Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévényes babák anyukái!...

Dévényes babák anyukái! Megosztanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam már itt olyan esetekről, hogy csak néhány alkalom kellett, s a baba már csinálta is azt a mozgáselemet, aminek a hiánya miatt dévényeshez vitték őt a szülők. Ez azt jelenti, hogy csak erre a néhány alkalomra vittétek a babát, vagy a fenti mozgáselem elsajátítása után is hordtátok. Ha igen, meddig (melyik mozgáselem - pl. önálló járás - megjelenéséig)? Illetve miért kellett járnotok gyógytornára, s a baba hány hetes/hónapos korában kezdtétek?
2009. jún. 19. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kislányom 9 hónapos volt, és még nem kúszott, de még a jelét sem mutatta. Nagyon egészséges, kiegyensúlyozott, jókedvű baba, csak úgy láttam, hogy lusta. Itt olvastam én is a módszerről, de mivel semmi rendellenességet nem láttam a babámon, nem foglalkoztam komolyan vele. De a bogár mégis beleült a fülembe. Gondoltam egy felmérésre elviszem, mondja meg egy szakember, hogy minden ok, vagy sem. Jól tettem! Nyaki hipotóniát állapítottak meg nála (letapadt izmok, ami miatt nem indult be a kúszása, nem voltak aktívak azok az izomcsoportok). Emiatt volt kicsit tokás, "hörcsög" pofikájú, és nem látszódott a nyaka. Ez mind erre utaló jel. A kezelés azon része, amikor a nyakát csinálja nagyon fáj neki, valóban sír, hiszen egy feszített izmot masszíroz. De már 4 kezelés után vékonyodott az arca, és elkezdett kúszni, majd 2 hét után mászni, és 2 napja felült magától. Még szándékozom vinni kezelésre, hiszen még nincs teljesen rendben a nyaka. Személy szerint nagyon örülök, hogy hallottam a módszerről, és hogy nem hagytam annyiban, hogy lusta a kislányom, majd kinövi.

2009. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
asz ikreim koraszülöttek voltak(36. hét), és mind a kettő hypoton. Most 9 hónaposak és 3 hónapos koruk óta járok velük. kislányom a hypotnián kívül még ferdén is tartotta a nyakát! gyönyörűen helyrejött azóta, épp egy kicsit "kiflizik". kisfiám lasana egy hónapja kúszik,ill. nagyjából akkor fel is ült, most mászogatni tanul. kislányom 2 hete ült fel és most kezdett el mászni! szóval nem tudom Neked mi a problémád a babáddal, de hidd el mégéri járnia!
2009. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mi a kisfiammal 9 hós körától jártunk dsgm-re, mert hypoton. megkésett mozgásfejlödés miatt kezdtök el, és 25 alkalmat csináltunk végig. nekünk ennyi elég volt, és tényleg volt olyan, hogy egy-egy alkalom után lehetett látni a változást. nem bántam meg, hogy elvittem, ma már senki nem mondja meg, hogy le volt maradva.
2009. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az én babámat izomtónus eloszlási zavar miatt küldték dsgm-re, feszesek voltak az izmai, valamint megelőzésképpen is, mert a kisagyában van állítólag vmi fejlődési rendellenesség, ami a mozgásfejlődésére hat(hat)

ennek ellenére nem volt SOHA a mozgásfejlődéssel baj, a torna előtt is mindent időben, sőt korán csinált, de a torna nagyon jót tett.

csak pozitívan tudok nyilatkozni, mert nem tudom, ha nem jártunk volna, akkor is ilyen tökéletes lenne-e a mozgásfejlődése.

2009. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első lányom oxigénhiányosan született és a nyaki izmoknál volt letapadás. Ezen felül kissé megkésett a mozgásfejlődése is. Akkor másfél éves koráig jártunk. Ekkor kezdett önállóan járni. (Egyébként egy kálváriát jártunk végig mire lejutottunk a Dévény-terápiára.)

Most, második kislányomnál már én kerestem fel a gyógytornászt, mivel megint azt látom, hogy kicsit le vagyunk maradva. Bár nem olyan intenzitással (mint az első lányomnál), de két hetente így is járunk.

2009. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 19. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!