Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel konnyebb vagy...

Mennyivel konnyebb vagy nehezebb a gyerekvallalas, mint gondoltad?

Figyelt kérdés
Milyen gyerekvallalassal kapcsolatos gondolataid valtoztak meg, miota megszuletett az elso gyereked?

2022. febr. 20. 08:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
9# Egyetértek, bár ilyenkor sokszor lepontoznak. Sokan annyira a gyerek alá rendelik magukat, hogy akkor sem tudnak elszakadni, ha segítséget kapnak. Anyukát is megilleti a friss levegő, tehát énsem szoktam engedélyt kérni. Megbeszéljük, hogy ma itt vagy ott dolgom van, siessen haza a férjem, ennyi.
2022. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%
Olyan szempontból sokkal könnyebb, hogy állandóan láttam ezeket a rinyáló, szenvedő, mártírkodó posztokat, litániákat a social mediában amik kb horrornak festik le sokszor a szülészt, terhességet, gyereknevelést. Na ehhez képest nagyon könnyű volt mindig, hála az égnek nem vonzottuk be ezt a sok szart és a laza természetünkkel egészen könnyen vesszük az akadályokat. A férjem egyébként sokat segít, számíthatok rá mindig, így bőven van időm a saját igényeimre is úgyhogy kiegyensúlyozott vagyok. Most született nemrég a 2. gyerekünk, nyilván az első időkben főleg megvannak a korlátok, de igyekszünk nem túlizgulni a dolgokat és egymással is foglalkozni.
2022. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Máshogy nehezebb és máshogy könnyebb, mint vártam, pedig nem voltak habos babos illúzióim. Az alváshiányt rosszabbul viselem, mint gondoltam, hiába lehet valamennyire megszokni. Rossz, hogy nincs kiszállás, soha, semmikor, se ünnepnap, se hétvége, ezeknek így ebben a formában már nincs jelentősége, minden áldott nap ugyanúgy fel kel kelni és életben kell tartani a gyereket és ez nagyon nehéz. Akármilyen fos időszakaim voltak, mindig volt vége és volt utána legalább egy hetem, amikor azt mondhattam, hogy akkor most csak én vagyok és nem törődök semmi mással, a többi dolog megvár. Na ilyen többé nincs. Ami könnyebb, csak nagyon idegesítő, ez a sok teljesen ismeretlentől vagy épp ismerőstől jövő belepofázás, jó szándékú tanácsként eladva. Ráadásul ismernek, konkrétan azzal kezdem a beszélgetést, hogy bármit mondasz, remélem tudod, hogy le fogom sz.rni, de azért elmondja. Megismétlem, hogy értem, de továbbra is lesz.rom, és ennek ellenére is mondja legközelebb is. Ezzel nem tudok mit kezdeni, bár ez inkább csak bosszantó.

Könnyebb: a háztartás, napi csipcsup dolgok intézése. Itthon hordozóval, utcán babakocsival elintézem, amit akarok, ha nyűgös a gyerek akkor is, csak kicsit az elején babusgatni kell, de a kettő közül valamelyikben mindig elszundít. Amióta vannak kiszámítható nappali alvásai, szoktam a hobbijaimmal is törődni picit, és nem azon kattogni, hogy mennyi értelmesebb dolgot is csinálhatnék abban a 30 percben. Csak kikapcs a világra és olvasom a könyvem, vagy iszok egy kávét, olvasok híreket, minden mást meg abban a 30 percben félrerakok. Engem nem érdekel a napi főzés se, ha szalad a lakás és minden is, akkor rendelek vagy elsétálok a helyi kifőzdéhez, és teljes lelki békével veszek valamit.

Szóval ilyen is-is. Ami jobb, az a szeretet. Elképzelni se tudtam, hogy lehet ekkora boldogságot érezni csak úgy, ennyi nehézség ellenére. Ez sokkal jobb.

2022. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Átfogalmazódott bennem a "falnak beszélni" kifejezés.


De amúgy szerencsére jól meg tudok birkózni vele,sokkal nehezebbnek hittem.2 kicsim van 2 év kor különbséggel. :)

Mindenki azt mondta már az elsőnél,hogy semmi időm nem lesz,ki fogok készülni és segítségre lesz szükségem főleg hogy "ilyen fiatal vagyok".Néha tényleg jól jön,de meg vagyok nélküle is.Gyakorlatilag mindent ugyan úgy csinálok is mint eddig csak eleinte egy gyerekkel most kettővel.Plusz egy kutyánk is van őt néha nehéz megoldani,egy kicsit inkább ő lett teher így a gyerekek mellett,de már vállaltam,így rá is időt szakítok ugyan úgy mint eddig.Kb mintha a harmadik gyerek lenne.(többen nem leszünk,nem szeretnék semmilyen formában több gyereket. :D)

2022. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan szempontból sokkal könnyebb, hogy állandóan láttam ezeket a rinyáló, szenvedő, mártírkodó posztokat, litániákat a social mediában amik kb horrornak festik le sokszor a szülészt, terhességet, gyereknevelést"


Na igen, ehhez képest azért könnyebb :D

2022. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%
Sokkal. Pedig reszben ateltem szuleimmel, mert tesom es koztem 13 ev van. Megis akkor dobbentem ra milyen nehez tud lenni, mikortol anya lettem. Csodas!! De sokszor nehez.
2022. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!