Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 èves státuszvizsgálaton...

1 èves státuszvizsgálaton mindent tudott a babád?

Figyelt kérdés
Nálunk több dolog nincs még meg, kicsit aggódom. Nem iszik egyedül pohárból, nem mutogat, szelektíven figyel a nevére, nincs meg a csippentő fogás.Érdekelne hogy kinél voltam hasonlók.

2022. febr. 7. 20:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem mutogatott, de rá 2 hétre már igen. Mondjuk először nem 1 ujjal, hanem 2-3-mal vagy egész tenyérrel, de gyorsan megtanulta 1 ujjal.
2022. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden maximàlisan megvolt


Később mègis kellett fejlesztés



Ne gyötörd magad!!!



Idben kiderül, ha baj van

2022. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Nekem sem mutogatott, csak nyitott tenyérrel, 2 hét után nekem is a mesekönyvben már mindent ujjal mutat, meg van, hogy azt is azzal mutatja, amit akar, de azért sokszor még nyitva a többi ujja is. Pohárból úgy iszik, hogy a fürdőkádban saját magától hagyom, egyébként magára borítja a vizet a rendes pohárból. Csippentő fogásra azt mondják az is jó, ha 3 ujjal csippenti fel pl. az ételt. A kiskönyvben is így van írva.
2022. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a mutogatással rezgett a léc, fiam kb a státusz előtt 2-3 nappal kezdett el mutogatni, úgyhogy megkönnyebbültem, amikor kérdezte a védőnő és igent mondhattam 😃 A lányom mutogatott ugyan, de érdekes volt, mert ha valami kellett neki, vagy valahova menni akart kézben tartva, akkor csak a karját nyújtotta ki arrafelé, külön az ujját nem. De ha pl könyvet lapoztunk és abban mutatott rá valamire, akkor arra rendesen mutatóujjal. A védőnőnk azt mondta, rendben van ez így, és egyébként rá 1-2 héttel már mindenre ujjal mutatott.

Úgyhogy igen, végülis mindent tudtak. Abban meg 100% biztos vagyok, hogy egy 1 évesnek még nem kell egyedül rendes pohárból innia. Ennyi idősen ugyan egyedül, de csőrös ivópohárból ittak mindketten, és sosem mondta a védőnő, hogy ez baj lenne. Kb másfél évesen ment nekik a rendes pohárból ivás egyedül, és még azért akkor is elő-előfordult, hogy a nyakukba is jutott.

2022. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Minden státuszon mindent tudott eddig a gyerekem, még olyanokat is ami nem is volt még elvárás.
2022. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hány dolog lesz még amit hamarabb vagy épp később csinál meg..:D

Nem egyformán fejlődnek a gyerekek.Plusz,ÉN még nem nagyon láttam olyan egy éves gyereket aki pohárból inna.Csőrös pohárból,itatópohárból,szívószálas palackokból (stb) esetleg,abból se mind.

Inkább 2-3 éveseket azok is sokszor nyakon borítják magukat vele.Semmi haszna még ilyen kicsinek a kezébe poharat nyomni,hiába ez a státusz része.Felesleges öltöztetős kör minden egyes ivás.🤷

2022. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az összes mozgásos dolog egy nagy nem volt. Az állás, oldalazás, legugolás környékén sem voltunk, státusz előtt 3 nappal kezdett mászni, és a súlyát éppenhogy duplázta a triplázás helyett. Minden más jóval előbb megvolt. A 18 hós statuszra viszont mindent bepótolt.

Minden baba máshogy fejlődik, ki fog derülni ha fejleszteni kell, ne aggódj.

2022. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mutogatott, de kb rá egy hétre kezdett, de több ujjal. A nevére sem mindig hallgat. Tapsolni pont akkor kezdett, de még nagyon kezdetleges volt. Pohárból nem kell még tudnia inni, itató pohárból kérdezte a védőnő, hogy tud-e.
2022. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk se volt meg a pohárból ivás, csak ha én fogtam neki a poharat. Ujjal mutogatás se volt meg.


Most 15 hónapos, a pohárral ügyesen bánik, persze van h a nyakába borul az egész, ujjal sajnos még mindig nem mutogat.

2022. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem hogy alakultak a dolgok nalatok? Remelem jol vagytok. Koszonom, ha irsz
2023. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!