Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam le lehet maradva a...

Fiam le lehet maradva a fejlődésben ?

Figyelt kérdés
2 hét múlva lesz 7 hónapos a fiam, 38.hétre született 2860 g és 50cmvel. A kortarsaitlátom, hogy már egyedül ülnek, meg járókában lépegetnek, jóízűen falatoznak. Az én babám enni nem akar pépeset, 1 honapja szenvedünk vele. Felülni nem tud maga, csak segítséggel üldögél ha tartom a hátát, még maga előre bukik. A lépegetésről nem is beszélek....egyebként jókedvű, játékos, mosolygós. Szerintetek kezdjek el aggódni ?
2022. jan. 4. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

6,5 hónaposan éppen csak próbálkozni kell a hozzátáplálással, és forognia kell, esetleg kúszás indulhat. Lépegetéstől meg pont hogy az isten mentse meg, az inkább baj, ha ilyenkor egy gyerek lépeget.


Ülnie sem kell, ne ültesd, ha nem önerőből felülni!

2022. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy van elmaradva..
2022. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Nincs elmaradva de mi a feneert lenne baj ha ennyi idosen lepeget?? En is lepegettem.. Es?
2022. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Hármas: mert állhat mögötte feszes izomzat és kimaradhat a kúszás, mászás, ami koordinációs szempontból igen fontos. Unokaöcsém is ilyen volt, neki ki is maradt, és most oviban próbálják pótolni, mert a szem-kéz koordinációja katasztrófa. Nem 100% hogy baja lesz, de pont ugyanolyan figyelmeztető jel lehet, mint ahogy az is, ha látszólag késik a fejlődése. (És ez utóbbi sem probléma hosszabb távon sokszor.)
2022. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Értem 4es,köszönöm a választ, nálam semmi ilyen nem volt, sokkal hamarabb lepegettem illetve jártam mint a kortarsaim, nem tudtam hogy lehet ez gond😊
2022. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit ötös, nem ijesztgetés volt a cél vagy ilyesmi, de sokan ezt nem tudják... Mert az mindenkinek feltűnik ha a gyereke hathónaposan még csak a hátán fekszik, de arra inkább büszkék ha ennyi idősen jár. Pedig sajnos előfordul, hogy hosszabb távon ebből még ugyanolyan gond lesz. :-(
2022. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elmaradva. Ülni bőven ráér még (mindkét gyerekem 9 hónaposan ült stabilan), lépegetni nem szabad, menni meg főleg van ideje másfél éves koráig. Csak árt vele az ember, ha ülteti vagy lépegetni akar vele. Az evés sem probléma, sok gyerek is csak 6 hónaposan kezdi a hozzátáplálást.
2022. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
ne ültesd, amíg nem tud magától, lépegetéshez még nagyon nagyon picike! evésen ne aggódj, 6 hónaposan kezdődik a _kóstoltatás_, nem kell még mennyiséget ennie.
2022. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszikat. Már kezdtem bepánikolni, hogy lemaradt. A hozzátáplálást orvosi tanácsra kezdtük, de szerintem leallunk pár napra vagy hétre, hátha segít.

Jelen helyzetben el sem tudom képzelni hogy valaha felül maga a babám, hasra sem szívesen fordul, kiváncsi vagyok mikor alakul ki nála az a mozdulatsor amikor felül vagy feláll :)

2022. jan. 4. 11:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, el fog jönni. az a sorrend, hogy forgás-(hempergés-)kúszás-mászás-ülés-állás-járás, az ülés néha a kúszás után van, szóval amikor már tartósan hason van a baba, akkor abból a testhelyzetből ül ki. még odébb van, 9-10 hónaposan is ráér. nyugi :)
2022. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!