Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz a tápszer?

Rossz a tápszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kisbabám 6 hetes. Keves lett a tejem, ezért kenytelen voltam venni tapszert. A beba HA-t vettem neki, de ahogy adom nagyon faj neki a hasa tole, es tobb mint a fele szinte azonnal visszajon. Szerintetek csak meg kell szoknia, vagy tápszer csere? Eddig 3x kapott. Köszönöm
2022. márc. 25. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Miből gomdolod, hogy kevés a tejed?

Sokszor kér enni? Ha igen, semmi gond, növekedési ugrás van 6 hetesen, azért kér többször, hogy felszaporítsa magának.

Keress szoptatási tanácsadót, aki segít, hogy ne kelljen tápszer.

2022. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Ebben az időszakban gyakori a babáknál a hasfájás sajnos. Nekünk is hasfájós volt a babánk, meg refluxos is, mindegy melyik tápszert adtuk. Ha jól emlékszem Infacolt javasolt az orvos.
2022. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fejem es ugy adom neki mert húsig sebesedett a bimbom verzik állandóan és nagyon.
2022. márc. 25. 10:37
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Tehat akkor nem a tejed keves. Ha rendesen szoptatsz, a mellbimbohoz hozza sem er a baba ! Nem jol teszed mellre, azert sebes, 2-3 het utan mar rendbe kellett volna jonnie, ha helyesen teszed mellre. Keress egy szoptatasi tanacsadot aki megmutatja, hogy kell.

Mint latod a tapszerezes sem olyan egyszeru...

2022. márc. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Volt nálam szoptatasi tanácsadó, nem tudott nagyon segiteni , hiaba teszem jol mellre (már) nem bir begyogyulni a seb. Emellett a kicsi sem fogadja el a mellet. 2 orakat szoktam rajtahagyni, pozt valtani, engedni komfort szopizni, de mihelyt lekerul a mellrol ordit hogy ehes
2022. márc. 25. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy másik tápszer kellene, beszélj a gyerekdokival. Nekünk is volt ami nem felelt meg, lecserélték. Normál esetben megeszi a tápszert és nem fáj a hasa.
2022. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A baba nyelve rendben van? Nincs lenőve? Nekem is nagyon fájt, amíg fel nem vágták neki.
2022. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs neki lenőve sem 😥
2022. márc. 25. 12:53
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Hagyjuk már 4-es, hogy látatlanban te mondod meg, hogy kevés-e a teje a kérdezőnek, vagy sem. Nem azt kérte, hogy kommentáljuk a teje mennyiségét, hanem hogy váltson-e tápszert, vagy sem. Nyilván mindent megtett a kérdező, hogy ne kelljen tápszereznie, és nem jókedvében fejegeti és szoptatott sebes mellbimbókig.


Kérdező, szerintem is beszélj a gyerekorvossal, vagy legalább a védőnővel (így pénteken őt lehet, hogy hamarabb utoléred), nekem gyanús, hogy másik fajta kellene neki.

2022. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A gyerekorvost felhivtam most, laktozerzekenysegre gyanakszik, uton vagyunk laktozmentes tapszerért.
2022. márc. 26. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!