Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 és fél hónapos kisbabám nem...

7 és fél hónapos kisbabám nem ad ki hangokat, nem gőgicsél. Mosolyog de nem kacag. Baj lehet?

Figyelt kérdés

Sokat mosolyoh de hangtalanul.

Valamint nem gőgicsél, nem próbálgatja a hangját, az egyedüli hang amit hallat, de azt egy nap nagyon sokszor, az a nyűgös nyöszörgés

Kúszni tud(na) de nem akar, inkább csak nézi a tárgyat, ha túl messze van. Ha nagyon új és érdekes tárgy, akkor elkúszik érte egyszer de miután megvizsgálta, már többet nem. Forog hátról -hasra/ról- hátra.

Vajon baj lehet?? Lemaradás?

Emellett nagyon keveset is eszik, egy nap max 4 deci anyatejet iszik, többet nem.


2022. febr. 16. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem inkább kérdezd a családorvost, ő biztos inkább tud érdemben segíteni. A kisfiamnak is lassú volt a mozgásfejlődése, kb. ugyanezeket tapasztaltam nála, majd egyik napról a másikra felgyorsult a folyamat. Bár én jártam vele tornára. :)
2022. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 8-8,5 hónaposan kezdett gügyögni és magyarázni szinte egyik napról a másikra, már kezdtem azt hinni, talán gond lehet.


Most 10 hónapos, be sem áll a szája, bababa, papapa, mamama, ezeket mondogatja egész nap :)

2022. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ó, én nem tudtam, hogy ezek is időhöz vannak kötve, nálunk 4-5 hónaposan kezdett mono hangokat próbálgatni, csak aztán kezdett hangot adni a nevetéshez, addig csak csodáltam, milyen "jóízűen kacag" hang nélkül, tök cuki volt. 6 hónaposan volt ez a papapa-mammamma, 7 hónaposan hepemimimi meg hasonlók, illetve különféle visítások és a hangerő begyakorlása. De minket állandóan kérdezgetett a védőnő, hogy miket csinál és az volt a benyomásom, hogy az egyedüli elvárás az a hangpróbálgatás, de itt megtalálod a státusz kérdőíveket: [link] Nyilván nem kell mindennek percre pontosan történnie, ha a babám nem csinált valamit "időben", még a védőnő mondta, hogy ez nem elvárás, csak a helyzet rögzítése. De azért 2-3 hónapos csúszást már jeleznék.
2022. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!