Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyebb lesz itthon lenni a...

Könnyebb lesz itthon lenni a babával, ha amúgy is itthon ülős vagyok?

Figyelt kérdés

Amint bejelentettünk szeptemberben a családnak, hogy terhes vagyok szabályosan nekem estek, hogy mostantól nincs jövés menés, nincs ide-oda mászkálás, vége a szabadságnak, be fogsz kattanni itthon, én meg csak néztem rájuk bambán és tudatosítottam magamban, hogy egyik sem ismer.


Jobb programot el sem tudok képzelni annál, hogy itthon legyek és ne kelljen mennem sehova. Nekem a tökéletes program fogalmát kimeríti az olvasás, az írás, a főzés, egy nagy séta/kirándulás valami szellős helyen, (park mellett lakunk, az is tökéletes) meg időnként egy mozi, de utóbbi nélkül tudok létezni. Nem járkálok el plázázni, nem járok bárokba meg kávézókba a barátokkal, nem tartunk csajos estéket meg nem is tudom mások amúgy miket csinálnak :D és nekem a barátaim is ilyenek. (nyilván a gyerkőcnek csinálunk majd programokat, nem vagyok szocfóbiás csak nem vágyok ki úgy folyton mint mások)


Akik ezeket mondták meg jövős menősek, tehát jogosan gondolom, hogy magamhoz mérten ilyen téren nincs igazuk, vagy csak azért is bele kell halni az itthonlétbe?


2022. febr. 20. 20:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%

10!

Miert ne lehetne élvezni?!

3 honapos volt a fiunk, mikor nyaralni mentünk. Életem legjobb nyaralása volt. 4 honapos volt, mikor esküvőre vittük, étterembe. 6 honapos volt, amikor a mibesküvőnk volt. Iszonyú jó volt mindegyik.

Azóta 2 és fél éves. A lányunk 5 hónapos. 1 hónapja voltunk 3 napot kikapcsolódni 4esben.


Nálunk pl a gyerekek érkezésével nyílott meg a világ. Addig otthonülős típus voltam, azóta pedig imádunk menni.

Eddig nem volt olyan helyzet, ami miatt hátrányát éreztem a gyereknek, és nem volt olyan helyzet, hogy ne tudtam volna magammal vinni... 🤷‍♀️

2022. febr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%
10. A magad nevében beszélj! Én és rajtam kívül rengeteg szülő igenis élvezi. Sajnálom, hogy te nem úgy élted meg a gyerekvállalást, ahogy elképzelted, de ne általánosíts, mert sokan nem így gondolják!
2022. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%

Na,a 10-es az élő példája annak,hogy miért félnek sokan a gyerek vállalástól.Megijesztik előre az anyukákat,hogy nem lesz semmi többet élvezetes vagy kellemes neked,pedig ez nem igaz!

Mindent lehet élvezni,ha nem nyavalyogsz minden sz*rért.


Mit nem lehet élvezni azon,hogy azt csinálsz amit akarsz és mellé még ott a gyereked is?

Én voltam már túrázni is milliószor (ehhez mondjuk kellett hordozó,ami egy kicsit drága volt,de megérte),vittem nyáron rengeteget strandra (igaz,az árnyékban voltunk többnyire,de nem csak miatta,én sem akartam egész nap ott ázni.Csak jobb volt a levegőn emberek közt),szeretek vele bevásárolni is.Most már nagyobb így ő is néha választ magának valamit a boltból is,ha lemegyünk.:D

Biciklizek is ugyan úgy,van hozzá gyerek ülés,néha amikor jobb idő van futni is járok.Futó babakocsi,sport babakocsi.Én kifejezetten szeretek sütni-főzni is mióta a gyerkőc mindent megeszik és meg is ehet nagyon sok mindent kipróbáltunk már.Tegnap például házi krémest csináltunk.Ő pacsmagolt egy kis tálban,takarítani kellett utána,de kit érdekel,hiszen még gyerek a lényeg hogy ő is élvezte...:)


Ne aggódj otthon és a szabadban is meg fogod találni azt az elfoglaltságot amit gyerek mellett is tudsz és szeretsz csinálni.

