Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol kis korkülönbség van a...

Ahol kis korkülönbség van a gyerekek között, ott a nagyobb hogy viselte, amíg kórházban voltatok?

Figyelt kérdés

19 hónap lesz a gyerekek között. A lányom rettentő anyás, ettől függetlenül nagyon jól elvan az apjával, a nagyszülőkkel, nagynéni-nagybácsival, így a napközbeni lét miatt nem igazán aggódom. Az elalvások mindig velem vannak viszont. Persze, ha nagyon fáradt, úgyis kidől, ha nem vagyok mellette (többször volt már rá példa is), csak nyilván ilyenkor hiszti, nyűglődés előzi meg. Éjszaka a férjemmel lesz, sokszor alszik köztünk, így ez sem lesz neki teljesen idegen.

Látogatás korlátozottan van/lesz valószínű, a kórházba nem jöhetnek majd be, de a kórház udvarára igen, és ott tudunk/tudnánk találkozni. Kérdés, hogy a gyerek szempontjából ez mennyire lenne rossz. Úgy gondolom, eléggé megviselné, ha látna, de nyilván rövid időre csak, és nem is mehetnék haza velük. A másik ötlet, hogy videóhíváson lásson, de akkor megint csak az, hogy biztos rossz lenne neki, ha letennénk, és nem lennék utána ott...

De közben bennünk van, hogy a kicsi babát is meg kéne neki videón mutatni, hogy ne érje totál váratlanul, hogy napokig elvoltam, aztán haza is viszünk valakit (nyilván ez önmagában nem elég, és élőben úgyis "sokk" lesz).

Tanácstalan vagyok.

Mit gondoltok, hogy lenne a jobb? Aki hasonlóképp volt, ott hogy intéztétek végül?

Természetesen itt most csak az számít, hogy a gyereknek a legkevésbé legyen trauma ez a pár nap! Én nyilván, felnőtt fejjel megértem és kibírom...



2022. jan. 10. 23:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

21 hónap lett közöttük, de a kicsi hamarabb jött, a PIC-en üdült 2 hetet. A három nap kórház után engem estére hazaengedtek. De a lányom addigra konkrétan szénné sértődött. Nappal a mama vigyázott rá, délután meg érte ment apja, és együtt jöttek értem a kórházba. Na ebben a másfél hétben nem nyúlhattam hozzá. Apja etette, fürdette, altatta, én egyszerűen egy puszit nem adhattam, mert ellökött. Mókás volt...

Aztán a mai napig nem értem, miért, de egy szép napon hazacipeltük az öcsit, és a kislányom visszakattant normálisba. :) Féltékeny nem volt különösebben szerencsére.

2022. jan. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

1. hullám covid alatt szültem a kistesót. Teljes lezárás volt a kórházban. Férjem volt itthon a nagytesóval és nagyon jól elvoltak. Úgy beszéltük meg, hogy ha a nagy hiányol, szomorkodik, akkor videótelefonálunk. Egyszer sem volt rá szükség.

Szerencsére éjszaka indult meg a szülés, így csak 2 fektetésről maradt le. Nem volt semmi gond itthon, ügyesek voltak nagyon.

2022. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
#9 elvan ezzelbazzal amazzal.Így könnyű még egy gyereket vállalni hogy felneveli őket az utca.
2022. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%

13!

Te nagyonhülye!


Milyen ezzel azzal amazzal?! Meg milyen utca neveli fel?!


Férjem, anyám meg a szomszéd. Szamitasaim szerint ez összesen 3 személy.

Csak hogy a csepp agyaddal megértsed, a szomszéd egy velem egyidős 2 gyerekes anya. A fiaival elvan a fiam, sokat jarunk at hozzájuk, igy a szomszéd simán elvan a fiammal, ha úgy van rá tudom bízni. Ahogy fordítva is, en is szoktam vigyázni az ő gyerekeire...


Remélem neked nincs gyereked ennyi ésszel, felfogással 🤦‍♀️


9#

2022. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2%
Így könnyű😅😅😅
2022. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

15 hónap van nálunk a gyerekek között. Mi úgy csináltuk, hogy nem volt videochat meg semmi ilyesmi, de a férjem mutatott videót meg képeket a "nagynak" és mondogatta neki, hogy ő a kistesója és nemsoká hazajön stb.

Amikor hazaértünk én mentem csak be a baba nélkül, ő az autóban maradt a férjemmel. Egy fél órát együtt voltunk a kislányommal, aztán kérdeztem tőle, hogy szeretne e talákozni a testvérével és akkor hozta be az apukája. Nem értette, de érdeklődő volt. Mondtuk neki, hogy puszilja meg vagy óvatosan simizze meg, de nem akarta, kicsit távolságtartó volt, viszont néha oda oda szaladt, hogy baba. Nálunk is hozott ajándékot a baba, mikor azt megkapta,utána odaszaladt és megpuszilta. Szóval nálunk nagyon bejött ez a rendszer.

2022. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Én is úgy gondoltam végső soron, hogy ha nagyon kiborul, hiányzom neki, akkor esetleg videóchaten beszélünk, mesélek neki, stb, de ha elvan nélkülem, akkor nem zaklatjuk fel ilyennel.

A kistesóról videó mutatás jó ötlet, mi is gondoltunk rá. Örülök, ha ez máshol bevált!

A hazamenetel úgy lesz, hogy a nagyot is hozza az apja, és hátul fogok ülni középen a két gyerekkel, hazafele végig a naggyal foglalkozva, illetve itthon is, amennyire lehet, főleg vele. A nagyszülők aznap délután átjönnek majd babanézőbe, de utána egy ideig nyugit akarok magunknak négyesben, hogy a nagy is szokja a helyzetet, és tudjak vele foglalkozni.

Ajándékot nálunk is hoz majd a kicsi.

2022. jan. 11. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!