Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kicsi lenne a...

Szerintetek kicsi lenne a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy 4 éves és egy 8 hónapos gyermekünk. Tervezzük a férjemmel a 3. Babát mert már nagyon szeretnénk nagy család lenni. Minden adott egy 3. Babához (értem azt, hogy anyagiak, körülmények, segítség..). Szerintetek 1-1,5 év korkülönbség kevés lenne? Azért kérdezek 1-1,5 évet mert ha mostanában foganna a meg a 3. Baba kb. Annyi lenne a kicsi és a baba között. Köszönöm a válaszokat!

2022. febr. 12. 20:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem 2 év a minimum (nekem legalàbbis) Ha kevesebb, az brutàl kemény lehet.
2022. febr. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
Egy év különbséget akartam, 17 hónap lett. Életem legjobb döntése volt. Sétagalopp volt mindkét terhesség, és jó volt egyszerre letudni a kettőt. Szerintem könnyebb így, mint ha van egy nagy mellett egy kicsi, meg a gyerekeknek is jobb minden szempontból
2022. febr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért nem szeretnénk közöttük nagy korkülönbséget, mert a nagy is már 4 éves, nagyon szeret óvodában lenni, folyamat azt mondja, hogy alig várja hogy nagyobb legyen a kistesó és tudjanak játszani. Illetve nekem van egy 2 évvel idősebb nővérem és egy 5 évvel fiatalabb öcsém. És a nővéremmel sokkal jobb viszonyban vagyunk, közelebb állunk egymáshoz, mint az öcsémmel, vele alig beszélünk. Érdemes át gondolnunk a férjemmel, hogy mi lenne a legjobb a gyerekeknek is és nekünk is. Szerencsére segítség az lenne mert anyósom itt van és rengeteget segít most is. Pl. Simán le tudok feküdni pihenni ha fáradtnak érzem magam és a férjem is szerencsére nagyon segítőkész és jó apa, kiveszi mindenből a saját részét.
2022. febr. 13. 07:20
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 nagy között 13 hónap van, imádtam, semmi gondunk nem volt velük. Nem volt féltékenység, nagyon hamar összenőttek, hasonlóak voltak a napirend igényeik viszonylag hamar. Imádtam. A 3. a kicsi 3 éves korában született, ez sokkal fárasztóbb volt, hiába voltak délelőtt oviban a nagyok. A kicsi megint egy év után született, megint könnyebb volt. Szóval én nagyon támogatom a kicsi korkülönbséget, szerintem sokkal jobb a szülőknek és a gyerekeknek is.
2022. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!