Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának lehet már...

7 hónapos babának lehet már adni, kenyeret, kiflit, zsemlét, virslit vagy felvágottat?

Figyelt kérdés

A védőnő azt mondta, hogy már adhatok neki és folyamatosan próbálhatom a virslit felvágottat stb. Mi a véleményetek?

Köszönöm! Elég bizonytalan vagyok, hiszen ez elég szilárd étel és még fogacskája sincs, meg mire ő elmorzsolja? Nem marad éhes?


2010. szept. 14. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Először is nézd meg kiskönyv belsejét , ott le van írva, és ne a védőnődre halgass, nem lehet egy agy.

Másodszor virsli, fevágott kicsit korai iylen picinek, főleg, hogy manapság mindenféle vackokat lehet kapni.

Az enyém iylen korban szinte csak gyümölcsöt evett + anyatejet.

Virsli már elmúlt 1 éves is mikor kapott, de most 1,5 évesen sem kap heti 2x többször.

2010. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
keress rá a google-ban,azért van
2010. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Én úgy adtam először a 7 hónaposomnak, majd a fél évesemnek, hogy már 1 foguk kibújt. Nem ajánlott a kenyér féle, de ha nincs érzékeny a családban, akkor szabad. De mindig csak egy csipetet. Se perc alatt el fogja szopogatni, majd kéri a következőt:DD
2010. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én nem szakkönyvet akarok, hanem tapasztalatokat!!!"Kedves" második válaszadó! Normálisan tettem fel a kérdést és baromi rossz érzés, ha így válaszolnak!
2010. szept. 14. 14:04
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
Azért írtam a google-t,mert ott nagyon sok babás oldalt találsz rengeteg tanáccsal szakemberektől és anyukáktól egyaránt.érdemes használnod.
2010. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia. Úgy emlékszem, hogy kiflicsücsköt pl. már 6 hónaposan adtam kislányomnak (amúgy 16 hetes kortól ajánlott a glutén bevitel gyermekorvosok szerint, ha nincs gluténérzékeny a családban). Aztán, úgy 8-9 hónapos lehetett, amikor elkezdtem adni kis kenyér és felvágott falatkákat, mert már volt 4 foga. Addig hiába próbáltam, nem evett meg semmi darabosat. Szerintem lehet, ha megeszi a babád, nyugodtan. Csak mértékkel. :-)
2010. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves googlés! Ne haragudj, csak a védőnőm, mindig "meglep" újabbnál újabb dolgokkal és ma volt nálunk! Meg az az igazság, hogy a közelemben lévő anyukák, nagyon későn adtak neki ilyeneket! Ne haragudj még egyszer! :-)
2010. szept. 14. 14:18
 8/14 anonim ***** válasza:
egyetértek az utolsó válaszadóval!lehet adni!én is 6 hónapos kortol adtam már kiflit had cuppogjon rajta!
2010. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A glutént a legújabb ajánlások szerint 4-6 hónapos korban kell bevezetni, mert kimutatták, hogy minél később találkozik vele a gyerek szervezete, annál nagyobb esélye lesz az érzékenységnek, allergiának. Tudom, pár éve még nem így volt, a 4 éves lányomnak még 8 hónapos korában volt szabad adni, de a gyerekorvosunk elmagyarázta, hogy most miért hozták előbbre a bevezetését.


A felvágottakkal én még várnék, már csak azért is, mert tele vannak szójával, tejszármazékokkal. Pár hónap múlva ráérsz szerintem, de akkor se a pépesített húskészítményekkel (virsli, párizsi) kezdd, hanem színhússal, pl. sonkával. Vannak olyan termékek, amelyek allergénmentesek, pl. Scooby felvágottak. Én kezdetben ilyeneket adtam a gyerkeimnek.

2010. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

teljesen felesleges és nem is szabad ilyen egészségtelen dolgokat adni ilyen pici babának.(virsli, felvágott) a védőnőd szimplán hülye.

kiflit, zsömlét....akár adhatnál egy falatot, de ugyan minek??? ekkora babák főzeléket, gyümölcsöt, anyatejet/tápszert/tejpépet esznek. minek enne kenyeret? hacsak nem rágcsálni, vagy fogzást könnyíteni, de semmiképpen nem egy főétkezésre.

2010. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!