Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem nem normális...

Csak szerintem nem normális sokaknál a babysitter + bejárónö + nagymama segítség?

Figyelt kérdés

Feleségem környezete átlagnál pénzesebb réteg. Nem a kögazdag, hanem középvezetö réteg, pl lakást engedhetnek csak meg új építésüben, 3 szobásat pl. A legtöbb barátnöjénél már szüléstöl fel van bérelve a babysitter, meg házvezetönö. Emelett a nagymama is ott nyüzsög. Kb semmit sem foglalkoznak a pár hónapos, 1-2 éves babákkal. De mind panaszkodik milyen nehéz az élet. Bejárónö takarít, a kaja rendeléssel jön, a babysitter minden nap érkezik 2-töl 6-ig. A csaj nem dolgozik! 6-tól jön az apa is, ö is foglalkozik a gyerekkel. Heti többször jönnek a nagyszülök is. Hétvégente le van passzolva a kicsi valamelyik nagyihoz általában.

Én ezt a férjet megkérdeztem miböl finanszírozzák ezt így? Mert tudom, hogy 600 nettót keres és hitelük is van. A válasz a babaváró volt, hiszen erre adták. Abból egészítik ki a pénzeket. Szerintem ez nem normális! Túlzás! De ez lett a divat sokaknál. Erre vágyik sok ismerös is aki nem keres jól. Feleségem emiatt mártírkodik minden nap! Mert neki nincs segítsége napi szinten. Csak én vagyok otthon home office mellett és segítek mindenben, de ö azt irigyli, hogy a barátnök telefonoznak, edzeni, shoppingolni járnak, meg kettesben a férjjel wellnessbe. Mi meg mindig hárman vagyunk mert nem engedem az 1 évest nagymamához vinni 2 napra. A TV-ben is ezt a szrt nyomják a celelebek. Az egyik celeb mamika is barátnö, megy a gyerekkel reklám ezerrel, a valóságban meg kb náluk lakik a pasi nyugdíjas anyja. Fogják magukat, megyünk ide-oda, aztán ennyi. Lehet menni élni a szingli életet.


2022. febr. 16. 14:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%

Gusztustalanok az ilyen nok.

Otthon vannak, ok vallaltak a gyereket, kutya kotelesseguk lenne ellatni a gyereket ES a haztartast. Nem vagy-vagy. Otthon marado felesegkent/anyakent alap kene h legyen.

2022. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%

Az én véleményem az, hogy ezeknek a pároknak kár volt gyereket hozni a világra, de nem az én dolgom. Csakhát az élet igazságtalan. Aki mit meg nem adna egy gyerkőcért, az meg sorban áll a klinikán sok esetben és azt sem tudja lesz-e neki valaha is...

Nem álszenteskedem, mert nekünk is "van" takarítónőnk és bébiszitterünk is, de egyik sem jön rendszeresen, csak alkalmanként besegíteni, ha már tényleg nem bírom, vagy szeretnénk kettesben tölteni néhány órát. A nagyszülők 200 km-re élnek tőlünk és még dolgoznak, így túl sokat segíteni sajnos nem tudnak. Főzni főzök néhány naponta, de akkor sem érzem rosszul magam, ha egy borzasztó éjszaka után rendelek. Szóval minden éremnek két oldala van. Magunkat nem tartom abnormálisnak. Az viszont az, ha hitelből finanszírozza valaki mindezt.

Rosszul választottatok baráti társaságot. :)

2022. febr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Készítem a popcornt 🍿🍿🍿
2022. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak szerinted. Biztos sok más ember szerint is. Szerintem mindenki éljen úgy ahogy azt az anyagiak engedik nekik. A gyerek nem azt fogja nézni kimosott fel körülötte vagy amíg alszik ki ül ott. Az pedig kifejezetten jó, hogy a nagyszülők is tudják és akarják is kivenni a részüket. Ha el van velük és tudnak rá vigyázni miért ne lehetne ott is? A gyereknek ilyen piciként sincs semmi szüksége majomszeretetre. Az valóban baj, hogy a feleséged nem tudja elfogadni hogy nektek nem telik ezekre. Én sem értem miért vállalt gyereket ha tudta, hogy nem tudjátok olyan anyagiakkal megoldani, ahogy azt ő elképzelte.. Én javasolnék nektek egy kis közös romantikus kikapcsolódást ahol megtanultok a saját családotokra figyelni és szeretni és nem a gyakoris embereket meg a gazdag szomszédokat kérdezgetni. Miken nincs ideje az embernek nyafogni..
2022. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Kamu és provokatív.
2022. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Engem nem érdekel ki mit csinál, hogy éli az életét. Ha nekik így megfelel, akkor hajrá. Téged miért zavar? Talán irigykedsz? Mi közöd van mások pénztárcájahoz?
2022. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Kétlem,hogy a babaváró sokáig finanszírozná ezeket.Havi szinten mindenkit fizetni és "shoppingolni" járni..max egy fél évig fedezné azt az a max 10m forint amit babaváróval be tudnak szerezni.


Provokációnak nem lett volna rossz,de így kicsit gyengécske.


Aki meg nem akar foglalkozni a gyerekével a kamu sztori ellenére is: b*szki,szülni nem kötelező.De ha már szülni akarsz ne másoknak szülj.

2022. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Azért az meg a ló másik oldala, hogy a feleséged szeretne két napot kettesben gyerek nélkül, de te nem engeded. Neki is jár a pihenés. Az, hogy néha-néha vigyáz rá a nagymama, nem ördögtől való.
2022. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

Ez most megint savazzuk, akinek több van, akinek jobb?

Állítom, hogy az itteni felhasználók minimum fele is ugyanúgy felvenné a bejárónőt, kertészt, egyebet, ha telne nekik rá. De mivel nem telik, és valószínűleg soha nem is fog a panelrengetegből, egyszerűbb fikázni, meg sz.ranyázni azt, akinek futja ilyesmikre.


Ti itt most jól kidühöngitek magatokat, tele vagytok negatív érzéssel gondolom a hétköznapokban is, mert "mit képzelnek ezek magukról". Ők meg élik tovább a kényelmes kis életüket, tudomást sem véve rólatok.

2022. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk igen,így Valentin nap alkalmából is (hétfő..) meg lehetett volna lepni vele,hogy egy kicsit tényleg kettesben vagytok,igazán nem nagy ügy..

Ilyen ember a hátam közepére se kéne.Alá írom nem jó dolog az,ha kb más neveli a gyereket,de az se ha soha nincs egy nap szabad időd sem.

2022. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!