Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megéri gyereket vállalni a...

Megéri gyereket vállalni a mai világban? 👶🏻

Figyelt kérdés
A gyerekvállalásnak inkább előnye, vagy hátránya van? Mit gondolsz, hogyan vélekedsz erről? Te vállalnál gyereket?

2022. márc. 13. 15:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
10: Nem provokáció ez, nem fogalmaztam sértően. Pusztán szociológiai kutatás/felmérés.
2022. márc. 13. 16:14
 12/23 anonim ***** válasza:
53%
Egyértelműen az elszegényedés lehetősége a gyerekvállalás.
2022. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Anyagilag nem.

Érzelmileg: egyértelműen többet adsz, mint kapsz. Mazochisták előnyben.

Egyébként egy biztos: nem unatkozunk. Pedig időnként nem rossz unatkozni. Hiányzik. Meg a csend is. Az nincs.

Félreértések elkerülése végett: szeretem őket, de rohadt fárasztó

2022. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Valakinek ez az életcélja más meg hallani se akar róla. Széles a skála.

Személy szerint nem szeretnék, de nem azért, mert "nem éri meg".

2022. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

Még nem jött el az a világ amiben megérné.


Van gyerekem, sokkal több hátránya van, vagyis, előnyt nem is tudok

2022. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

A régi világban nem azért vállaltak az emberek gyereket, mert akartak, hanem mert nem volt semmi értelmes fogamzásgátló. Anya meg apa együtt alszik, aztán jön is a tizedik gyerek...


Ma, ha arra gondolsz, megéri-e a válasz egyértelműen nem. Rámegy 20 éved, a legtöbb pénzed, miután felnő, semmit nem várhatsz el cserébe. Némelyek gyerekei felnőttként is támogatják szüleiket, de a legtöbb nem tudja, mert maga is alig tud megélni. Semmit nem várhatsz el a gyerekedtől, miután felnőtt. Sajnos mostanában egyre gyakoribb, hogy 30 éves korukig maradnak a szülői házban, mert olyan szinten lehetetlen önállóvá válni, így még több ideig fognak rajtad csüngeni, mint amire számítanál.


Anyagilag megterhelő, ha a beléjük ölt pénzt félreraknád, akkor nem lenne gondod a nyugdíjba vonulással.


Persze a legtöbb ember nem ésszerűen dönt a gyerekvállalásról, csupán érzelmi alapon vág bele. De a te kérdésed nem erről szólt.

2022. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
Én őszintén szólva megbántam. Nem a lányomat ő tökéletes kis csoda. Szeretem nagyon,hanem azt ami vele jár. Pl semmi nyugalom,semmi magánélet,állandóan beteg, folyamatosan ordít a dackorszak miatt. Sehová nem jutunk el,mert vagy beteg vagy valami más megoldandó sz*rság van. Anyagilag hatalmas kiadás főleg,ha gyógyszerre kell vagy éppen táppénzen kell lenni vele 2-3 hétig. Akármennyire is szeretem biztosan nem vállalnám újra. Mióta megszületett azóta egy nyaralásra nem tudtunk eljutni és nincs egy nyugodt pillanatunk sem..de hát nem lehet vissza csinálni.
2022. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
59%

En pl. mire megszuletett a 3.gyerek is, rengeteget valtoztam. Pozitiv iranyba. Sokkal nyugodtabb vagyok, rugalmasan kezelek helyzeteket. Egyszeruen mar mas a prioritas az eletemben. Sokkal jobb most minden, hiaba kell tobb fele osztani a penzt. Ha pugyileg nezzuk, tobb a kiadas, de sztem, ha a merleget nezzuk, megeri. Nekem/nekunk sokkal tobb pozitiv dolgot adott a csalad, mint amit elvett. A helyzettel egyutt valtoztunk mi is. Nekunk nincsenek anyagi gondjaink, emiatt egy stresszforrassal kevesebb. Biztos vagyok benne, aki pugyileg nem stabil, az mashogy latja ezt a dolgot.

A gyerekek egeszsegesek, mi is azok vagyunk. Nehez lehet, ha nem igy van. Jo helyen lakunk, jo allassal.

(Se engem, se a tesomat soha nem csufoltak kiskorunkban…. Ezert nem hyereket vallalni?!?)

Aki szeretne gyereket, neki a minden. Aki nem szeretett volna es ugy sikerult be…. Hat. Nem lehet egyszeru.

Egyedul felnevelni sem lehet egyszeru. Szoval ezer, meg ezer elethelyzet/gondolkodasmod. Mindenkinek ugy kellene elni, ahogy szeretne, ahogy neki jo. Es nem kellene beleszolni a masik dontosebe, akarhogyan is erez.

2022. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%

Ha képes vagy megteremteni olyan feltételeket hogy ne érezd meg anyagilag a gyerekvállalást megéri, ebben az esetben nyugdíjasként se fogsz szűkölködni. De aki a gyógyszert se tudja kifizetni annak nagy eséllyel nyugdíjasként se lesz sok pénze.

Relatíve hogy megéri-e, aki szereti a gyerekeket annak megéri aki meg nem annak nem. De sok pénzzel egyedul lenni se jó dolog, amúgy a gyerekek főleg mikor kicsik adnak egy örömöt még ha sokaknak fárasztóak is.

Van rokonom aki gazdag volt és megöregedett család nélkül, attól hogy nézte a bankszámla kivonaton a nullákat ugyancsak egyedül volt.

2022. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
85%

Racionálisan nézve nem, nagyon nem. Sem anyagilag, sem társadalmilag, sem környezetileg, sem globálisan, sem lokálisan, sehogy.

De pont nem racionális érvek döntik el, hogy valaki vállal-e. Ezek maximum a döntés megerősítésére jók.

2022. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!