Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz érzés, hogy a gyermekem...

Rossz érzés, hogy a gyermekem lassabban fejlődik, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
13 hónapos, még nem jár. Körülöttem rohangáló 11-14 hónapos gyerekek vannak. Tudom, hogy nem gond, és fejlődik a maga ütemében, de mégis rossz érzés. Kicsit hipoton is, ezért lassabb,járunk kezelésre.
2021. ápr. 11. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Semmit nem tudsz tenni. Majd ha elkezd járni kereshetsz újabb mondvacsinált problémát, amin kattoghatsz.
2021. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Irigyellek. Az enyém 13 hónaposan még feküdt, ő annyira hipotón. Na azt nehéz volt feldolgozni, de nem azért mert a többiek már szaladtak...
2021. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Hát én megértem hogy rossz érzés, de mivel szerencsére nem nagy dolog, lehetőség arra hogy gyakorold a gyerek saját személyiségének elfogadását, ugyanis még sok dologban fog különbözni a vagykepektol meg a bezzeg-gyerekektől...

Nekem is néha voltak ilyen gondolataim, ha nem ezen kattogsz egyfolytában akkor nincs baj, azért az ember mindenféle hulyesegebe aggódik a gyerekkel kapcsolatban :)

2021. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Én is hasonlóan voltam. Már minden gyerek szaladt egyéves kora körül, a lányom nem. Pedig időben csinált mindent. Persze tudtam, egyáltalán nincs elkésve, de vhogy mégis rosszul esett. Viszont a beszéd fejlődése nagyon jól haladt, a gyermekorvos is mondta, hogy valószínűleg azért nem indult el, mert a beszéd van előtérben. És kicsit jobban éreztem magam amiatt, hogy a lányom ebben előrébb volt, mint más korabeli gyerek.
2021. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa volt, mert minden más mozgást nagyon hamar csinált, de járni csak 15 hónaposan kezdett. Zavarni mondjuk nem zavart, legalább így jó sokáig mászott, ami elvileg jó dolog.
2021. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Az enyém 14 hónapos (illetve ebben a hónapban 15) és még nem jár.Na és?

Ne erőltesd már rá,fogsz még eleget utána szaladni.No meg én is az enyém után..:D

Nem is tudom ilyenkor mi jár sok anya fejében.Miért lényeges,hogy még mit nem csinál? Nézd inkább úgy,hogy mennyi mindent csinál már :DD

2021. ápr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadom és kész. Enyhe hipotónia miatt a lányom minden nagymozgási mérföldköve késik. De elfogadtam. Én nagyjából egyszerre lettem szibatiszta és kezdtem járni, csak akkor még a kutya sem foglalkozott ezzel. Nincs tanulási zavarom, nincsenek mozgásszervi problémáim, teljesen egészséges vagyok. Ha nincs mögötte súlyos betegség, én nem aggódnék emiatt csak azért, mert a másik gyereke már kilenc hónaposan balettozik.
2021. ápr. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18 hónapos korig kell elkezdenie.
2021. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kit érdekel más gyereke. Nekem ikreim vannak. Na apám azt feldolgozni higy az egyik ezt csinálja a másik meg nem. De amúgy mi a kérdés? Viszed kezelésre. Ha nem tetszik a környezeted, ne vidd oda.
2021. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kisfiam elmúlt 15 hónapos, és még semmi, nem is próbálkozik elindulni, pedig hét hónaposan felallt, 9 hónaposan lepegetett kapaszkodva, akkor örültem, de aztan itt meg is maradt, és beszédben is semmi, csak gugyog még. Viszont sok mindent megért, már mondatokat is sokszor érti, képeken felismer megmutat sok mindent, formaberakokat ilyesmiket könnyen megcsinalja, szóval annak örülök, hogy értelmes. Ez van, mindenki másban jó. Engem is zavar, hogy sokan ennyi idősen, vagy még kisebbek már szaladnak, szavaik vannak, itt nálunk meg semmi. De erőltetni úgysem lehet, később nem fog semmit számítani, hogy mikor kezdte, és nem ettől fog fuggni, hogy mire viszi majd az életben.
2021. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!