hogy ne akkor legyen új minden neki, és a hasonló napirend is segíti a beszoktatást.

2022. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Tehát másfél évesen este 8-tól reggel fél 10-ig alszik, plusz még délután 2-2,5 órát? Én elvinném egy vérvételre és egyeztetnék a hàziorvossal. Lehet, hogy csak ilyen a bioritmusa most, de ártani nem árthat.
2022. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem álljatok át bölcsődei/óvodai napirendre.


Ébreszd fel 7:30-8:00 között, 8 és 8:30 körül reggelizzen, 10-10:30 magasságában adj neki gyümölcsöt, ivólét, valami kekszet, joghurtot.

12-12:30 max 13 óráig ebédeljetek, aztán maximum 15 óráig aludjon, ébreszd, majd adj neki uzsonnát.


A köztes időben meg csináljátok a programjaitokat.

Aztán este 6-7 körül vacsorázzatok meg.

2022. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk kb úgy van, ahogy a 3-as írja. 8-fél 9 közt kel, reggeli, délben-fél 1-kor ebéd, utána megy aludni, 1-től alszik kb 3-ig, 4-kor uzsi, 7-fél 8 körül vacsi, fürdés, alvás.

Ez egyrészt azért jó, mert menni fog 2 évesen bölcsibe, és így nem kell majd átállítgatni, másrészt azért, mert van egy 5,5 éves ovis bátyja, és így kb ugyanaz a napirendjük, csak persze ő (mármint a nagyobbik) már nem alszik 2 órát délután.

2022. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
De jó nektek basszus... 2 éves lányom örülök, ha 6-ig alszik, úgy hogy fél 9-kor alszik el este :(
2022. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Sose fogom megérteni az ilyen kérdéseket.Már bocs,de kit érdekel?!És ha valaki aut írja hogy nem jó így ,akkor csinálod ahogy idegen mondja?!Kinek mi köze a ti napirendetekhez?!😅🤦
2022. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, azoknak akik érdemben válaszoltak! Nekem kényelmes így jelenleg, de lehet megpróbálok változtatni kicsit.

#6 neked nem köszi, nem azért tettem fel a kérdést, hogy hello, kit érdekel a napirendünk. Nem is azt kérdeztem, hogy írjátok már meg, hogy jó-e ez a napirend. Bírom, amikor valaki kötözködni jár ide:)

Kíváncsi voltam, más hogyan csinálja. Ez neked problémát jelent?

2022. jan. 3. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!