Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem nem normális...

Csak szerintem nem normális sokaknál a babysitter + bejárónö + nagymama segítség?

Figyelt kérdés

Feleségem környezete átlagnál pénzesebb réteg. Nem a kögazdag, hanem középvezetö réteg, pl lakást engedhetnek csak meg új építésüben, 3 szobásat pl. A legtöbb barátnöjénél már szüléstöl fel van bérelve a babysitter, meg házvezetönö. Emelett a nagymama is ott nyüzsög. Kb semmit sem foglalkoznak a pár hónapos, 1-2 éves babákkal. De mind panaszkodik milyen nehéz az élet. Bejárónö takarít, a kaja rendeléssel jön, a babysitter minden nap érkezik 2-töl 6-ig. A csaj nem dolgozik! 6-tól jön az apa is, ö is foglalkozik a gyerekkel. Heti többször jönnek a nagyszülök is. Hétvégente le van passzolva a kicsi valamelyik nagyihoz általában.

Én ezt a férjet megkérdeztem miböl finanszírozzák ezt így? Mert tudom, hogy 600 nettót keres és hitelük is van. A válasz a babaváró volt, hiszen erre adták. Abból egészítik ki a pénzeket. Szerintem ez nem normális! Túlzás! De ez lett a divat sokaknál. Erre vágyik sok ismerös is aki nem keres jól. Feleségem emiatt mártírkodik minden nap! Mert neki nincs segítsége napi szinten. Csak én vagyok otthon home office mellett és segítek mindenben, de ö azt irigyli, hogy a barátnök telefonoznak, edzeni, shoppingolni járnak, meg kettesben a férjjel wellnessbe. Mi meg mindig hárman vagyunk mert nem engedem az 1 évest nagymamához vinni 2 napra. A TV-ben is ezt a szrt nyomják a celelebek. Az egyik celeb mamika is barátnö, megy a gyerekkel reklám ezerrel, a valóságban meg kb náluk lakik a pasi nyugdíjas anyja. Fogják magukat, megyünk ide-oda, aztán ennyi. Lehet menni élni a szingli életet.


2022. febr. 16. 14:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Egesz biztos hogy felnagyitod. Szerintem babyszitter csak alkalmankent jon, bejarono meg heti 1-2szer par orara. Es amugy ja, irigy vagy.
2022. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

"Mi meg mindig hárman vagyunk"


Imádom a gyerekeimet, de én is begőzölnék rövidúton, hogyha nonstop velük kéne lennem, és napi 2 óra se jutna saját magamra. Tökmindegy, hogy shoppingra, barátnőzésra, sportolásra, olvasásra, vagy csak hogy céltalanul bambuljak a csendben.

2022. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Jaj de jó lehet szidni másokat. Mindenki szar alak, csak mi vagyunk tökéletesek. Komolyan, nem mindegy neked? Ha ők így érzik jól magukat, akkor mi a probléma? Szerinted baja lesz a gyereknek, mert takarítónő van? Meg ne sárgulj az irigységtől :)


Nekem meg az fura, hogy nem engeded a gyereket a mamához, de még sem ócsárollak, mert ez a ti életetek és nektek így jó.

2022. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%

"De mind panaszkodik milyen nehéz az élet."


Alapszabály, hogy az panaszkodik legtöbbet, akinek a legkönnyebb élete van.

2022. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 NTBS ***** válasza:
42%
Szerintem is túlzás, de az ő dolguk. Ha a hölgy párját nem zavarja ez a sok felesleges kiadás, ő tudja. Igaz férfiként néha ő is kitakaríthat, főzhet. Nem hal bele és még pénzt is spórol. A nagyszülők viszont, ha tehetik hagy jöjjenek.
2022. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
44%

Én Angliában voltam au-pair 15 éve. Hát ott ez ment. Én ott laktam, minden hétköznap én voltam a gyerekekkel. Emellett minden nap jött a takarítónő, volt kertész, egy ember, aki csak a medencét takarította a kertben heti egyszer. Hétvégén meg a pasi kelt a kicsikkel, hadd pihenjen szegény anyuci, délután a nagymamákhoz vitték őket, vagy ők jöttek. Igaz, ott 3 gyerek volt. Apuka valami bróker volt, azt hittem milyen sok pénzük van, de egyszer hallottam az anyóst méltatlankodni, hogy szerencsétlen fia csak a személyzetre keres. Szóval ez neki is szúrta azért a szemét.

Őszintén én egy élősködőnek tartottam azt a nőt, akinek az élete célja kifújt azzal, hogy megszülte a 3 gyereket. Arra sem volt képes, hogy maga után elpakoljon. A gyerekek sem raktak soha rendet maguk után, hiszen úgyis van, aki megcsinálja. Amúgy ha néha neki kellett rájuk vigyázni folyton csak ordibált velük.

Ezt az életstílust el tudom képzelni, hogy néhány újgazdag magyar is átvette. Ha van rá pénzük, hát tegyék, az ő dolguk. Amúgy nekem 2 gyerekem van, és időnként eszembe jutott, hogy mekkora ajándék lenne nekem is egy au-pair. A nagymamák max. egy fél délutánt voltak hajlandók vigyázni a gyerekeimre.

2022. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
Majd mindenki maga eldonti, hogy neki milyen segítségre van szüksége. Kapaszkodj, én egyedülálló anya voltam és bizony már akkor volt bebiszitterem, amikor haza mentem a gyerekkel a kórházból.
2022. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15%
Nem a segítség a lényeg, hanem az, hogy gyakorlatilag másnak szülte a gyereket, mert 5 percre nem tudja elviselni. Mellette még házimunka sem. Hát, persze, ha megteheti, tegye. Csak nem is mutat jó példát a gyereknek, mert mi van, ha ő nem tud ilyen színvonalon élni?
2022. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
22%
Hidd el, aki ezt megteheti az gondoskodik róla, hogy a gyereke is megtehesse. Mi megtehetjük, van takarítónő, kertész, magánbölcsőde és a mama is szívesen vigyáz rá. A gyerek kap lakást, autót és átveszi az apja cégét. Legalábbis ez a terv.
2022. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk normális,hogy besegít akármelyik nagyszülő,régen a tágabb családból is valaki jött,ha kellett.Bejárónő,bébiszitter nem volt,nem az a társadalmi réteg vagyunk.Nem foglaljozom más életével.Ha a feleséged meg írigy rendezd le vele.
2022. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!