Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire utalhat, ha egy babának...

Mire utalhat, ha egy babának nagy a feje? Nem túl nagy, csak nagyobb, mint az átlag. Doktor néni szerint.

Figyelt kérdés

Ma voltunk 15 hónapos oltáson, és a doki néni szerint nagy a kisfiam feje. Nagyon megijesztett. Kérdeztem, hogy az miért baj és mire utalhat, annyit mondott semmi... semmi... még nincs 2 éves.


Nem akart megijeszteni a válasszal vagy tényleg lényegtelen 2 éves koráig?


Leírom a paramétereit, hátha valaki tud okosat mondani. Szóval 15 hónapos, 9900 gr és 77 cm, fejkörfogata 48,5 mellkörfogat 44. Tényleg nagy a feje?Nálatok mennyi volt ennyi idősen?


Köszönöm.


2010. szept. 9. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
NE IJEDJ MEG.SEMMI GOND.NEKEM MOST 11 HÓS A LÁNYOM.Ő 10KG 75 CM HOSSZU.MELLKÖRFOGAT52 ÉS A FEJE NEKI MOST46.NEKEM IS PÁR HÓNAPJA MONDTÁK EGYSZER.SEMMI GONDJA.ÉS AZ SEM MINDEGY HOGY ÉS HOL MÉRIK.ÉS ÁLLTALÁBAN HOGY MIÉRT NEM TUDOM DE NEKEM AZT MONDTÁK HOGYHA TÁPSZERES AKKOR EGY KICSIT NAGYOBB A FEJÜK.
2010. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lányom 1 évesen volt legutóbb mérve 1 éves státuszon.

10,38 kg, 80 cm, mellkörfogat 45, fejkörfogat 49.

Most 1,5 éves, minap mértem higy mekkora sapkát ruhát vegyek neki, 12,5 kg, 88cm, 48 a fejkörfogata.

Szerintem vannak kus meg nagyfejű gyerekek, van hogy a lányom egy kisfejű vele egyidős gyerek mellé àll, és akkor azt látom hogy milyen nagy feje is van az enyémnek, de neki még erre rátesz a gyűrű göndör haja!

Ha vízfejű lenne a gyerek már sokkal hamarabb kuderült volna, szerintem meg ez a méret fiúknál nem is sok!

Na meg a szülöket uscmeg kell nézni:) nagy a fejetek? Nem sértésnek szánom, de ha nektek is nsgy, neki hogy legyen kicsi? Vagy esetleg maminak nagyapának, lehet rájuk hasonlít! Na meg lehet bem is pontosan mérték, mérj utánna, neked nem mocorog!

2010. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Doki néni azt mondta, hogy Apukának is nagy a feje... Apuka kikérte magának. :) Nem tudom, szerintem nem nagy a fejünk, én pici vagyok 160 cm és 50 kg alatt, Apuka 196 cm és 100 kg fölött. :)


Kisfiunk meg úgymond buci fejű... szóval ő hason alvó volt, így nem laposodott el neki hátul a feje, hanem szép kerek bucija van hátul.

Olvasgatom a netet, hátha találok valami infot. Minden esetre köszönöm a válaszokat. Lemérem majd a fejét, csak elaludt a lelkem. :)

2010. szept. 9. 16:48
 4/12 anonim ***** válasza:

az enyémnek is nagy a feje, már terhesen megijesztettek, 4 héttel nagyobb volt az átlagnál, aztán 1 éves korában 2 évesnek való sapka kellett neki, pontosan nem tudom hány cm, de nekünk még soha senki nem mondta hogy ez baj

(14 hós, most sétál apukájával, ha megjön lemérem a fejét)

én egyszer azt olvastam, hogy a nagyfejű gyerekek okosabbak az átlagnál :)) (persze lehet hogy ez hülyeség )

2010. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jajj de ari vagy, megmosolyogtattál :) Okos babám van, az tuti, de gondolom mindenkinek okos a sajátja.


Kerestem a neten, de nem sok mindent találtam. :(

2010. szept. 9. 17:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Köszi :)

[link]

2010. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
megint én :) hát sajnos nem engedi megmérni, de megnéztem a kiskönyvét, sajnos az 1 éves vizsgálat eredményeit nem írták bele :( de 6 hónaposan már 47 cm-es feje volt !!!
2010. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Az 1 éves vizsgálat eredményei nekem sincsenek a könyvben, de kaptuk egy fénymásolatot a státuszvizsgálaton, azon vannak az adatok.

Ha esetleg te is kaptál, azon talán megtalálod te is az infot.

2010. szept. 9. 18:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem, egy évesen 46 cm volt a feje.
2010. szept. 9. 19:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyévesen 51 cm volt a feje,nekünk tényleg nagyobb az átlagnál 4 cm-vel, de nekünk koponycsontosodási zavarunk van.A tiétek nem nagy ne izgulj, mit mondjak én?

Egyébként van ilyen oldal a neten, hogy ennyiidősen mennyi az átlag átmérő, csak most nem találtam meg...

2010. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!