Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának lehet már...

7 hónapos babának lehet már adni, kenyeret, kiflit, zsemlét, virslit vagy felvágottat?

Figyelt kérdés

A védőnő azt mondta, hogy már adhatok neki és folyamatosan próbálhatom a virslit felvágottat stb. Mi a véleményetek?

Köszönöm! Elég bizonytalan vagyok, hiszen ez elég szilárd étel és még fogacskája sincs, meg mire ő elmorzsolja? Nem marad éhes?


2010. szept. 14. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Miért lenne hülye a védőnője?

Ha nincs érzékeny a családban,akkor igen is lehet adni!

Mi több! Rendes (nem babáknak készült) joghurtot, túrórudit is lehet adni 6 hónapos kórtól, ha nincs erre érzékeny a családban! És hogy tetézzem, még házilag készült sütiket is kaphat (tojásfehérjéből készült habot nem), még piskótát is lehet adni, meg nokedlit a levesből... Hát már miért kéne szegény gyereknek hülye bolti vackokat ennie? Nagyanyáink sem voltak begyepesedve, hogy anyáinkat ilyen baromságokon nevelték volna fel!

Amikor 7 hónapos volt az 1. lányunk, (előtte kb 1 héttel törte át az első fogacska az ínyt) a szüleimnél voltunk. Amint apám meghallotta,hogy kibújt az 1. fog,már hozta is a szalonnát meg a füstölt kolbászt a kenyérrel. Hogy milyen jó ízűen eszi azóta is az a gyerek ezeket! :DD

Ja, és semmi baja sincs. Bár ezeket nem ajánlom másnak, de a kenyér, párizsi, kenőmájas, virsli, joghurt, túrórudi... adható 6 hónapos kortól- NEM 1 VÉDŐNŐ MONDJA EZT!!

2010. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kukót is lehet adni ennyi idősen, de lehetőleg csak olyat,amiben kevés só van.Persze ezt sem mindig tudja kifogni az ember,olyankor én a zacsi aljára ráztam a sót, majd a kukókat egyenként meg is fújkáltam.
2010. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Ma kapott felvágottat mondjuk csirkemell sonkát adtam neki és imádta....de tuti, hogy "bátrabb" is leszek és kapni fog párizsit hamarosan....:-)
2010. szept. 15. 19:05
 14/14 rosiegirl ***** válasza:
72%
Haha, mindenkinek, aki állandóan a googlet ajánlgatja, üzenem, hogy ez volt az első találatom a googlen!!!! Köszönöm kérdező, bár azóta a babád felnőtt :) Remélem egészséges gyerkőc :) Az én "hülye" britt védőnőm azt mondta hogy piritóst nyugodtan adjak neki. Imádja is :) Jó hogy vannak normális emberek akik válaszolnak és nem csak odaírják h. google a barátod. :)
2015. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!