Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy a nikotintól...

Lehet hogy a nikotintól nyugtalan a csecsemő?

Figyelt kérdés
Folyamatosan próbálom magyarázni a barátnőmnek hogy muszáj lenne abbahagynia a dohányzást miközbe szoptat. A gyereke 6 hetes kislány pici baba folyamatosan nyugtalan. Számtalan kivizsgálásra elvitték már. Soha nem találtak nála semmilyen betegséget. Teljes mértékbe egészséges mégis kb egy nap max 10 órát alszik esténként elaltatni lehetetlen 4-5 oran keresztül altatják a gyerek sose akar aludni. Egész nap sír. Magára nem lehet hagyni 5 percre a kiságyba. Sír és sír és nyugtalan. Ez lehet amiatt mert Anyuka dohanyzik? Es belekerul az anyatejbe??
2022. márc. 18. 08:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%
Lehet az, de lehet nem. Egyébként baromi felelőtlen aki szoptatás alatt dohányzik, de vannak akik mindent is kiiktatnak, eszükben sincs cigizni vagy inni, mégis ilyen a baba. Őszintén, ha olyan viszonyban vagytok jelezd neki, hogy jó lenne ha nem dohányozna, de ezen kívül nem tudsz mit tenni.
2022. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
61%
Elvonási tünetei vannak. Az a hat hetes gyerek most szokik le a cigirol. Ezért ilyen nyugtalan.
2022. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a cigitől nyugtalan és lehet, hogy egyébként is ilyen lenne. Viszont a cigi biztos káros. Rakja le és kiderül.
2022. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
70%

9 # a kompressziós harisnya nem császár miatt kell. 🤣🤦‍♀️

hanem a visszerekre.

2022. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
Szakirodalom szerint ahhoz,hogy érdemi mennyiségű nikotin kerüljön a tejbe,20+ cigi kell naponta. Ha pl.3-4 szálat szív,nem jelenik meg a tejben. Anyám cigizett mindkettőnkkel,full nyugodt babák voltunk pedig terhesen is cigizett. Semmi bajunk nem volt. Ettől még persze káros,ha pl.a baba mellett szívja az főleg. Asztma, sids, etc. Jobb lenne letenni
2022. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Utolsò, annyit àrnyalnàk rajta hogy àtmegy valamennyi, de mèg ìgy is az anyatej előnyösebb, kb. napi 20 szàl cigiig.

Persze, nem tesz jòt, de ha napi 1-2 szalat szìv, akkor a ruhajàra tapadt korom nagyobb veszèly a picire, mint ami az anyatejbe àtkerül.

2022. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
58%

Én nem dohányoztam,sem terhesség alatt,sem szoptatás alatt mégis nyugtalan volt a kisbabám,2 hónapos koráig,egész nap üvöltött,sirt ugy fájt a hasa,alig aludt

Majd egyik napról a másikra abbahagyta a sirást,azóta is nyugodt baba

2022. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%

Nyugtalan babam volt, es eletemben 3 szal cigit szivtam el valamikor 14 evesen.

Szerintem torodj a sajat dolgoddal.

2022. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémmel ez 5 honapig tartott. 10 órát aludt, este 4-5 óra után sikerült letenni, hiába kelt 5kor, sokszor 11, éjfélig szenvedtem vele.

Szerintem nem attól fogja abbahagyni a cigizést hogy majd te mondod neki (hiszen eddig sem tette)

Hagyd békén, nem kell még neked is stresszelned.


Valószínűleg nem bírja a nyomást,a nyűgösséget, hogy a baba mindig sír.

Ha a cigit abbahagyná, még kevésbé lenne türelme, nem vagy a helyében és nem kell neki osztani az észt.

Majd a sajatoddal nem cigizel gondolom, ő meg a sajátjáért felelős.

Ha én lennék ő és "folyamatosan próbálnád magyarázni", hát már nem sokszor jönnél...

Vannak tanulmányok, amik azt mutatják, hogy a napi néhány szál cigi szoptatás mellett kevesebb rossz hatással jár mint maga a szoptatás jóval.

Magyarán ha síkideg mert nem cigizik és ettől elmegy a teje, az rosszabb, mi tha 1-2 szálat elszív.

De amúgy ez nem tartozik rád.

Ha nem bírod ezt elviselni, akkor inkább kopj le róla mint állandóan te is stresszeled a magyarázásoddal.

( Nem cigizek, nem cigiztem terhesség, szoptatás alatt sem, de én elküldenélek melegebb éghajlatra, ha ő lennék)

2022. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19. Tudsz egy ilyen tanulmányt linkelni?
2022. márc. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!