Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kellenek a szankciòk?

Mikor kellenek a szankciòk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hònapos ès bizony nèha már tud csúnyán viselkedni. Amúgy jò gyerek, okos, ügyes, de pl ma is mondtam hogy nem, nem kukázunk, nem szabad ezt-azt vagy ha feljebb emeltem már a hangom valami miatt fogta ès direkt földhöz vágta a játèkát. Aztán ugye rámnèz...megint szètdobálta a játèkot. Segìtsetek, mi a helyes ilyenkor? Pròbálom megőrizni a türelmem, de nem vagyok tökèletes, sőt, sokszor èrzem magam szr anyának, mert türelmetlen vagyok, pedig igyekszem nem kiabálni vele. Szòval mostanában gyengèbben is eszik, nèha hisztizik az etetőszèkben is már. Sokszor eldobja a poharát, megmutattam hogy kell szèpen lerakni, mert tönkremegy, kèpes is rá, szèpen lerakta az asztalra. De ha olyanja van meg izombòl földhöz vágja. 1x arcon csapott, megmondtam ez fáj anyának, simizünk helyette. Harapni is pròbált 1x, de azòta sosemy ezeket felfogta, hogy nem szabad. Szeretnèm jòl csinálni, de pl olyan dolognak ilyen korban van èrtelme, hogy elmondom, ha eldobod a játèkod elveszem? Vagy ha azt mondom nem eszel, akkor èhes maradsz, biztos nem kèrsz? Akkor nincs, legközelebb átgondolod. Ilyeneknek van már èrtelme? Hogy "kell" ezeket a hisztiket, csúnya viselkedèseket lereagálni? Foglalkozom vele sokat, nagyon èrtelmes egyèbkènt, de már kòstolgat èn nem szeretnèm, ha a gyerek irányìtana minket.
2022. márc. 7. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kérdés. Figyelem a válaszokat
2022. márc. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez jött be a dobalozasra: egyszer eldobta, mondtam neki, hogy így összetörik és nem fog tudni játszani vele többet. Ha meg egyszer ledobja, el fogom venni. Persze, hogy ledobta. Elvettem, hatalmas sírás. Visszaadni nem akartam, de azt sem akartam, hogy sírjon. Pici sírás után eltereltem a figyelmet. Pár ilyen eset után abbamaradt a dobalozas.


Simán érti már ebben a korban, kb. nálunk is hasonló korú volt a kislányom, mikor ez bevált.


A kukazas is téma volt nálunk. Mivel a családban van egy kukazo kutya, mindig hangosan nevettem, ha a kislányom is nekiállt volna. Mindig megkérdeztem, hogy kiskutya lettél? Én meg legyek a kutya anyuka? Ezen mindig nevetett, aztán egy idő után már magától mondta, hogy nem kutya, nem kukazik.

2022. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
A kisebbik lányunkat azóta neveljük, hogy tud mászni. Nincs mese, muszáj.
2022. márc. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A kettesé olyan szépen hangzik leírva, és biztos vagyok benne hogy náluk működött, nálunk nem válik be.


Nálunk is elveszem, de nem hatja meg, nem szokott le semmiről. Sőt ha mondjuk krétázott és elkanyarodott a fal felé figyelmeztettem, de folytatta, elvettem a krétát, és megmondtam neki hogy nem szabad és azonnal csinált valamit amit szintén tiltok, pl a radiátor játékkal való püffölése (leveri a zománcot). Szóltam neki hagyja abba vagy elveszem a kisvonatot, rámnéz és mondja hogy "nemnem" (nem nekem tiltja hanem jelzi, hogy nem szabadna) folytatja tovább, elveszem, már rohan a következő célpontra pl a wc felé, beledob valamit, aztán azt halászom ki onnan addig felmászik az ablakpárkányra.


De minden egyes alkalommal mondja nekem hogy "nem" és csakazért is csinálja.


Mostanság kényszerpihenő van, az ölemben kell ülnie, na az kiakasztja, mert menne. Persze az 1 perces kispadra ültetés után ugyanott folytatja, szóval még én se találtam ki mit kellene tenni pontosan.

Egyszer a konnektort piszkálta és akkor ijedtemben rácsaptam a kezére (én ollót dugta bele kiskoromban, és megrázott) utána meg folyton ha "leszidtam" megtiltottam valamit, a kezére csapott 😵 de csinálta tovább... ennek az lett a következménye hogy az utca embere azt hiheti verem.


Ha van bárkinek bármi ötlete... addig is a játék szünet lesz a megoldásom, nincs jobb ötletem.

