Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet hivatalosan a...

Mikortól lehet hivatalosan a babáknak menetiránnyal szemben utazni ?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos és több mint 9kg, már egy ideje lecseréltük a hordozót 0-36kg-ig alkalmas 360 fokban forgatható és dönthető ülésre.

Jelenleg így még döntve, menetiránynak háttal utazik.

Megfordíthatom már esetleg menetiránnyal szemben is?

Van erre valami szabály hogy mikortól lehet?

Ülni már önállóan tud.


2022. febr. 27. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg háttal biztonságosabb.


Úgy tudom amúgy hogy 8kg-tól lehet menetirányba forgatni, de nézz utána.

2022. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Derjaderja ***** válasza:
92%

Szerintem ilyen szabály nincs.

Az adott ülés sajátossága, hogy előre és háttal is be lehet-e kötni, illetve szintén az üléstől függ, hogy mekkora gyerek köthető bele. Inkább a testmagasság számít egyébként, hogy a biztonsági öv ne a nyakán legyen, de ez nem függ az iránytól.

Tudtommal a kresz ezt nem szabályozza, csak azt hogy az ülés helyesen legyen használva (illetve az első légzsák kikapcsolását ha az anyósülésen van babahordozó - amit meg csak háttal lehet kötni).

2022. febr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Élettanilag akkortól amikor, a fej nagyságát beérte a teste, tehát már arányos a teste. Ezt úgy kb. 4 éves korra datálják a szakik. A menetírannyal hátrafele történő becsatolás, a balesetnél bekövetkező leggyakoribb sérülést védi ki, hogy a gyermek "hatalmas" feje hirtelen előre csapódjon ezzel nyaki és gerincbántalmakat elszenvedve. Hátramenetben a fej az ülésbe süpped, így nem nyeglik-nyaglik a feje.


A KRESZ itthon ezt így nem szabályozza, tehát a szülőszobáról egyenesen hazahoszhatod menetírány szerint bekötve is.


Egyéni mérlegelés.


[link]

2022. febr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon nincs a kreszben ilyen. Pl. Svájcban és Svédországban 2 éves kortól.

Nálunk 2 éves és még mindig menetiránnyal háttal utazik, minden gond nélkül.

2022. febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg elfér a menetiránynak háttal (a lábának nem kényelmetlen), addig jobb úgy, sokkal biztonságosabb, mint szemben.
2022. febr. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Az ajánlás 15 hónapos korig van, kb ekkor éri el azt a magassági,amikor már nem biztonságos menetiranynak háttal utaztatni, mert nem jó pozícióban tartja a lábát,illetve el sem fér rendesen.


Láttunk emiatt csúnya combcsont felcsuszasos baleseteket.

A gyereküléseken is rajta van egyébként, hogy ebben a pozícióban, 15 hos korig javasolt. Ezután felelősséget sem vállalnak.

2022. febr. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nincs rá szabály. A lányom ülését kb 1,5 évesen fordítottuk meg, de ismerek olyat, aki 1 éves korban.
2022. febr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyik barátunk mentős, tavaly mesélte, hogy volt egy városban történt baleset (kb 50nel), ahol a 1,5 éves gyerek végül meghalt, mert olyan súlyosan sérült a nyaka-gerince, mivel menetiránnyal szemben volt bekötve, így az ütközésnél a feje előrebicsaklott. Csak mivel a testsúlyának 15-20%-a a férje, tehát mondjuk egy 12 kilós gyereknél 2 kiló, amit a nyakizmok nem tudtak megtartani ekkora terhelésnél.

Lehet azt mondani, hogy ez ijesztgetés, és nem mindenkivel történik meg, de ha kivédhető, akkor kivédem azzal, hogy amíg lehet menetiránnyal háttal utazik a gyerekem. Engem nagyon megviselt a fenti történet, mert alig volt nagyobb az a kislány akkor, mint ami lányunk. Akkor nagyon utánanéztem és egyértelműen a minél tovább menetiránnyal háttal a legbiztonságosabb. Én azt érezném ha nem így utazna a lányom, hogy hamis biztonságérzetet ad csak a gyerekülés.


"All infants and toddlers should ride in a rear-facing seat until they reach the highest weight or height allowed by their car safety seat manufacturer. Most convertible seats have limits that will allow children to ride rear facing for 2 years or more"

Forrás: [link]


[link]


Döntse el mindenki maga. Meggyőzni úgyse lehet senkit, de a figyelmet felhívni igen.

[link]

2022. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
* nem férje, hanem feje természetesen.
2022. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá szabály, de nagyon erősen javaslom, hogy ne tedd. Elképesztő mennyivel biztonságosabb, ha nem szembe van bekötve.
2022. febr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!