Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 10 és...

Hogyan szoktassam le 10 és fél hós babámat arról, hogy mindent szétrágjon?

Figyelt kérdés
Akkor "telt be a pohár", amikor két napja már engem is harapdál. Egyébként mindent szétrág. A vastaglapos könyveket, a szivacsszandálját, a ruháját. A kiságyszélét úgy szétrágta, mintha hód járt volna a lakásban. Egyrészt féltem a fogait. Néha úgy rántogat ki be a szájába valamit, hogy komolyan aggódok, nehogy kitépje/kitörje a fogát. Beleaksztja egy tárgyba és nagyon erősen rángatja. Most két napja engem is harapdál és nagyon poénosnak találja, nekem viszont nagyon fáj :-9 Mit tegyek vele? Arra már rájöttem, hogy a "nem szabad" csak olaj a tűzre. Mit tegyek vele? Adtam neki sárgarépát nyersen. Azt mondjuk egy darabig farigcsálja, de azt is megunja előbb utóbb. Ja lent van kettő, fent pedig 4 foga.
2008. dec. 15. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Hú, répát inkább ne. Félő, hogyha leharap egy nagyobb darabot, akkor a torkán is akadhat... inkább kenyérhéjat, persze azt is csak ha mellette vagy.

Sajnos ez ilyen időszak, jó sokáig. Ha téged harap, mindenképp jelezd neki, hogy fáj. Előbb utóbb megérti. Sok olyan játékot, rágókát adj neki, ami maszírozza az ínyét, de nem nagyon kemény. Majdcsak kibújnak már azok a fogacskák. Sok türelmet kívánok hozzá!

2008. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is ezt csinálja szintén 10 hónapos. Nem tudom mit lehet vele csinálni, néha rendesen menekülnöm kell előle mert támad! Ha az apja szól rá abbhagyja, meg legörbíti a száját, de ha én nem is foglalkozik vele, pedig ő sem kiabál... Lehet hogy azért nem hat, mert te vagy mindig vele, szeretgeted meg ilyenek. Csak reménykedni tudok hogy abbahagyja egyszer...

2008. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9 hónaposan mi is igy vagyunk 4 foggal, már a szekrények is össze vannak rágva és engem is harap ahol ér, pertsze a rágoka nem kell neki :(
2008. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindig elhúzódok tőle ha harapni akar. Ez főleg délután, estefelé van, meg ha fáradt..ettől kicsit csökkent az ölelgetések száma, de este altatáskor bepótolom a "babázást" :) ő meg akkor már félig alszik, így nem harapdos.

Azt nem fogja megérteni, hogy nekem ez fáj stb..szenvedni meg nem akarok, meg lila foltokat se:(

Így csak ez a megoldás maradt.

2008. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Az én kislányom 9 hónapos, 8 foga van, 4 hónapos kora óta folyamatosan harapdál. Már megszoktam, de amikor a nyakamba mar azzal a kis aranyos fogaival, majd meghalok, de mindig tűröm a fájdalmat. A járóka szélét nekünk is újra kell lakkozni. Vannak műanyag játékai, amikbe szinte belevéste a fogát. A műanyag könyvének a széle már cikk-cakkos. Azt mondják a fogzástól van, de neki már 4 hónapos korában kibújt az első.

Az ismerősöm szerint kb. 1 éves korára elhagyja, amikor már szilárd kajákat eszik. De én már adok neki babakekszet, amit imád rágcsálni, de a család többi tagját is. Ja amikor ölbe veszem és szembe ültetem magammal akkora pofonokat ad, hogy szinte csattan a tenyere, és tetszik neki, pedig mondom, hogy ez nekem fáj. A hajamat pedig imádja tépni, de már erősebben megszoritom a csuklóját, hogy engedje el. Néha vicces, de tudom, nem szabad hagyni, mert sosem szokik le róla.

2008. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már az is megnyugtat, hogy vannak sorstársak. Nem tudtam, hogy a babák többnyire ilyenek. Azt hittem, hogy csak az én kisfiam ennyire harapdálós. Nincs mit tenni, menekítek mindent, amit lehet, és menekülök én is, merthogy szép szóra nem hagyja abba, az is biztos :-) Imádom :-)
2008. dec. 16. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!