2022. márc. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tippeket, jöhetnek mèg! Akkor legközelebb megpròbálom a játèk elvevèst. Az enyèm is piszkálta a radiátort, ütötte játèkkal, nemrèg a függönyt rángatta. Termèszetesen azonnal reagálva van ezekre a dolgokra, sőt, ő is tudja, hogy ezeket nem szabad, mert mutatja a kis kezèvel, hogy ejj-ejj, mondja is, hogy nem, nèha rázza a fejèt. Egyèbkènt tènyleg űgy tűnik már megèrt mindent, mindent megjegyez, olyan, mint egy szivacs, magába szìv hamar mindenty csak azt nem tudtam felfogja e már mi az a "bünti" , összeköti e már a dolgokat mièrt vehettem el a játèkot ? Mert egy èvesen mèg nekem azt mondták hiába szajkòzom, hogy nem szabad, nem èrti, nincs mèg empátiája...
2022. márc. 8. 08:12
 6/16 A kérdező kommentje:
Kettes: ès mikor adtad aztán vissza?
2022. márc. 8. 08:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ennyi idős, nálunk is az ezredjére elmondott "nem" és a helyzetből való kiemelés (fogom és odébb viszem, terelem a figyelmét) működik. Veszélyes dolognál (pl. konnektorhoz közeledik) felcsattanok annyira, hogy megijedjen, ilyenkor nyilván elsírja magát, én dédelgetve megvigasztalom, közben elmondom, miért nem. Ezek bevésődnek, ritkán vagyok nagyon szigorú, de ezeknél csak keményen.


Illetve az nálunk nagyon jól beválik, hogy sok mindent engedek (szétpakolni, rámolni, hozhatja a zöldséget főzéshez, ő is teregetheti a ruhàt velem), így nincs folyton tiltás, ha mégis, azt is jobban viseli. Másik jó dolog: feladatot adni. Pl. krétával közeledik a bútorhoz, szólok, hogy nem szabad. Utána: "tudod, hova szabad? Megbeszéltük, hogy a papírra, emlékszel? Na gyere, segíts nekem elővenni a papírt!" -és már megy is, és sikerélménye van, mert tudja, hol a papír és megmutathatja, hozhatja. Általában ha kap ilyesfajta feladatot, kevesebb ideje meg ingerenciája van rendetlenkedni. A jó levegőn való lefárasztás is sokat segít, esetleg vidd sétálni sűrűbben.

2022. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bejött ez nagyon, és utána nem az adott játékon pörög, hogy mikor kaphatja vissza. Ahogy fent írták, kiemelem a szituációbol, elterelem a figyelmet és utána már nem is lényeges a játék.


Sokszor csak figyelmet akarnak ezzel, és ha mondjuk raszansz negyed órát (csak rá), utána mintha kicserélték volna.


Ha nagyon nagy a gáz, ilyenkor szoktam mondjuk valami kelt tésztás dolgot csinálni vele. Elgyurmazik a tésztával az idők végezetéig kb., és közben meg együtt vagyunk, feltöltődik, játszik.


2-es voltam

2022. márc. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hú, de jó téma. A kisfiam 20 hónapos múlt, most kezdi a határok feszegetését, ránk néz, vigyorog, majd richtig szétkeni a lekvárt az asztalon, kimarkolja a földet a szobanövény cserepéből, ilyesmik. Szerencsére nem gyakori, és általában akkor fordul elő, ha fáradt, vagy ha érzékeli, hogy nem rá figyelünk. Egyelőre verbálisan fegyelmezünk; elmondjuk, hogy miért NEM, illetve igyekszünk neki azt mondani, hogy mit IGEN: pl. a lekvárnak a kenyéren a helye, a virágföldnek a vázában. Ha más nem használ, barátságosan megfogom a kezét a mozdulat közben és úgy mondom el határozottan még egyszer, hogy mit (nem) szabad csinálni, ha pedig minden kötél szakad, akkor kiemelem a helyzetből, elviszem a lekvár/virágföld közeléből (csak hogy az előző két példánál maradjak).
2022. márc. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tok jo valaszok!! Egyebkent en is ezeket vettem eszre, hogy a kizokkentes, eltereles bevalik, igyekszem majd efele vinni az iranyt, mert ami nem valik be az a veszekedes, csak olaj a tuzre, sajnos neha elpattan nalam a cerna es akkor kiszalad a szamon es meg rosszabb lesz, o is jobban elkezd rosszalkodni, csapkodni. Nekem ez eddig az anyasagban a legnehezebb feladat, minden rosszasagnal nyugodtnak maradni. Egyebkent en is eszrevettem, hogy sokszor csak az kell neki, hogy melle uljek. Ha nem is jatszunk egyutt, csak ott legyek, figyeljek, neha belekapcsolodjak a jatekba. Minden nap megyunk ki egyebkent, amint melegszik az ido szerintem egesz nap kint fogunk logni, mar van jatszotere kint. Ma pl nem volt hajlando enni csak reszelt sajtot reggelire,

bundas kenyer nem kellett.. Megkerdeztem biztos nem kersz? Aztan persze elkezdett maszatolni, ledobta a kenyeret a foldre, direkt. Neztem ra mondom kerlek ne dobald az etelt, mert elveszem. Ujra ledobta, elvettem, letakaritottam szo nelkul es utjara engedtem jatszani. Ha nem eszik rendes etelt nem kap nasit sem (altalaban babakekszet, pufit vagy ilyesmit adok, ha szepen evett). En is sok mindent megengedek neki pl segithet mindennel mosogepbe bepakolni, teregetni, szaritogepbol kipakolni, fozni, sutni, felseper nekem, torli a port, kipakol stb :D de igyekszem azert a szabalyokat is bevezetni, azt nem turom ha valakit bant vagy direktbe rongal valami draga dolgot stb...

2022. márc. 8. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!