Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik túlzottan rend szerető...

Létezik túlzottan rend szerető baba?

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés lesz,de érdekelne,hogy másé is csinál ilyet vagy ez most valami "egyedi" esetleg később múlandó dolog.

2 éves gyerkőc mindent vissza rak a helyére.Akkor is,ha nem ő vette el,ha nem találja mutatja,hogy nem talál valamit és keresi,hogy vissza tehesse.A terítőre a kávézó asztalon is ugyan oda teszi vissza mindig a díszeket és a kis vázát.


Ugyan ez van a játékaival.Van több polc amire felpakolta a játékokat,és azoknak mindig ott kell lennie.Ugyan abban a sorrendben.Ha nincs ugyan abban a sorrendben felcseréli.

Ami dobozban van azt vissza is kell dobni és nem mindegy,hogy a tigrises tárolóban vagy a békás tárolóban van,képes kiborítani és vissza dobálni a játékokat úgy ahogy ő azt jónak gondolja.(kb tudom már mit hová tesz,ha felcserélem és észre veszi szinte mindig vissza rakja a megfelelőbe)

Lassan 2 hónapja figyelem,ahogy ezeket csinálja és én egy kicsit furcsálom.Más gyerekeinek is vannak ilyen vagy más furcsa szokásai? Említésre méltó lenne mondjuk védőnőnek?


Próbaljak meg neki inkább más elfoglaltságot keresni ilyenkor?

Alapvetően semmi egyéb furcsa nincs,egész nap mosolyog,játszik,most már szalad is,macskázik..ez az egy ami ilyen furcsább,a rokonok is már megjegyezték,hogy biztos takarítással foglalom le csak és nem ismer mást,de ez nem igaz.Magától csinálja,és sok minden mást is tud.


2022. febr. 4. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodtan engedd, hogy tovább csinálja. Neki ez jó elfoglaltság, szereti is csinálni. Nem árt vele senkinek sem. S Nincs semmi gond vele így szerintem 😊
2022. febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Az én lányom ilyen volt. Még a bölcsiben is ismerkedős napon akár hányszor elakart venni egy játékot, először rám nézett h "szabad e".

Aztán ugyan oda tette vissza.

Teljesen normális 6 éves.

Itthon már sokkal rendetlenebb, de "idegen helyen" mamáknál, tesóméknál még most is ilyen


Bezzeg a tesói...

Mintha nem is egy helyen nevelkednének

2022. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Én lányom is ilyen, az ajtóból is visszafordul, hogy helyére tegye a fellépőjét a mosdónál, megigazítja a lábtörlőt, ha rendetlen a szobája szól hogy tegyem rendbe, szőnyegeket igazgatja stb

3 éves lesz

Én OCD-s vagyok, rendmániás, szerintem ez csapódik le rajta, nekem ez sajnos fáj, mert szerintem miattam ilyen.

2022. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is kb. ilyen a 2 éves kislányom. Ha leesik valami felveszi, meglát egy szöszt, morzsát megy kidobni, ha valami kiürült viszi a megfelelő szelektívbe vagy a mosogatóba, ha gyűrött a szőnyeg megigazítja, valami ferdén áll visszarakja, fordítva adom neki oda a tányérját elforgatja, koszos ruhát a szennyesbe rakja, ha sok van szól hogy mossuk ki, stb., ezeket tuti tőlem látta. A játékokra mindegyikre emlékszik hol vannak, még akkor is ha épp a táskámban van és napok óta nem látta.

Nagyon okos kiscsaj, elképesztő memóriája van, és bírom hogy ilyen rendes (bár néha túlzásnak érzem).

2022. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar cseréljünk😂😁 A fiam bármit mondok, azért sem hajlandó elpakolni. 3 lesz
2022. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Ez erősen autisztikus tünet.
2022. febr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

6-os kijelentése miatt én el is vittem a lànyomat (ráadásul nem is beszélt)


Egyébként semmi komoly baja nem volt egy kis idegrendszeri éretlenségen kîvül.


Rendszeretet maradt.. persze most már 4 èvesen van amikor nem akar elpakolni, néha viszomt olyan rendet rittyent kérés nélkül is, hogy csak na.


Családban nincs különösen rendszerető ember?

Nàlunk anyósom ilyen.

Azt hittem mindig, hogy ez teljesen tanult dolog.

De nem csak.

2022. febr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbik fiamnak volt ilyen korszaka másfél-két és fél évesen. Én is azt hittem, tán autista, annyira élére akart mindent pakolni, meg szín szerint sorbaállítani és órákig elvolt ezzel (persze úgy, hogy én is kellettem, hogy mutassa, kérdezze:)) Nem tudott aludni se, ha nem úgy állt valami a szobában, ahogy szerinte kell. Aztán egyszercsak kinőtte. Most már egy jó kupis kiskamasz.
2022. febr. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Az én lányom autista, ő csinálta mindig ezt.


Nem a rendrakásra gondolok, hanem a "mindig mindent ugyanoda kell visszatenni"-re.


Ez gyanúra adhat okot, de magában nem jelent semmit.


Egy kérdés: elfogadja, ha valamit nem ugyanoda tesztek vissza? Van nagy hiszti ilyenkor? Beszél már, meg tudod vele beszélni,vagy kétségbeesik?

2022. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Csak nem szűz a horoszkópja? 😅

Ugyanilyen voltam, mindent mm pontosan vissza a helyére. Azóta is ilyen vagyok (sajnos) rohadt fárasztó de nem tudsz mit tenni.

25N

2022. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!