2022. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
13 szerintem meg ez a mindent élvezik amit a tündibündi gyerekkel csinálok maszlag az ami roppant káros. Én is szeretek időt tölteni a gyerekemmel, de ne mondja már senki, hogy pont ugyanolyan gyerekkel túrázni, mint nélküle, mert ez egyszerűen csak hazugság. Túrázol felnőttekkel: mész amerre akarsz, eszel, amikor akarsz, túrázol babával: cipeled a hátadon, vagy bőg, vagy éhes és eteted, vagy pelenkáznod kell, túrázol kisgyerekkel: megy össze-vissza, attól függ milyen gyerek rendszabályozod, éhes, szomjas, pisilni kell, kakilni kell, fáradt, stb.. Folyamatosan alkalmazkodnod kell és ez nagyon nem olyan, mintha csak a saját igényeiddel kell foglalkoznod. De ha sütsz egy süteményt, akkor sem ugyanolyan gyerekkel, vagy nélküle csinálni, mert gyerekkel háromszor annyi idő lesz, nem azt mondom nem lehet élvezni, csak azt, hogy nem ugyanolyan. Valamelyik válaszoló írta, hogy neki gyerekkel nyílt ki a világ. Hát igen, talán annak akinek sosem volt felnőtt élete és életében először akkor hagyta el a házát, amikor gyereket szülni ment. Én későn vállaltam gyereket, 20 évig jöttem-mentem ahova csak kedvem volt, úgyhogy tudom mi a különbség. De gyerekvállalás előtt is tisztában voltam ezzel, úgyhogy nem lepődtem meg.
2022. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14!

Remélem nincs gyereked, és nem is lesz 🙏

2022. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%
14. Ugyanolyan? Nem! Attól még lehet jó? Igen!🤷‍♀️
2022. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
51%
Remélem nincs gyereked.Jézus,neked saját magadat is nehéz lehet elviselni,kifejezetten sajnállak..🤔
2022. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
17 ezt nem értem miért kell, főleg ebben a stílusban? Ha nem lenne gyerekem nyilván nem szólnék bele egy ilyen témába. Egyébként ha valaki full lesz.arja a gyereket és nem csinál meg körülötte semmit és nem foglalkozik az igényeivel akkor akár még pont ugyanúgy töltheti az időt, mint gyerekvállalás előtt, de nekem ez nem menne.
2022. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
Azért,mert ha a saját gyereked egy kolonc aki miatt úgy érzed,hogy semmit sem tudsz többet élvezni,semmit nem jó mellette vagy vele csinálni akkor totál felesleges gyereket vállalni.Indokolatlan.Minek,hogy utána évek múlva a képébe vágd,hogy minden jóból kimaradsz miatta? Holott nem is vele van akkor a baj,hanem veled. 🤷🏼‍♀️
2022. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem kicsit kiforgatjátok a szavait, nem én írtam a #10 vagy #13 választ, de azért nem hinném, hogy koloncként tekint a gyerekére. Csak azt mondja, hogy az élet nem ugyanolyan gyerekkel, mint nélküle, sokszor nehezebb ugyanazokat a dolgokat csinálni babával/gyerekkel, és az igenis fals képet fest a gyerekvállalás előtt állóknak a dologról, ha ezt tagadjuk, sőt, azt állítjuk hogy még jobb is. Nem, sajnálom, nekem az 1 évessel nem volt pihentető nyáron a Balatonon strandolni. Élveztem ennek ellenére is? Igen! De attól még nem volt sem pihentető, sem relaxálós élmény nonstop utána futni és megvédeni a fulladástól. Viszem attól még mindenfelé, de a kávézóban, étteremben is, ha netalán oda evett a fene (azért kerülöm az ilyen szitukat, de nem lehet mindig), nem annyira kellemes egy teli torokból ordító pár hónapos mellett cseverészni a barátnőkkel. Lehet vinni, simán lehet jó élmény is, de messze nem olyan, mint gyerek nélkül. Aki ezt állítja, az szimplán hazudik. És pedig én imádom a lányom, egyáltalán nem tekintek rá koloncként, de azért nem csomagolom rózsaszín vattacukorba az igazságot, hogy bizony azok a dolgok, amiket a felnőtt életemben sokszor élveztem, az gyerekkel együtt ha meg is valósítható, gyakran jár együtt jelentős mennyiségű szívással és közel sem az az élmény, amit előzőleg kaptam.

Ennek ellenére persze ez jó is lehet és persze simán megoldható, mindent meg lehet oldani, amit akar, na meg ha azt várja az ember, hogy ne változzon semmi az életében, akkor tényleg ne vállaljon gyereket, mert ez ezzel jár, csak azért ne támadjuk már le egymást azért, mert nem áradozunk hogy mennyivel jobb programokat szervezni egy kicsi gyerekkel, mint csak felnőtt társasággal, mert azért ez nem pont így van. Mi rendszeresen összejárunk a baráti társasággal, ha ott vannak a gyerekek is, akkor az együtt töltött mondjuk 4-5 órából nettó 1-et ha ténylegesen a barátaimmal tudok tölteni, velük beszélgetni, mert egyébként a gyerekre kell vigyázni és vele kell foglalkozni. Kicsi még, ez teljesen természetes és nem is teher egyáltalán, de ha baráti találkozóra megyek, akkor alapvetően nem az lenne a célja, hogy őt szórakoztassam. Szerintem ezt minden anyuka (és apuka) átéli az élete folyamán, és nem lesz attól sem rossz sem szeretet nélküli szülő, ha bevallja, hogy azért gyerek mellett nagyobb kihívás sok mindent megvalósítani.

2022. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!