Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyebb lesz itthon lenni a...

Könnyebb lesz itthon lenni a babával, ha amúgy is itthon ülős vagyok?

Figyelt kérdés

Amint bejelentettünk szeptemberben a családnak, hogy terhes vagyok szabályosan nekem estek, hogy mostantól nincs jövés menés, nincs ide-oda mászkálás, vége a szabadságnak, be fogsz kattanni itthon, én meg csak néztem rájuk bambán és tudatosítottam magamban, hogy egyik sem ismer.


Jobb programot el sem tudok képzelni annál, hogy itthon legyek és ne kelljen mennem sehova. Nekem a tökéletes program fogalmát kimeríti az olvasás, az írás, a főzés, egy nagy séta/kirándulás valami szellős helyen, (park mellett lakunk, az is tökéletes) meg időnként egy mozi, de utóbbi nélkül tudok létezni. Nem járkálok el plázázni, nem járok bárokba meg kávézókba a barátokkal, nem tartunk csajos estéket meg nem is tudom mások amúgy miket csinálnak :D és nekem a barátaim is ilyenek. (nyilván a gyerkőcnek csinálunk majd programokat, nem vagyok szocfóbiás csak nem vágyok ki úgy folyton mint mások)


Akik ezeket mondták meg jövős menősek, tehát jogosan gondolom, hogy magamhoz mérten ilyen téren nincs igazuk, vagy csak azért is bele kell halni az itthonlétbe?


2022. febr. 20. 20:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
19 de ez egyáltalán nem így van, semmit nem értettél meg abból, amit leírtam, én pedig nem fogom tudni jobban elmagyarázni. Szerencsére a környezetemben a legátszellemültebb sokgyerekes anya is fel tudja fogni, hogy mi a különbség gyerekkel, vagy nélküle csinálni valamit, attól még nem kolonc a gyerek, hogy ezt át tudod gondolni. De úgy tűnik van akinek nem sikerül, viszont én nem szeretnék erről tovább témázni, úgysem fogod érteni.
2022. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem gondolja, hogy gyerekkel ugyanúgy lehet mindent csinálni. Sok dolgot lehet vele csinálni, amit én pl. jobban is szeretek. Túrázni tök jó gyerekkel. Megmutogatni mindent, nézni a kis érdeklődő arcát. De nem vinném magammal az évfordulós vacsira, vagy egy jó filmre a moziba és baromira nincs bűntudatom ha lepasszolom. Arany középút.
2022. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
51%

Túrázni kifejezetten jó babával,főleg mikor többen mentek.Friss levegő,ingerben gazdag környezet,ősszel-tavasszal nagyon szép színes minden de az idő még többnyire nem hideg..

Csak vigyázni kell a kullancsra és sok folyadékot vinni.

A parkba csak úgy kiülni is jó.Elbóklásznak és matatnak a fűben vagy a pokrócon heverésznek szinten a friss levegőn.A fiam pl sokáig el volt szimplán a fűvel.Csikizte a kis bőrét és eleinte lemenni nem mert,utána vissza menni nem akart a pokrócra.Ameddig kicsi volt én vittem olvasni valót,harapni valót és telefont.Tele vagyok szép képekkel róla.Most hogy nagyobb szaladok utána,de így sincs az,hogy unatkoznék..:D

Odabent is sok mindent lehet csinálni,nekünk például lett egy fal rész amire szabad festeni.Nekem vásznam van,neki fala.Össze festheti azt a részt és amikor már sok minden van rajta lefestem újra fehérre.Van egy rakás fehér pólóm is amin mindig más színű tenyér nyom van.Ilyen Pepcos párszáz forintos pólók amire nyomogathatja a kis kezét,utána hordom ameddig nem teszi tönkre a mosás (általában csak a piros festék problémás) aztán kidobom vagy felhasználom takarításra.:D


Igaz,moziba nem tudom bevinni,de őszintén? Nekem nem is hiányzik,ha pedig mennék nem katasztrófa addig a nagyszülőkre bízni.

Gyerekkel is lehet sok mindent élvezni,de akinek eleve nincs hobbija,és gyerek nélkül is unta az életét az utána is fogja.Ki kell mozdulni kicsit,vagy legalábbis a komfort zónából biztos.Ameddig nem próbálsz meg valamit nem tudod,hogy fogod-e élvezni.

2022. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!