Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálásnál sokhelyen...

A hozzátáplálásnál sokhelyen olvasom, hogy sokan a gyümölcsöt kezdik adni először és nem a főzeléket. Miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pl a sárgarépát és a burgonyát adtam először, csak jóval utána jöttek a gyümölcsök.
2010. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz főzeléken? Lányomnak elősször párolt zöldséget adtam az orvos javaslatára. Szerintem az sem volt főzelék.
2010. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gyümölccsel kezdtem 6 hónaposan(banán, barack, alma, körte, szilva)

Akkor nem is ette meg a zöldséget magában, később csak ha volt benne édes gyümölcs.

ímajd szép lassan ett a csak zöldségeket is.

Későbbb délben főzeléket evett(zöldséget) és du kapja a gyümölcsöt.

10 hónapos, most is így van, plusz reggel kap pépet.

De van amikor vegyesen kapja délben pl krumli- meggy-hús.

Nem kell ennyire mereven ragaszkodni, ahogy jónak látod.

2010. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző

Mivel az nayatej si édes, szerintem jobban csúszik, az olyan gyümölcs, ami szintén édes.

Pl az almát nem szerette eleinte annyira.

2010. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én csak azt vettem észre, hogy ha van valamilyen hozzátápálással kapcsolatos kérdés, akkor mindíg a gyümölcs jön előtérbe. Vagy úgy kezdik a kérdést, hogy: adhatok-e előszőr neki almát??? Persze miért is ne? Vagy kezdhetem-e ...? Mit adjak neki előszőr? És erre általában a gyümi a válsz.

Én 4 hónapos korában a répa-krumpli főzelékkel kezdtem. A gyümölcsöket csak azután kezdtem, amikor azt már megszokta. Eleinte nem ette meg az almát, akár hogyan is próbáltam neki kínálni. Cukorral, citrommal, narancslével, sehogy nem ízlett neki. Bár jóval késöbb nagyon megszerette. Lehet, hogy ha először az almával próbálkozom, akkor sem eszi meg, én meg jól letörtem volna, hogy nem akar enni a fiam. A főzeléket majdhogynem tölcsérrel kellet töltenem belé, mert nem győztem kanalazni. Ha nem voltam elég gyors, már minden baja volt. A fiam most 17 hónapos, elég jó evőnek tartom, bár vannak rosszab napjaink.

2010. jan. 21. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindhármat gyümölccsel kezdtem, semmi gond nem volt soha, jó evő mindegyik, mindig mindent megettek. Fel se merült bennem a főzelék...

Automatikusan úgy gondolja az ember (szerintem jól), hogy az édes gyümölcs jobban megy majd, mint az ízetlen krumpli...

2010. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!