Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel konnyebb vagy...

Mennyivel konnyebb vagy nehezebb a gyerekvallalas, mint gondoltad?

Figyelt kérdés
Milyen gyerekvallalassal kapcsolatos gondolataid valtoztak meg, miota megszuletett az elso gyereked?

2022. febr. 20. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal nehezebb mint gondoltam, mert nehezebben bírom a kialvatlanságot, és míg tudtam hogy nagy felelősség, rám van bízva egy élet, eléggé megvisel pl amikor beteg, vagy rossz kedvű, vagy hisztis, és nem azért mert nincs türelmem bár az se könnyű, hanem mert nem tudok segíteni és ez frusztrál.
2022. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Amit nem láttam előre, az annak a nehezsége, hogy én, az anya vagyok az elsődleges gondozó, alap, hogy velem van a gyerek, én kelek éjjel, a férjem nem tud, stb, ez rendben is van, így beszéltük meg. A férjem rengeteget foglalkozik a gyerekkel, eteti, pelenkázza, fürdeti, játszik vele. De rohadt nehéz, hogy ő szabadon jöhet-mehet, ha kitalálja, hogy elszalad az anyjáékhoz vagy boltba, akkor kapja a kabátját és megy. Nekem meg egy ilyesmi szervezést igényel, kvázi engedélyt kell kérnem. És habár a férjem együttműködő, én ezt mégis nehezen viselem, sokszor neheztelek rá, kicsit irigy vagyok. Mindent bírok és láttam előre a nehézségét, kialvatlanság, fizikai nehézség stb, de ez meglepett. Bölcsi fogja megoldami alighanem, szeptemberben kezdi.
2022. febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Sokkal nehezebb. Pedig tisztában voltam vele, hogy nehéz lesz, de h ennyire....

Az elveim: nem alszik velünk. Hát ez kb 10hós koráig ment. Ott volt egy pont mikor azt mondtam h vagy együtt alszunk v meghalok az éjjeli kelésektől.

A nem fog tv-t nézni is addig ment, még nem jött 1,5 éves kora körül egy olyan szepa hogy esélyem nem volt reggel carni se üvöltés nélkül.

2022. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal nehezebb. Ha tudtam volna, hogy ilyen lesz, biztosan nem vállaltam volna gyereket. Igen, tudom, ilyesmit nem mond egy anya és ássam el magam.
2022. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Barmennyire is arra keszulsz h nehez lesz annal sokkal sokkal nehezebb lesz. nekunk sajnos a kapcsolatunk is kezd aldozataul esni.


rengeteg pozitiv oldala is van, de tele van nehezseggel

2022. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nehezebb, mert az ember nem tudja elképzelni gyerek előtt, milyen az az igazi halálos fáradtság. Mikor hetek-hónapok óta alig alszol és alig van szabadidőd. Mármint, elméletben tudja mindenki, hogy ilyesmi vár rá, de mivel nem élte át, a gyakorlatban nem tudja.


Másrészt viszont csoda az egész, azt se tudtam, hogy ilyen elképzelhetetlen, mély szeretetet fogok érezni :)

2022. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Van, hogy nehezebb, van hogy egészen könnyed. Az elmúlt napokban pl. viszonylag sokat tudtam egybefüggően aludni, a babánk nyugis, elgőgicsél magában, jól indul a reggel és így valahogy az egésznap nyugisabb. Aztán vannak brutál éjszakák, amikor nyúzottan kelek, a babánk is, és nincs türelmem. Ez nyilván nehezebb, de ilyenkor a férjem sokat van esténként vele, én kvázi azt csinálok, amit akarok, így kitudok engedni egy kicsit. Nagyon sok múlik a gyerek habitusán szerintem és azon is, hogy a szülők hogyan tudnak csapatban dolgozni. Ha a férjem nem foglalkozna annyit a lányunkkal, amennyit én már bekattantam volna szerintem.

Szóval van, hogy sokkal sokkal rosszabb, mint amire számítottam, aztán mintha megkegyelmezne, alszik egy nagyot éjszaka és olyan könnyed napok jönnek, hogy sokkal egyszerűbb, mint gondoltam.

2022. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Én is úgy vagyok vele mint a 2 és a 4. Annyi a különbség hogy a férjem felkel hozzá éjjel és vigyáz rá ha lemegyek boltba vagy sétálni a kutyával (bár olyankor általában alszik a baba) de mást nem csinál. Sose fürdetett vagy pelenkázott pedig már 5 hónapos.

Egy másodperc segítségem se volt mióta megszületett, sajnos se anyum, se anyósom nem tud segíteni. Egyik külföldön van, másik mozgáskorlátozott. Férjem is volt heteket munkaügyben külföldön, akkor teljesen egyedül voltam a 6 hetessel napokig.

2022. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, kivancsi voltam, ki hogyan elte/eli meg. Ket gyerekem van, nekem azota konnyebb, miota a masodiknal elhataroztam, hogy legalabb olyan fontosak az en igenyeim, mint a gyereke, a ferjemtol meg nem engedelyt kerek, hanem csak megmondom neki, hogy most dolgom van.
2022. febr. 20. 10:49
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az énidő, és a férjemmel kettesben töltött idő hiánya nagyon rossz. Nem gondoltam bele, hogy ennyire anyafüggővé tesz a szoptatás. Gyakorlatilag mindent az evés köré kellett szervezni...Most 10 hónapos, lassan leszokik magától, csak 1x szopizik, de megvan nélküle. A fentiek miatt nem is erőltettem, hogy szokjon vissza.
2022. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!