Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 70 év feletti nagyszülőre...

70 év feletti nagyszülőre milyen koru gyereket mernél bízni és mennyi időre?

Figyelt kérdés
Csak mert hallani ilyen olyan balesetekről amire én is azt mondtam régen (amíg nem volt gyerekem) hogy de a szülő miért bízta a nagyszülőre a gyereket. De most hogy benne vagyok más a helyzet. Én nem akarom "rábízni", sőt! De erölteti hogy majd elviszi meg milyen jó lesz. Őszintén én úgy gondolom hogy már inkább autót se kéne vezessen. Nem látom biztonságosnak ahogy vezet. Vagy bármit csinál. Na de ha nem engedem a gyereket, akkor én vagyok a szemét. 2,5 éves a gyerek
2022. febr. 15. 08:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Tényleg szemét vagy és emellé még ostoba is. Egyéne válogatja, hogy meddig és kit / mit lehet rábízni. Egy 98 éves azt hiszem indiai nő beiratkozott az orvosira. 70 valahány évesen sokan még könyveket írnak. Az én egyik öreganyám 80 valamennyi és semmi gond nincs vele, ami miatt ne merném ráhagyni a gyereket
2022. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Van egy ismerősöm akinek a gyerekét kvázi a 70+-os nagyszülők nevelték fel amíg ő önmegvalósított. Semmi baja a gyereknek.

Neked kell tudni milyen állapotban van a nagyszülő. De csak a kora miatt én nem tagadná meg tőle.

2022. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Valamiért az az érzésem hogy anyós/após van a kérdésben nem a saját szüleid. Igaz? 😅
2022. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Most 83 éves az egyszem élő dédszülő, a 7 éves unokája születésétől kezdve sokat van csak vele, én is rá merném bízni a mieinket is (ő a párom nagymamája) akár egy hétre is, teljesen toppon van szerencsére
2022. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez sok mindenen múlik.

Az adott nagyszülő egészségügyi állapotán és szerintem a gyerek fejlettségi szintjén, természetén is.

Az én édesapám màr sajnos nem él, de anyukàm fiatal, 53. Rá gond nélkül bármikor rábízom. Férjem szülei idősebbek, róluk meselek, mert ráadásul ők laknak közelebb és velük van többet ilyen szituàció.

Az én kisfiam pl 1,5 évesen már rettentően aktiv, mindenre kiváncsi, egész nap izgő-mozgó gyerek (baba) volt. Az akkor csak 65 éves nagyi nem vállalta, mert egyszerűen nem érte utol, nem bírta el, stb. De bennem sem merült fel, hogy ráhagyom.

Ő ezt kb 2-2,5 éves korára “nőtte ki”. Most már simán vigyáznak rá (pedig nagypapa már 72 és sajnos nagyon beteg) de természetesen bizonyos keretek között. Gondolok arra ha pl megbetegszik (de max csak nátha) és nem mehet bölcsibe, beválallják egy délelőttre. De az pl mindig meg van beszélve hogy ebéd után hazaviszem, mert az altatas nekik már stresszes, izgulnak miatta. Szerencsére mindannyian meg tudjuk érteni, beszélni hogy ki mit bír, és hogyan tudunk egymásnak segiteni.

Tehát szerintem ésszel és végiggondolva, lehetséges.

A játszótéren van egy kislány, 90%-ban a 75 éves nagypapája vigyáz rá. Imádják egymást, jó látni, picit irigykedek is hogy nàlunk ezt már nem bírják a nagyszülők.

2022. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A kisfiam 3 éves, és az említett kislány vele egyidős!
2022. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Simán rá merném bízni. És nemcsak egyet, hanem mindkettőt, de ha további rokongyerekek lennének még ott, akkor se félteném őket. Anyukám 72 éves, simán bírna 3-4 kisgyerekkel egyszerre úgy, hogy mellékesen még ebédet is főzne az egész csapatnak (és még a kotnyeles gyerekek is segítenének neki). :-)))

Az autóvezetésről meg annyit, hogy apukám 81 évesen vezet autót.


Kérdező, nekem is az az érzésem, hogy anyósodról, apósodról van szó, és az életkoruk csak kifogás. Valójában utálod őket és keresed az indokot, miért nem bízod rájuk.

2022. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk az egyik dédinek papírja van róla,hogy nem normális.Nyílván így nem bíznám rá.

De alapjáraton azért mert valaki már 70 éves még nem jelenti,hogy felelőtlen is vagy ne lehetne rá gyereket bízni..

2022. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

5-ös tökéletesen megfogalmazta. Sok mindentől függ, nem csak a kortól. A kor önmagában nem kizáró és az se biztos, hogy egy fiatalabb alkalmasabb.

Nálunk anyukám 70. A világ legjobb nagyija lehetne, de a gyerekeimnek sajnos már nem lesz, nem fognak rá úgy emlékezni. Legidősebb unokája 12. Amikor ő volt kicsi még toppon volt az egészsége, sokat vigyázott rá. Amikor a lányom 6 éve született, akkor kapott stroke-ot. Felépült, de nem bírt már annyit. Már csak otthon, felügyelet mellett tudott unokázni picit. Amikor a kisebb született 3 éve, akkor kapta a sokadik stroke-ot. Újra tanult beszêlni, olvasni. Gondozásra szorul. Már sajnos csak gyönyörködik a gyerekekben. Anyósom 67, ő tud aktívan gyerekezni, de ő is csak egyszerre egyet "bír", ő se makkegészséges.

2022. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem se a kortól függ. De ha nem érzed megnyugtatónak, ne bízd rá (azért beszélj erről az apával vagy anyával, együtt ítéljétek meg, hogy biztonságos-e, vagy csak te aggódod túl).
2022. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!