Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál friss gyümölc...

Hozzátáplálásnál friss gyümölcsöt vagy üveges adtatok eleinte?

Figyelt kérdés
Nyilván a friss jobb, egészségesebb, de kicsöbb több vele a gond, hogy mindennap legyen friss, na meg az alkészítés is. Ti hogy csináltátok?
2010. szept. 10. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sajnos üvegest adtam neki, rá is szokott, 7-től 11 hóig nem volt hajlandó mást enni, csak üveges kaját :S

Az elején nem volt gáz, de 11 hósan napi 3-4 üveg kaját megevett, ami anyagilag eléggé megterhelő.

Ha lehet, inkább igazit adj neki mindenből, még ha macerásabb is, jobban jársz hosszú távon.

Talán 1-2 hetente 1 alkalommal belefér az üveges kaja, mert azért néha az is praktikus, pl ha mentek valahova, vagy utaztok.

2010. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amíg van,frisset.
2010. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

dehogy gond! az elején egy kg gyümölcs egy hétig is kitart. nagybevásárláskor veszel egy kg almát, egy kg barackot meg egy nagyobb tököt, ezzel pár heti kaja meg van oldva.

megmosod, meghámozod, letolod a reszelőn, ez kb. 10 perc, ha alapos is vagy. összekensz vele 1 db reszelőt, egy db kés, egy tálat, amiből eszik és egy kiskanalat, amivel eteted. szerintem ez nem egy nagy kunszt! mire főzni kell neki belejössz, nem nyűg, tényleg, és szerintem sokkal eghészségesebb stb. is.

eddig 4 féle üveges kaját kínáltam a fiamnak, mindet a kutya ette meg végül, bűn rosszak voltak, megkóstoltam. pedig egyébként szeretem a főzelékeket. szóval én S.K. csinálom neki a kaját!

2010. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi 2 napja kezdtük igazi almával, ma kapott Hipp üvegeset, de csak azért, mert a frisset egyáltalán nem ette, csak fintorgott. No, az üvegesre ugyanez volt a reakció, így inkább én is maradok a frissnél.
2010. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gabi66 ***** válasza:
Én is a frissre szavazok. Legnagyobb döbbenetemre ma megnéztem egy üveges barackot csak 60 % a barack benne viz cukor rizsdara volt benne. Ezt egye egy négy nónapos! Mindent nézzetek meg mit tartalmaz!!!
2010. szept. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is inkább a frissre szavazok, bár én adok uvegeset is - mikor hogy alakul. De zoldségekbol nem eszi meg az uvegeset, csak amit én fozok neki.

Mindig olvasd el az osszetevoket.Én találtam olyan almát meg kortét a DM-ben, ami 99% gyumi (4 hós kortól), s még finom is - ALNATURA.

2010. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Adnil25 ***** válasza:
Szia. Én amibő tudok abból a frisset adom neki, de amit még/már nem lehet kapni azt üvegessel pótolom. pl. meggy, sütőtök
2010. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor van friss gyümi, azt adok neki, és ha belejössz, egyáltalán nem macerás elkészíteni. Kb. 2 perc alatt megvan egy őszibarackpüré vagy körte, szilva, alma, banán. Botmixerrel csinálom. Meghámozom, felvágom, összemixelem. Télen viszont csak banánt, almát, (idén már narancsot, mandarint is) adok frissen. Vagy mirelitet fogok venni vagy üvegeset. Nem bízom az import gyümiben, annyi mindent hallani róla...
2010. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Holnap tervezek először adni barackot, reggel megyek is venni! Már várom a reakcióit :)
2010. szept. 11. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!