Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 70 év feletti nagyszülőre...

70 év feletti nagyszülőre milyen koru gyereket mernél bízni és mennyi időre?

Figyelt kérdés
Csak mert hallani ilyen olyan balesetekről amire én is azt mondtam régen (amíg nem volt gyerekem) hogy de a szülő miért bízta a nagyszülőre a gyereket. De most hogy benne vagyok más a helyzet. Én nem akarom "rábízni", sőt! De erölteti hogy majd elviszi meg milyen jó lesz. Őszintén én úgy gondolom hogy már inkább autót se kéne vezessen. Nem látom biztonságosnak ahogy vezet. Vagy bármit csinál. Na de ha nem engedem a gyereket, akkor én vagyok a szemét. 2,5 éves a gyerek
2022. febr. 15. 08:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom 76 éves és minden héten vigyáz fél napokra a 2 éves kislányomra. Mi visszük át a nagyszülőkhöz és megyünk is érte.

Saját otthoni környezetében 100%-os biztonsággal rá merem bízni. Játszótérre nem mennek kettesben és nem is kell közlekedniük sehova, de otthon gyönyörűen elvannak. Hétvégén van, hogy egész napokat játszanak.

2022. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hány éves, az általános állapota a lényeg. Anyósomék simán vigyáztak hatvansok-hetvenpár évesen 4 db, 2-7 éves unokára. Mondjuk kissé kipurcantak estére, de bajuk nem esett. :)

Anyám most 69, tesóm babája 3 hónapos, simán el fogja vinni a játszótérre szerintem.

2022. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelni kell.

A mi családunkban nagyon széles a spektrum ki milyen állapotban van. Párom fogadott nagymamája hiába 75 éves mikor kijöttem a kórházból ő segített a baba körül. 5 hetesen el kellett utaznom 1-2 napra teljesen ő vigyázott rá.

A párom másik nagymamája már 80 éves, de demens, sokat imbolyog, szédül. Neki csak ülve adom a karjában, hiába erőlteti, hogy megfogja, cipeli, ringatja szívesen, nem engedem neki.


Neked kell tudni meg tudsz-e bízni benne.

2022. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78 éves a dédi, 2 a fiam, max 10-15 percre merem rábízni, amíg a nagyért bemegyek az oviba.
2022. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen egészségügyi állapotban van. 74 éves a mamám, nem merném rábízni a 2 éves kisfiam, mert fáj a lába, sokat van rosszul, gyenge, a kisfiam pedig örökmozgó.
2022. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kortól függ. Nálunk a 78 éves nagymamára nem lehet gyereket bízni, mert nagyon rossz az egészsége és valószínűleg kezdődő demens. Másik nagyi 75 éves, vidáman futkos a gyerek után, múltkor 3 napig ott volt, meg se kottyant egyiküknek sem. Szóval önmagában az, hogy ki hány éves, semmit nem jelent.
2022. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%
Anyósom olyan figyelmetlen és úgy tudja bámulni a sorozatait hogy a nagyokat sem szívesen hagytam rá amikor 45 volt, nem hogy most a kicsit mikor már 65
2022. febr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%

Amíg pelenkás, addig én nem bizom rá (a saját nagyimról van szó, másnál máshogy van). Nem olyan jó a szeme, nem szeretném hogy kakás maradjon a feneke, mert a nagyi nem látja jól.

Olyan volt, hogy együtt lementek játszótetezni, én otthon voltam addig. Most 2 éves.

2022. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Édesapám 71 évesen teljes munkaidőben végez felelősségteljes, szellemi munkát. Vezet, fut, kertészkedik. Bárhova elengedem vele a gyereket, akár strandra is. Anyukám majdnem 10 évvel fiatalabb és alig bír felkelni a fotelból.
2022. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!