Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mindig éjszaka kakil a...

Miért mindig éjszaka kakil a babám?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom és mindig éjjel szenved a kakilással. 2 forgatókönyv szokott lenni, ha sikerül bekakilni akkor peluscserekor úgy felé red hogy 2-3 óráig tart visszaaltatni. Ha nem jön össze akkor meg hajnalig tekereg és fél óránként felkel és csak cicin tudom visszaaltatni. Mindkét verzió borzalmas. 3 hónapig szenvedtünk a hasfájással most már szerencsére kinőtte, csak éjjel szenved. Amúgy 100% anyatejes iszsz baba. Napi kb 3 kakija szokott lenni. Gyerekorvos és a védőnő szerint már nem szoktak ennyi idősen éjszaka kakilni, de ennél több segítséget nem kaptam. A visszaaltatásnál próbáltam már mindent is, fehér zaj, ringatás, nyilván a pelenkacsere amennyire lehet sötétben zajlik és nem beszélek hozzá éjszaka, stb. A gond tényleg az ha neki kell állni a pelenkacserének. Van más is akinek mindig éjszaka kakilt ennyi idős gyereke? Mikor "szokik le" erről?

2022. febr. 24. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha cicin visszaalszik, pelenkacsere után miért nem teszed cicire? Vagy rosszul értelek?
2022. febr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jahahaj, az enyém ugyanezt csinálta, féléves koráig. Nem tudsz mit csinálni. Egyre inkább reggelre fog tolódni a dolog, aztán már nem kell ezzel foglalkozni ejszaka. Átérzem, nagyon nehéz volt.
2022. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem szenvedősen, de 6-7 hónapig kakiltak éjjel a gyerekeim… nem ez az általános..


Viszont pisispelust is 1 èves korig kellett cserélni, egy sem birta reggelig.



Úgyh ő ilyen


Ennyi

2022. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Oh,nekem 6 hónapos korig/után is volt,hogy éjszaka bekakilt.Természetesen ő se aludt vissza csak úgy..😅

Ameddig nem áll át a leghamarabbi reggeli kakliásra addig sajnos ez van,ezzel szenved mindenki.De hogy melyik gyereknek mikor jön el ez az idő..nagyon baba függő.:/

2022. febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1#es. Sajnos nem ilyen egyszerű, az alap altatás csak cicivel jön össze, de amikor pelenkacserekor kipattannak a szemei akkor hiába minden peóbálkozásom. Kb mikor elfárad, akkor sikerül ujra elaludni.


Akkor ezek szerint előbb utóbb kinövi minden gyerek? Akkor nincs baja hogy még mindig így van? Kicsit megnyugodtam, bár a helyzeten nem segít 😂

2022. febr. 25. 07:00
 6/11 anonim ***** válasza:

A helyzeten nem segít,ugyan is mindennel így lesz sajnos.Bármire kipattan a szeme szépen meg kell majd várni ameddig újra elfárad.Ha nem fáradt hiába akár szegény vissza aludni,ha nem sikerül.:D

Nekem a 2 évesem is van (igaz,ritkán már,nem egy napi-heti szintű dolog..),hogy kap egy isteni sugallatot hajnal 3 felé,hogy fel kéne kelni,és akkor legalább egy órán át nincs alvás.

Olyankor még nem engedem mondjuk nagyon ugrálni se,átviszem a mi ágyunkba vagy én fekszem be hozzá és vissza alszik amikor vissza alszik alapon ott nyüzsög.

Ez sokszor reggel 7-ig tart amikor én már nem alszom vissza..😅✌️

2022. febr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szörnyű.. 😂 Az a baj hogy még nem tart azon a szinten hogy saját magát lefoglalja, mert akkor még az is lehet visszafeküdnék és ha újra altatni kell felkelnék, de ilyenkor elvárná hogy ott legyek vele míg ő kitombolja magát, bár még sose próbáltam hogy akkor felkelünk, játszunk és majd utána alszunk, nem akartam hogy megszokja hogy éjszaka is van egy játékidő.
2022. febr. 25. 08:31
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ádám. Mindenhez megy, rövid, szép, lehet becézni, külföldön is ismerik. Ha a harmadik babám fiú lett volna, így hívták volna.
2022. febr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
8-as vagyok. Bocsi, ezt a választ másik kérdéshez akartam írni. Nem is értem, ez hogy sikerült.
2022. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hülyeség,hogy egy gyerek bármit is megszokik.Ha fáradt akkor éjszaka aludni fog.Ha nem akármit fogsz csinálni fel fog kelni tombolni.Jobb gyorsan túl esni rajta és vissza altatni. :D

Én ki szoktam venni az ágyra vagy a nappaliban a kanapéra.

2022. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!