Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 5 és fél hónapos,...

Kisfiam 5 és fél hónapos, eddig csak szoptattam, szépen gyarapodott. 4 hónaposan 6420 g volt, legnagyobb meglepetésemre 5 hónaposan is ugyanennyi lett.Mit csinálok rosszul? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
elküldtek minket vérvételre, kicsit vérszegény. kaptunk aktiferrin cseppet és megkezdtük a hozzátáplálást. most egy 7 alatt hízott közel 40 dekát. tehát azt kell gondolnom, kevés volt neki az anyatej. furdal a lelkiismeret hogy éhen halasztottam majdnem, minden okoskodót leépítettem, hogy nem kell neki még semmi más. bezzeg most jönnek az Ugye megmondtam kezdetű mondatok. fáradt vagyok, kimerült, lefogytam 16 kilót szülés óta, már ugyanolyan csont vagyok, mint voltam, de tejem van bőven. azt vallom, hogy nincsen nem tápláló, vizes anyatej. de a gyakorlat mégis megcáfolja ezt, hiszen nem hizott a kisfiam. vagy mi lehet a baj?
2008. dec. 17. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.11-hos baba anyukája vagyok.Ha jol érzi magát a baba,boldognak és vidámnak néz ki,akkor semmi baja.Nem minden honapban gyarapszik ugyan annyit.Fontos,hogy sok fehérje dus kaját egyél-igyál.Rossz anya tej nincs,én 6honapig csak szoptattam.A doki mit mondott?
2008. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szia. szerintem nyugodj meg, nincs gond. az én kislányom 5 hónapos és már a második ilyenen esünk túl. volt idáig kétszer 3 hét amikor nem hizott szinte semmit. ennek ellenére mosolygos, jó kedvű, egészséges volt. aztán egyik napról a másikra megindult és csak úgy kúsztak fel rá a dekák. s
2008. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Egy rokonom kislánya ugyanígy járt (szopizott, degeszre ette magát - mégsem látszott a súlyán), a vashiány volt az oka, hogy nem hízott. Nem a te hibád! Az anyatejednek semmi baja, ha van bőven, akkor nem éhezik! Szedjétek a cseppeket, és szépen gyarapodni fog megint (ne ijedj meg, ha már nem olyan mértékben fog, mint eddig, de innentől már amúgy sem szoktak ennyire sokat hízni a babák!!) Fel a fejjel! Ja, és ne hagyd, hogy BÁRKI beleszóljon! Ő a Te gyereked! Sok sikert!
2008. dec. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vetted észre,h éhes az valószínűleg attól volt,mert tényleg nem az.A vashiány okozhatja,h nem gyarapodott.

Az ugye megmondtamozók,meg a kedvenc ismerőseim.Én 1-1 csípős megjegyzéssel le szoktam szerelni a támadásaikat.

Viszont neked is nagy a tanulság,vagyis,nem kell mindent készpénznek venni,amit a nagy könyvek írnak.

A lányom lassan 7 hónapos lesz.Még mindig a fő tápláléka az anyatej,de ha nem enne naponta mást is 4 hónapos kora óta,akkor bizony nagyon éhes lenne.

Fél éves koruk környékén még jobban belassul a súlygyarapodás,így ne lepődj meg,ha a mérleg nem hozza a fél kilós átlagokat.

2008. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
orvosunk azt mondta nincs baj, kicsit vérszegény, de el kéne kezdeni hozzátáplálni. szegény kisfiamon nem vettem észre semmit. ő olyan nyugodt és mosolygós mindíg, bár mióta tele a poci még nyugodtabb. talán egyetlen jele az volt, hogy sokkal több teát kért. viszont éjjel ugyanúgy egyszer kelt szopni, ahogy eddig. én egész nap zabálok, de szó szerint, minél többet eszem, annál jobban fogyok szoptatás alatt. anno 7 éve is ugyanigy jártam a lányommal.
2008. dec. 17. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!