Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki kipróbálta a...

Van olyan aki kipróbálta a Suttogó szerinti napirendet? Hogy működött?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a könyvet kislányom születése előtt. Tudtam hogy vihart kavart olvasmány. Tanultam pszichológiát érdekelt nagyon mit ír a könyv. Amikor megszületett a kislányom rájöttem hogy nem szeretném ha a dolgok úgy működnének ahogy azt a könyven olvastam. Nem szeretném kategorizálni a gyereket hogy melyik csoportba tartozik mennyire mintababa.

Azt sem várom el Tőle hogy könyv szerint "működjön". így aztán eldobtam a könyvet figyeltem a Kislányomra, közösen kialakítottunk egy napirendet és örülök hogy kiegyensúlozott a kislányom.

Ott voltam mikor sírt megnyugtattam viszont nem kapkodtam minden egyes sírásra fel 3 hónapos kora óta minden éjszakát végigalszik öröm szülőnek lenni mellette.

2008. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Én is megvettem a könyvet,annyit beszéltek róla a környezetemben.Szerintem összesen irányadónak jó, de nem alkalmazható a gyakorlatban, max. 100%-osan nyugodt gyerekre, aki eszik-alszik-játszik és ennyi és nem hasfájós.Álometetés viszont bevált, mert az első négy hétben menetrendszerint 3 óránként éccaka kivettem ágyból, pelenkázás, szoptatás, büfiztetés.Rájöttem, hogy fölösleges mindez, elég ha félhomályban megszoptatom, egyrészt ha felébred a babám, akkor könnyebben alszik vissza így. A fürdetés időpontja fix. nálunk, a többi gyerek éhségétől függ, de jól belöhető, hogy 3-3,5 óránként eszik, ebben van némi rugalmasság.A suttogó ír olyat, hogy esetleg vezessünk naplót, hogy mennyit evett,milyen a kaki, mikor stb., de szerintem teljesen felesleges, minden anya követni tudja ezeket, ha csak nem szenilis.
2008. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a gyors választ! Éjszak olvastam a könyvet (nekem még nincs meg a babám 33.hetes vagyok és már nem tudok aludni:-)))és azaz igazság, hogy én is tanultam pszichológiát, pedagógiát stb. és nem értek vele egyet egy pár dologban, és tudni szerettem volna, hogy én gondolom rosszul vagy tényleg így van. A napirend az biztos jó dolog, de evés után pl. hogy fürdeted amikor tele van a pocija???Nincs még gyakorlatom persze...

Minden jót Nektek!

2008. dec. 15. 09:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát az evés utáni fürdetésről annyit hogy mikor eleinte (sőt később is a fejlődési ugrásokkor) nagyon sokszor szopott a baba, akkor a fürdés mindenképp szinte teli pocival történt:) evett előtte is, utána is:)

Amúgy nekem sok minden volt, ami tetszett benne.Főleg az, hogy nem attól lesz jó anya vki, ha a nap 24 óráját testközelben tölti a csecsemővel és folyton szoptatja,ha kell, ha nem.Egy ágyban alszanak (márha tud aludni egyáltalán) És hogy az anya az csak éjszakázzon, "szenvedjen" hisz ő akart gyereket...Csakhát abba beleőrül a szülő szerintem, ha sose foglalkozik magával egy percet se...

Szóval ebben van igazsága. Amúgy meg ha egy gyerek mintababa vagy kisangyal, akkor nem nehéz vele így aztán könnyű vele "betartatni" a napirendet..Ha meg nem az, akkor anyuka úgyis sutba vágja a suttogót, max. egy két tanácsot alkalmaz belőle (álometetés, vagy suttogás) Az én fiam mintababa volt 2 hós kora után addig meg megőrültünk a hasfájástól..:(

Az is jó benne sztem, hogy a saját ágyban alvást szorgalmazza. A fiamat egész egyszerüen zavartuk az alvásban és ez azóta is igy van (ha ott aludnánk a szobájában).Külön mindenki jobban kipiheni magát, nem beszélve arról, hogy később se kell "kiebrudalni" a nagyágyból.

Persze sok furcsa, számomra érthetetlen dolog is van benne...

2008. dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlom Neked Gina Ford: Kiegyensúlyozott Babák és Nyugodt Mamák című könyvét. Én mindkettőt elolvastam, és nekem ez jobban bevált, mi ezt használjuk két hetes kora óta. Nekem azért is jobban bevált, mert igazából mindenre adott egy alapot és rengeteget lehet belőle tanulni. Három hetes volt a babám, amikor stabil tejadó lettem. Kicsit erőltetettnek tűnik elsőre a napirend, de hidd el nagyon jól lehet hozzá alkalmazkodni és azt is leírja mit csinálj, ha valami nem működik.

Nálunk nagyon bevált, kimaradt a zombi korszak és hihetetlenül keveset sírt a babám már néhány hetesen is.

2008. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam a Suttogót még terhes koromban. Nekem nagyon tetszett az, amit már előttem is leírt valaki, hogy legyen az anyukának is szabadideje magával foglalkozni, meg legyen a gyereknek saját ágya stb. A védőnőm viszont nagyon szidta, azt mondta, hogy ez a könyv katonatiszteket nevel, nem kisgyerekeket. Aztán amikor megszületett a kislányom hamar rájöttem, hogy ez nem ilyen egyszerű, ahogy a könyvben le van írva (3 óránként eszik, aztán fél óra játék, alvás). Az én kislányom pl. 2-szer aludt egy nap, délelőtt 10 körül fél órát, majd ebéd után 3,5 órát. A könyv szerint fel kellett volna ébreszteni, mert akkor éjszaka nem alszik jól. De azzal nem volt semmi baj. A védőnőm azt mondta, hogy néhány hét után a csecsemő maga kialakítja a kis napirendjét. Nekünk így is volt. Egy darabig erőltettem ezt az eszik-játszik-alszik dolgot, de aztán beletörődtem, hogy ő ilyen, és kész. Még jobb is, mert azért 3,5 óra alatt elég sok mindent lehet csinálni. Szóval szerintem minden gyerek más és más, nem lehet őket így szoktatni. De azért érdemes elolvasni, mert van, ami bejött belőle (pl. egy időben éjjel felkelt, és nem akart visszaaludni, erre van egy jó módszere, jó az álometetés is). De kritikával forgasd.
2008. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Elolvasom aztán meglátom mi alkalmazható a bébivel:-)))!!

Mindenkinek jó babázást!

2008. dec. 16. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!